Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, konrad white napisał:

Zapłaciłem 570 zł w sklepie papierniczym w moim pięknym mieście.

Powiem Ci na pociechę, że kupiłeś za dobrą cenę. Ale pewnie dlatego, że tych piór w ogóle u nas nie widziałem tylko na portalach handlowych zagranicznych. W każdym razie gratulacje. :zdrowie:

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Franek napisał:

dzięki@Franek.

Jak dostaniesz i popróbujesz to napisz proszę parę słów na jego temat, tak jak pisałem - piórko mi się bardzo podoba, więc jak się okaże, że dobrze się sprawuje to pewnie się skusze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinEck napisał:

dzięki@Franek.

Jak dostaniesz i popróbujesz to napisz proszę parę słów na jego temat, tak jak pisałem - piórko mi się bardzo podoba, więc jak się okaże, że dobrze się sprawuje to pewnie się skusze... 

Jasne, że napiszę i zamieszczę jakąś mini recenzję. Jak pisałem, te pióra Delike znam, kształt lepiej dopracowany niż Kaweco Sport. Dłuższe pióro nie wymaga zakładania skuwki. Poza tym to tworzywo jest bajeczne ;) Sekcja jest mocowana na gwint, analogicznie jak w K. Sport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzekł mnie właśnie Tygrys ze względu na kolor. Brałam pod uwagę białe Kaweco sport i Platinum srebrne ale możliwość przymiarki do ręki spowodowała że kupiłam Pilota od razu. Stalówka ma niesamowita miękkość sunięcia po papierach. Do tej pory uważałam że mój Schaffer Gift c100 dawał mi taka przyjemność pisania. No cóż, w sumie najtańsze z kolekcji a najprzyjemniej mi się nim pisze. Plus za lekkość, plus za brak' skrobania' po papierze, no i plus za wygląd mocno wyróżniający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Machinist napisał:

@Topaz jak się spisują takie zwierzaczki? 😁

Piszę Pilotami MR od kilku lat, pierwszego miałem w wersji Lizard, później zacząłem kupować jak się okazja jakaś nadarzała. Wszystkie mają doskonałe stalowe stalówki, jakość wykonania jest wysoka, ergonomia bardzo dobra, naboje i konwertery pasują standardowe. Zaletą konstrukcji tego pióra jest łatwość czyszczenia, spływak i stalówka wyjmują sie bez problemu. Można też zamienić stalówki z PILOT Plumix (pióro za 20 zł)  i popisać stubem dla odmiany. W wersji kolorystycznej Phyton wytarła mi się lekko na końcu korpusu farba,  taka plamka, ale to po 3-4 latach noszenia w torbie jako pióro rezerwowe. Generalnie pióro uniwersalne w kształcie, bardzo niezawodne i po prostu ładne. Teraz jest w sprzedaży w wersjach Retro POP, ale i w nich każdy znajdzie swój kolor. Polecam do codziennego pisania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jogi45 napisał:

Pewnie powinnam zacząć od profilowanego?

Moim zdaniem nie. Możesz sprawdzić, czy Ci odpowiada jakieś z profilowaną sekcją i jeśli nie, to się tym nie zrażać. Wiele osób nie lubi pisać takimi piórami. Najważniejsze, żeby się wygodnie pisało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o nowej inwestycji Poczty Polskiej? W Lublinie otwarli nową sortownię dla przesyłek z chin; 48 celników 😑

https://www.ppe.pl/news/127480/koniec-z-tanimi-zakupami-w-aliexpress-celnicy-sprawdza-przesylki.html

Możliwe, że już tanie pióra z Chin nie będą takie tanie... i nie tylko pióra, sam czekam na sporo zamówień, jestem ciekawy, czy przyjdą bez vat...

Jeszcze odbiegając od tematu, miałem nadzieję, że podczas tegorocznego blackfriday trafią się na zagranicznych portalach Piloty Capless w promocyjnych cenach, jednak się mocno przeliczyłem. Teraz to już sam nie wiem czy warto kupować to pióro, jeszcze gdybym miał cień nadziei, że przyjdzie bez vat to chętnie, jednak obecnie z podatkiem aż tak bardzo mi na nim nie zależy.

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chytre sie robi to Allegro...
Ciekawe jak oni będą sprawnie sprawdzać te 100000 przesyłek. To daje około 4100* przesyłek na godzinę czyli jak mają 80 ludzi to każdy ma 50 przesyłek na godzinę sprawdzić? Zanim to rozpakują, ustalą czy nabić podatek, co najciekawsze - jak oni to będą pobierać? Wątpie żeby do każdego pismo wysyłali. Przypuszczam że początkowo to oni cały handel zagraniczny sparaliżują...

*pod warunkiem że będą mieli po 80 ludzi na każdej zmianie i będą na 3 zmiany pracować...

P.S. ciekawe czy wezmą się tylko za Chiny czy Japonię też to obejmie...oby nie.

EDIT: tak w ogóle to jeszcze mnie jedna sprawa nurtuje najbardziej - jakim prawem oni w ogóle mogą zVATować przesyłke oznaczoną jako prezent? Jeśli jest coś oznaczone jako prezent, to co pozwala im dochodzić tego czy faktycznie tak jest? Wygląda jakby zachciało im się zabawy w detektywów.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska wyczuła zysk. Wydaje mi się, że tylko przesyłki z Chin będą trafiały do Lublina, reszta przesyłek dalej będzie szła przez Warszawę.

Co do allegro, to ja im już podziękowałem wtedy, gdy zaczęli usuwać komentarze starsze niż rok. Sprawa, w której allegro podało rządowi pomysł opodatkowania zakupów z Chin tylko mnie w tym utwierdziła. Jeżeli już używam tego portalu to tylko do tego, aby znaleźć sprzedawcę, który ma swoją stronę internetową i tam dokonuję zakupu (przeważnie tak jest taniej, gdyż allegro nie pobiera prowizji, a gdy cena jest identyczna to też dobrze, bo wolę dać zarobić sprzedawcy). Allegro nie podnosi bezpieczeństwa zakupów robionych w sieci, sam się o tym kilkukrotnie przekonałem. 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Aventador13 said:

Za chytre sie robi to Allegro...

 

47 minutes ago, Bartosz_T said:

Poczta Polska wyczuła zysk.

Nie wiem skad u Was te skojarzenie z poczta czy Allegro?

Przeciez opodatkowanie nie ma ZAGNEGO ZWIAZKU z tymi firmami, w artykule wyraznie jest napisane: CELNIKOW, jednoznacznie chodzi organy ucisku skarbowego. Po prostu Ministerstwu Finansow zaczyna brakowac forsy na programy rozdawnicze, wiec urzednicy szukaja nowych mozliwosci siegniecia do kieszeni obywateli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Abore napisał:

 

Nie wiem skad u Was te skojarzenie z poczta czy Allegro?

Przeciez opodatkowanie nie ma ZAGNEGO ZWIAZKU z tymi firmami, w artykule wyraznie jest napisane: CELNIKOW, jednoznacznie chodzi organy ucisku skarbowego. Po prostu Ministerstwu Finansow zaczyna brakowac forsy na programy rozdawnicze, wiec urzednicy szukaja nowych mozliwosci siegniecia do kieszeni obywateli.

Cytat z https://www.ppe.pl/news/127480/koniec-z-tanimi-zakupami-w-aliexpress-celnicy-sprawdza-przesylki.html

Już kilka tygodni temu informowaliśmy o problemach z zakupami z Chin.

Okazuje się, że Allegro zwróciło się do Ministerstwa Cyfryzacji o opodatkowanie zakupów wysyłanych z tego kraju. W rezultacie musiał powstać nowy oddział celny, którego zadaniem będzie sprawdzanie przesyłek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł nie zawiera wszystkiego tego, o czym pisaliśmy z Aventadorem. O allegro i o ich genialnym apelu było głośno kilka miesięcy temu, jak nie znasz, to poczytaj. Do poczty i do celników nic nie mam, wykonują swoją pracę, winić można jedynie rząd. Allegro jednak wkłada palce tam gdzie nie powinno, żal im, że rupiecie docierają do nas bezpośrednio z Chin a nie przyz ich serwis, w którym to sprzedawcy kupują chińszczyznę w Chinach a później sprzedają po zawyżonych cenach. 

PS. Przez allegro zostałem wykiwany na pewną kwotę!

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...