Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Dnia 11.11.2017 o 22:42, TopikSH napisał:

Te Wing Sungi 3008, mają jedną wadę, naklejki na skuwce. Mi udało się oderwać razem z farbą i mam egzemplarz (też niebieski) z trochę jaśniejszym prostokątem:) 

Z ciekawostek to nie ma prawie różnicy między stalówkami F i EF w tym piórze.

Do mnie dotarła F. Pierwsze wrażenia:  Duże skubane jest. I dużo wypija podczas tankowania.

Drugie wrażenie - wiem czemu tyle pije - wylewa nie mniej. Właściwie to chyba bardziej mokre nie mogłoby być ;-) Właśnie je opróżniłem z pierwszego atramentu i kombinuję czym teraz zalać po wyczyszczeniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 14.11.2017 o 00:05, Cosa napisał:

Do mnie dotarła F. Pierwsze wrażenia:  Duże skubane jest. I dużo wypija podczas tankowania.

Drugie wrażenie - wiem czemu tyle pije - wylewa nie mniej. Właściwie to chyba bardziej mokre nie mogłoby być ;-) Właśnie je opróżniłem z pierwszego atramentu i kombinuję czym teraz zalać po wyczyszczeniu. 

 

Podmieniłem mu stalówkę na EF (takie chińskie niby Lamy) i jest lepiej w codziennym użytku - nie trzeba już czekać aż rzeka atramentu zaschnie a kreska pozostała podobnie nasycona i nieco tylko cieńsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 22:22, marecki napisał:

Dziś humor dopisywał mi znakomicie, a wszystko za przyczyną tej oto perełki :) ....

Sheaffer Valor !

qsvPYlh.jpg?1

 

7ihelfr.jpg?1

 

IwdlJrJ.jpg?1

 

Dzięki uprzejmości Kalixta i D. Wierzbickiego (F-Pen) moje "TOP 5" zostało uzupełnione o kolejną pozycję - najserdeczniejsze podziękowania dla obu Panów :sacro: :) . 

Zdjęcia nie oddają w pełni piękna tego pióra, zapewne w sporej mierze przez to, że zrobione na szybko i przy przeciętnym, sztucznym oświetleniu. Myślę, że niebawem pokuszę się o napisanie recenzji tego mieniącego się brązem i złotem małego przedmiotu, na który polowałem od kilku miesięcy.

Podoba mi się a niestety nigdzie nie mogę go znaleźć na ezatoce. Występuje pod inną nazwą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałam, przyleciał prosto z NY ;)
Miał być inny Pilot, kosmiczny taki, ale okazało się że nie ma na stanie :( Ale Falcon od dawna był na liście 'chcę spróbować', więc skoro była ku temu okazja, by ominąć podatek, cło i wysyłkę, musiałabym być szalona by nie skorzystać ;) 

Bardzo jestem zadowolona, pisze się nim wspaniale i ku mojemu zaskoczeniu... w ogóle nie drapie :D (niektórzy straszyli... ;) )
Rozważałam jeszcze SEF, ale ta byłaby jednak za cienka, anemiczna, więc wybór SF okazał się trafiony :)

I to by było na tyle w temacie piór w tym roku... 'nowych' piór w kolekcji... ;) 

NEUErsel.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choć trzeba mocniej docisnąć. Ja to generalnie nie fleksuję za bardzo pisząc normalnie, czyli pisząc szybko, ale lubię takie sprężyste stalówki. Ta do tego jest dość ostra i precyzyjna, ale właśnie nie drapiąca, co mi bardzo odpowiada :) No i czerwony Falcon w rodowanym wykończeniu też prezentuje się fajniej, wszędzie dostępne tylko te czarne wersje - mam na myśli wersje resin. Metalowe mają jeszcze inne kolory, ale po pierwsze,  kosztują prawie dwa razy tyle, po drugie są cięższe i, po trzecie, właściwie to ja metalowych piór nie lubię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nikaa napisał:

Wczoraj odebrałam, przyleciał prosto z NY ;)
Miał być inny Pilot, kosmiczny taki, ale okazało się że nie ma na stanie :( Ale Falcon od dawna był na liście 'chcę spróbować', więc skoro była ku temu okazja, by ominąć podatek, cło i wysyłkę, musiałabym być szalona by nie skorzystać ;) 

Bardzo jestem zadowolona, pisze się nim wspaniale i ku mojemu zaskoczeniu... w ogóle nie drapie :D (niektórzy straszyli... ;) )
Rozważałam jeszcze SEF, ale ta byłaby jednak za cienka, anemiczna, więc wybór SF okazał się trafiony :)

I to by było na tyle w temacie piór w tym roku... 'nowych' piór w kolekcji... ;) 

NEUErsel.jpg

Piękna stalówka, kreskę robi wyborną. Bardzo podobna do nieprodukowanego już Platinum PTL=5000A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...