Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@-Mateusz-  poużywam go trochę i myślę, że napiszę recenzję. Natomiast takie pierwsze pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. 

Materiał z którego jest wykonane pióro zaskoczył mnie przyjemnym ciężarem, nie jest to taki akryl-plastik najtańszych piór chińskich, w zasadzie jest akrylem bardzo podobnym (jak nie takim samym) jak w sporo droższych piórach. Nie widzę narazie żadnych niedoróbek. Ładne pióro inspirowane sailorem 1911 standard (widać to nawet w wyglądzie spływaka). A stalówka przyjemna, pisze gładko, nawet troszkę za gładko. Zobaczymy jak dalej. Ale szczerze polecam. Przedziwnie fajnie zrobione. I takie estetyczne jeśli chodzi o napisy (żadnego wielkiego napisu po chińsku, żadnych dodatkowych lucky;) itp.)

@KleksNieee, nie to samo, materiał taki sam, ale wykończenia inne, jest większe i ma inną stalówkę.  Pozdrawiam:)

chris porównuje tutaj

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inkyfingers napisał:

Zmieniłem pozycję stalówki względem spływaka, ale trzeba pamiętać, aby nie przesadzić. Ja swoim Ahabem raczej częściej piszę bez fleksa i nacisk który trzeba czasem przyłożyć, żeby coś się pobawić stalówką jakoś szczególnie mi nie przeszkadza.

Też trochę pocudowałam, nie bez strachu... Ale jest lepiej 😎, będę się bawić dalej, na razie nie żałuję, że kupiłam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, depeszka napisał:

Wreszcie zakupiłam  Noodler's Ahab 15020 Lapis Inferno ... dzisiaj doszło i dochodzę do wniosku, ze zupełnie nie umiem nim pisać.

6365f029b3c46904med.jpg

Świetny zakup, też się napaliłem na ten kolor. Z zakupem poczekam jednak do PSP 2018. Próbowałem ostatnio 4 Ahab'ów i tylko jedno miało dobrą stalówkę, pozostałe 3 były porażką. Zdecydowałem, że nie będę ryzykował i przed kupnem wypróbuję na miejscu (Luxpen ma być na w Katowicach i się wystawiać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Topaz napisał:

Świetny zakup, też się napaliłem na ten kolor. Z zakupem poczekam jednak do PSP 2018. Próbowałem ostatnio 4 Ahab'ów i tylko jedno miało dobrą stalówkę, pozostałe 3 były porażką. Zdecydowałem, że nie będę ryzykował i przed kupnem wypróbuję na miejscu (Luxpen ma być na w Katowicach i się wystawiać)

Daleko ode mnie niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depeszka, Lamy Al-Star to nie paskuda. Ono ma po prostu nowoczesny design. A poza tym jest dobrze zrobione i wprost cudownie pisze. Mam dwa. Oczywiście wiadomo, że Al-Star to po prostu Safari (mam ich kilkanaście),tyle, że w aluminiowej obudowie i z przezroczystą sekcją. Jednakowoż mam wrażenie, że pisze się nim nieco lepiej, niż Safari. Ale może to tylko wrażenie? Tak czy inaczej, uważam, że Al-Star i Safari to najlepsze pióra Lamy i jedne z najlepszych w ogóle. A że mają taki design, jaki mają... Cóż, jednym się podobają, innym nie, a jeszcze inni mówią, że są wstrętne, choć nie wyrażają własnego zdania, bo nigdy nie mieli tych piór w ręku, tylko bezmyślnie powtarzają opinie innych.

Radzę spróbować i zbudować sobie opinię na podstawie własnych doświadczeń. Ja też uważałem, że Lamy Safari to jest jakieś nie wiadomo co, a ludzie, którzy się nim zachwycają, nie wiedzą co mówią. Gdy kupiłem to pióro (zupełnie przypadkiem, bo likwidowali w moim miasteczku księgarnię i było za 1/3 ceny), Zupełnie zmieniłem zdanie i... Zaraz kupiłem kolejne 15.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, depeszka napisał:

Kleksie, dziękuję za opinię i za radę. Wczoraj wypatrywałam oczy w monitor komputera zastanawiając się nad zakupem a dziś mnie  przekonałeś. Zastanawiam się tylko czy to będzie dark purple czy pacyfic ocean. Oba kolorki mi się podobają. 

Pozdrowionka:)

Bierz oba, zwłaszcza że to limitki :)

I dark lilac już coraz trudniej dostać, ale jest to nadal możliwe! :)

JA nie lubię designu Lamy Safari/Al Star, co nie przeszkadza mi lubić właściwości pisarskich ;) Mam Al Stara (asktualnie 1.1) i Safari (EF),  do nich blaszkę M jeszcze gdzieś... i to naprawdę świetne "woły robocze". Dla mnie Safari jest jednak trochę za lekkie, wolę Al-Star. I niestety nie znoszę tej sekcji ;)

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nikaa napisał:

Bierz oba, zwłaszcza że to limitki :)

I dark lilac już coraz trudniej dostać, ale jest to nadal możliwe! :)

JA nie lubię designu Lamy Safari/Al Star, co nie przeszkadza mi lubić właściwości pisarskich ;) Mam Al Stara (asktualnie 1.1) i Safari (EF),  do nich blaszkę M jeszcze gdzieś... i to naprawdę świetne "woły robocze". Dla mnie Safari jest jednak trochę za lekkie, wolę Al-Star. I niestety nie znoszę tej sekcji ;)

 

Zastanawiam się nad M-ką bo w sumie jeszcze nie mam takiej stalówki w swojej skromnej kolekcji. Tylko nie wiem czy nie będzie za gruba kreska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała jest jak typowa Mka, dość szeroka (ale ja już dawno nie pisałam Mka, EF w Lamy nie jest jakimś cieniasem strasznym...) ale warto spróbować. Zawsze potem możesz dokupić sobie inna stalówkę, Fke, jak Mka okaże się za gruba, albo EFke :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaczek dobrze prawi, Fka może być bardziej uniwersalna. Ale mnie, choć nie lubię grubej kreski za bardzo, dobrze się pisało tą Mką ;)

(Sorki za wcześniejszy post, autokoreta w telefonie zrobiła swoje i zamiast Mki na początku jest mała ;) i nie zauważyłam tego )

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...