Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

23 godziny temu, depeszka napisał:

Mnie kusi jeszcze Noodler's Ahab 15020 Lapis Inferno i czekam...  jak tylko będzie dostępne w sklepie to przygarnę...

Tym bardziej, że z tego co w necie widzę to cena raczej też w moim zasięgu... :-)

Jak kupisz to daj znać jak się tym pisze... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z racji głupich upodobań, param się brudną robotą. Lecz, uwierzcie mi na słowo - w śmieciach można naprawdę cuda znaleźć! 
Tu - kupione w cenie ok. 40zł brutto/kpl (sic) pięć z sześciu piórek. 
Od końca: No. 6 (nie ma na fotografii) - jakieś współczesne paskudztwo. Ani formą ani zawartością nie znalazło u mnie uznania;
No. 4-5 - Współczesne Pelikany. Jeszcze nie zidentyfikowałem modeli. Mocno zasuszone. W tej chwili gruntownie oczyszczone i działające. Niemal - jak nowe! :)
No. 3 Niemieckie piórko na naboje. Na stalówce wytłoczony napis "irydium point Germany". plazding. Nic ciekawego, ale stalkę ma przyzwoitą (F)
No. 2 MARKSMAN Na fountainpennetwork.com wyczytałem, ze być może jest to produkcja Pilota dla zewnętrznego klienta. Zasilanie naboje. To piórko było wyjątkowo dobite. Poprzedni właściciel prawdopodobnie używał go jak zwykłą maczankę. Co gorsza - w tuszu. Sekcja była tak nieprawdopodobnie za...brudzona, że 2 dni spędziłem na jej doczyszczeniu. Jednak udało się! Żyje. Stalka cała. 
a teraz - wisienka na torcie: 
No. 1 KAWECO Dia 802 G / OM. Ten weteran widać był czyimś ulubieńcem. Iryd jest juz mocno starty. Po rozkręceniu na części pierwsze, wypłukaniu i nasmarowaniu (mechanizmu tłoczka) - żyje. Niestety - dosztukowania wymaga klips na skuwce. Brakuje klipsa i śrubki; Jest za to niemniej estetyczna zatyczka z kartonika :P 

Pozdrawiam!

01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 03:28, -Mateusz- napisał:

Mnie z noodler'sów najbardziej przypadł do gustu ten model podstawowy(standart) ale z usa niezbyt chcę się bawić w ściąganie, a u polskiego sprzedawcy na razie nikły wybór wzorów... Swoją drogą wiecie jak mają się te stalówki do ahabów?:hmm1:

Z tego co kiedyś czytałem te stalówki są mniejsze od tych ahabowych, więc chyba mają trochę mniejszego fleksa.

Sprowadzałem u nich ostatnio atrament, który był wcześniej niedostępny (Zhivago) i nie było problemów, wystarczyło napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inkyfingers napisał:

Sprowadzałem u nich ostatnio atrament, który był wcześniej niedostępny (Zhivago) i nie było problemów, wystarczyło napisać.

Domyślam się, że jest to jakiś sposób, ale jednocześnie staram się nie pozwalać na swobodny rozwój piórozie- skoro nie ma, to nie staram się specjalnie, aby był ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem świetny atrament fluorescencyjny Pelikana przeznaczony podobno wyłącznie do pióra Pelikana M205. W związku  tym, że często używam zakreślaczy, które jednak są duże i nieporęczne, poza tym dość szybko się wypisują, od razu wpadłem na pomysł wykorzystania pióra i tego atramentu jako zakreślacza. Jednak wspomniany Pelikan jest dość drogi jako zakreślacz ;), dlatego pomyślałem o czymś tańszym. Pierwszym pomysłem było zakupienie Wing Sung 3008 demonstrator, który zalany tym atramentem wyglądałby niesamowicie, ale u nas jakoś niedostępny więc namierzyłem innego demonstratora za wielkiego muru Jinhao 992. W sumie okazał się świetny, całkiem przyzwoicie wykonany i co najfajniejsze można z fabrycznego pióra zrobić eyedroppera. Bałem się, że ten atrament w nim może nie zadziałać, że będą jakieś problemy z przepływem, zasychanie itp. Ale nic  tych rzeczy, pióro pisze świetnie tym atramentem, kreska jest wyraźna i dość szeroka (zdecydowanie nie wygląda na  F którym jest oznaczona stalówka ;)) . Pióro po całym dniu leżenia zaczyna pisać od przyłożenia. Co prawda mam go dopiero trzy dni, ale wygląda na to, że atrament nie barwi tego tworzywa i ustawieniu pióra pionowo w całości spływa, a plastik pozostaje krystalicznie przejrzysty. A całość wygląda niesamowicie. W tym zestawieniu do pisania zupełnie się nie nadaje, ale jako zakreślacz jest świetne :D

3e201cd4a44ec7b1med.jpg

8517068c0ebe59c6med.jpg

b2294d91c50c4e77med.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej trzeba będzie powrócić do konwertera, bo pióro radzi sobie świetnie z tym atramentem. W sumie to nawet z konwerterem będzie wyglądało fajnie z atramentem w takim kolorze ;). Pierwotnie myślałem o WS 3008, ale obecnie u nas nie dostępne. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ice napisał:

Pierwotnie myślałem o WS 3008, ale obecnie u nas nie dostępne.

Akurat mam jeszcze nigdy nie zalany egzemplarz, wersja z przezroczystą skuwką. Ten atrament powinien w nim świetnie wyglądać bo ma dodatkowo przezroczysty spływak. Miałem Wing Sung 698 zalany  J. Herbin Diabolo Menthe i  Orange Indien. Tam też jest przezroczysta sekcja i spływak, wyglądało obłędnie, pisało marnie. WS 3008 ma grubszą kreskę i podaje znacznie więcej atramentu więc tym razem może to zadziałać dobrze jako zakreślacz. No to teraz jeszcze muszę się zdecydować na zakup fluorescencyjnego atramentu Pelikana, może zielony?

Ciekawe jak piszą te pióra bo wygląd idealnie pasuje do zakreślacza: https://www.aliexpress.com/item/2018-luxury-quality-660-colorful-Piston-fountain-pen-student-School-office-Supplies-High-capacity-Ink-Pens/32848653317.html

 

PS. Kolejny potencjalny kandydat na zakreślacz:
https://www.aliexpress.com/item/Large-capacity-fashion-classic-Transparent-Colorful-piston-Fountain-Pen/32847359459.html

 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TopikSH to drugie z klipsem jak Lamy świetne, chętnie bym przygarnął jako zakreślacz więc jakby ktoś klikał "kup" to bym się chętnie przyłączył :D. Tam gdzie kupowałem tego Pelikana był również zielony. Żółty fajny, przejrzysty, natomiast zielony taki mętny i nie jest transparentny i według mnie nie będzie tak fajne wyglądał w piórze. Lepszym rozwiązaniem jest dodanie odrobiny niebieskiego. Ja dodałem turkusowago Pelikana i uzyskałem zielony o podobnym kolorze, ale nadal przejrzysty tak samo jak żółty :).

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...