Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, Nikaa napisał:

Czy pióro... śmierdziało?

Do mnie też właśnie doszedł identyczny. No i niestety trochę go czuć, czymś chemiczno-octowym :cry: Na szczęście zapach jest mocny tylko po rozkręceniu do napełniania. No chyba że zbliżymy pióro do nosa :) Mam nadzieje, że wywietrzeje z czasem. 

Trochę się spodziewałem innego koloru, na zdjęciach jest jakby ciemniejszy i bardziej granatowy. Na żywo pióro jest jakby troszkę jaśniejsze i bardziej jeansowe. Podoba mi się i dalej uważam że wybrałem właściwy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TopikSH napisał:

Do mnie też właśnie doszedł identyczny. No i niestety trochę go czuć, czymś chemiczno-octowym :cry: Na szczęście zapach jest mocny tylko po rozkręceniu do napełniania. No chyba że zbliżymy pióro do nosa :) Mam nadzieje, że wywietrzeje z czasem. 

Trochę się spodziewałem innego koloru, na zdjęciach jest jakby ciemniejszy i bardziej granatowy. Na żywo pióro jest jakby troszkę jaśniejsze i bardziej jeansowe. Podoba mi się i dalej uważam że wybrałem właściwy model.

Napisz jak się stalówka sprawuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nikaa napisał:

Ziemniaczek dobrze prawi, Fka może być bardziej uniwersalna. Ale mnie, choć nie lubię grubej kreski za bardzo, dobrze się pisało tą Mką ;)

(Sorki za wcześniejszy post, autokoreta w telefonie zrobiła swoje i zamiast Mki na początku jest mała ;) i nie zauważyłam tego )

Domyśliłam się, fajnie nieraz wychodzi przez te telefony, wiem coś o tym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, depeszka napisał:

Napisz jak się stalówka sprawuje?

Bez flexa pisze się moim znakomicie, ale przyłożenie nawet niezbyt dużej siły powoduje że leje się z niego jak z wiadra. Sądzę, że będę się musiał pobawić stalówką. U góry zeszyt Oxford na dole zwykły, atrament Noodlers Apache Sunset.

Ahab01.jpg

Tak zwane tory się nie robią nawet przy silnym nacisku ale tworzą się kałuże :D a w końcu spływak wysycha zupełnie i trzeba czeka parę minut żeby zaczął pisać. Bez flexa jest idealnie, no i na moim zdjęciu też jest bardziej granatowy niż na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, TopikSH napisał:

Bez flexa pisze się moim znakomicie, ale przyłożenie nawet niezbyt dużej siły powoduje że leje się z niego jak z wiadra. Sądzę, że będę się musiał pobawić stalówką. U góry zeszyt Oxford na dole zwykły, atrament Noodlers Apache Sunset.

Ahab01.jpg

Tak zwane tory się nie robią nawet przy silnym nacisku ale tworzą się kałuże :D a w końcu spływak wysycha zupełnie i trzeba czeka parę minut żeby zaczął pisać. Bez flexa jest idealnie, no i na moim zdjęciu też jest bardziej granatowy niż na żywo.

Też uważam, że bez flexa moje pisze znakomicie a flex jest fajny jak piszę "ósemkowe" szlaczki :rechot: inaczej mi nie wychodzi na razie...

I pytanie laika: co to są tak zwane "tory"?

Edytowano przez depeszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Topaz napisał:

Mogę nie wytrzymać do PSP 2018 i kupić dzisiaj w nocy.

Proszę cię @Topaz  zlituj się i nie pisz o takim kompulsywnym kupowaniu piór bo to zaraźliwe i boje się, że ja dzisiaj w nocy też coś kupie. Jakieś pióro, którego zakup miałem rozważyć w 2020 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, depeszka napisał:

I pytanie laika: co to są tak zwane "tory"?

Dwie równolegle kreski, które się tworzą kiedy spływak nie daje rady podawać wystarczająco dużo atramentu do fleksującej stalówki. Jakby obrys linii, dwie kreski i pusto w środku, w którym też powinien być atrament. Taki ślad jaki tworzy fleksująca stalówka na papierze kiedy przyciskasz ją mocno bez atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TopikSH napisał:

Dwie równolegle kreski, które się tworzą kiedy spływak nie daje rady podawać wystarczająco dużo atramentu do fleksującej stalówki. Jakby obrys linii, dwie kreski i pusto w środku, w którym też powinien być atrament. Taki ślad jaki tworzy fleksująca stalówka na papierze kiedy przyciskasz ją mocno bez atramentu.

Rozumiem, to tak miałam raz czy dwa, ale prawie nie miałam już atramentu, więcej nie zauważyłam tego zjawiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wąsaty napisał:

Do mnie przyleciało coś takiego :

<ciach foto>

tania rzecz a cieszy :)

No i o to chodzi... Rewelacyjnie wygląda, tanie i... do tego jeszcze pisze...:-) 

Ciekawa sprawa, że nie wzbudziło entuzjazmu... Mnie się podoba i gratuluję zakupu. :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...