Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minut temu, derywat napisał:

@Franek Z głębokim żalem przepraszam za pogłębienie piórozy ;)

Z amazona możesz dostać lamę w gorszym pudełku, takiej szarej, najprostszej wersji. Może stąd te różnice w cenie.

Mnie tam obojętne jakie pudełko. Ale żeby aż taka różnica? Oniemiałem. Do Amazona zaglądam rzadko, raczej Ebay. I to był mój błąd. Bo za tyle to mogę jeszcze to pióro kupić, tyle jest warte. Mnie lezy idealnie grubość, kolor i materiał. Nie trawię aluminiowych (ale to już pisałem). Poza tym znam to pióro, ma ktoś w rodzinie. Bardzo mi się spodobało, tylko jak się dowiedziałem ile dała ta osoba (kupowała w Warszawie) to usiadłem. Bo szczerze to taka budżetówka, ale zrobiona ze smakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, derywat napisał:

@Franek Wygląda na to, że bez Prime jest płatna przesyłka. Weź jeszcze pod uwagę, że przy zamawianiu przeliczą trochę cenę bo zmieni się vat z 19 na 23%.

Jak masz coś jeszcze do kupienia, to może być darmowa dostawa jak przekroczy jakiś próg.

O.K. wielkie dzięki :) Idę pogłębiać piórozę. W końcu dziś święto narodowe, coś mi się należy 😜 od życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franku usługa Amazon Prime nie dotyczy Polski, kupujesz na takich samych zasadach jak na zwykłym Amazonie. By móc używać opcji Prime musisz opłacać subskrypcję ale to i tak nic nie zmienia bo za paczki i tak my Polacy musimy płacić, my mamy tylko możliwość korzystania z ofert Prime i możemy skorzystać z szybkiej przesyłki ale tylko za stosowną opłatą. Także na to nie ma co zwracać uwagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michał76 napisał:

Franku usługa Amazon Prime nie dotyczy Polski, kupujesz na takich samych zasadach jak na zwykłym Amazonie. By móc używać opcji Prime musisz opłacać subskrypcję ale to i tak nic nie zmienia bo za paczki i tak my Polacy musimy płacić, my mamy tylko możliwość korzystania z ofert Prime i możemy skorzystać z szybkiej przesyłki ale tylko za stosowną opłatą. Także na to nie ma co zwracać uwagi

Właśnie się połapałem, ale dzięki. Jesteście jak dobra firma ochroniarska :) Dzięki bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to podstawowa usługa Amazon. Nie wiem jak jest teraz, w lato oferowali wszystkim 30 dniowy pakiet Prime na wypróbowanie i można było rzeczywiście korzystać z pełnych usług ale to była promocja. Jak opisywałem nas Prime nie dotyczy, mamy bardzo okrojoną wersję tego pakietu. Za to się płaci 7,99 euro co miesiąc lub 69 euro na cały rok ale my i tak nie możemy skorzystać z pełnego zakresu usług.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lamy Aion, to też się bardzo zastanawiam nad tym piórem i zauważyłem, że u nas zdecydowanie ktoś przesadził z ceną. W sklepach niemieckich (nie tylko Amazon, ale też inne) te pióra kosztują ok. 35€, czyli jakieś 160 zł. Absolutnie nie rozumiem, czemu u nas są dwa razy droższe.

3 godziny temu, Franek napisał:

Mnie lezy idealnie grubość, kolor i materiał. Nie trawię aluminiowych (ale to już pisałem).

Jak już Aion do Ciebie dojdzie, to napisz kilka słów, jakie sprawia wrażenie i jak się nim pisze. Może się do niego przekonam i kupię, ale za granicą, bo tam wyjdzie tyle samo co u nas Al-star :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Jak już Aion do Ciebie dojdzie, to napisz kilka słów, jakie sprawia wrażenie i jak się nim pisze. Może się do niego przekonam i kupię, ale za granicą, bo tam wyjdzie tyle samo co u nas Al-star

Już doszedł. Jeszcze się przyzwyczajam, ale na razie jest całkiem nieźle. Na dłuższe pisanie jednak wygodniejsze dla mnie jest Lamy Nexx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawel. napisał:

Masz może porównanie do Safari, lub Al-stara?

Mam do safari, które jest dla mnie niewygodne. Aion i Safari są moim zdaniem nie do porównania - wszystko mają inne oprócz konwertera/naboju ;)

Pisze się całkowicie inaczej - Aion jest ciężki, sekcja gruba i nieprofilowana. Safari jest lekkie jak piórko a sekcja cienka i kanciasta. Wyważenie też całkiem inne.

Raczej bez wypróbowania na żywo nie da się wyrobić opinii na podstawie innego modelu Lamy. Chyba najbardziej zbliżone do Aiona odczucia przy pisaniu ma Studio, ale tam sekcja jest węższa i trochę śliska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...