Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stalówka Sailora jest świetna. To H-M, mokra, cienka, twarda. Jest mało irydu. Charakterystyczny szum przy pisaniu, który uwielbiam. :) To mój drugi Sailor, z taką samą stalowka. Oba piszą doskonale od momentu wyjecia z pudełka.

wcześniejszy Sailor to Stadard 1911 w złotym wykończeniu, mam wrażenie, że w nim jest grubsza linia, ale tamto pioro używam już od roku i się nieco rozpisało. A może po prostu kreska była trochę szersza...? I to może zależeć od wykończenia, złote czy rodowane...? To moje bardzo subiektywne odczucia... ;) 

postaram się machnąć jakaś fotkę porównującą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś humor dopisywał mi znakomicie, a wszystko za przyczyną tej oto perełki :) ....

Sheaffer Valor !

qsvPYlh.jpg?1

 

7ihelfr.jpg?1

 

IwdlJrJ.jpg?1

 

Dzięki uprzejmości Kalixta i D. Wierzbickiego (F-Pen) moje "TOP 5" zostało uzupełnione o kolejną pozycję - najserdeczniejsze podziękowania dla obu Panów :sacro: :) . 

Zdjęcia nie oddają w pełni piękna tego pióra, zapewne w sporej mierze przez to, że zrobione na szybko i przy przeciętnym, sztucznym oświetleniu. Myślę, że niebawem pokuszę się o napisanie recenzji tego mieniącego się brązem i złotem małego przedmiotu, na który polowałem od kilku miesięcy.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pióro w rzeczywistości wygląda tak, naprawdę trudno odmówić mu wyjątkowości i klasy, do tego posiada zakręcaną skuwkę i złotą 18K stalówkę Inlaid - czy trzeba czegoś więcej...:)

Miłego użytkowania Marecki! :)

1902d0ea06505ee8.jpg

Edytowano przez Kalixt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze ostatnio nastała moda na pióra za XXX$ :) Moje kupione z X$, z powodu upodobań i stanu kasy polskiego robotnika

Mi się podoba, nie wiem, jak będzie wyglądać za 100lat, teraz jest super :) Wing Sung 3008, pióro tłokowe, stalówki wymienne z Lamy (w moim wsadziłem stuba 1.1 i jest więcej niż super)

Za taką cenę - pióro marzenie.

 

Aha, trzecie od góry :)

b7d974dc282094f2gen.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Wing Sungi 3008, mają jedną wadę, naklejki na skuwce. Mi udało się oderwać razem z farbą i mam egzemplarz (też niebieski) z trochę jaśniejszym prostokątem:) 

Z ciekawostek to nie ma prawie różnicy między stalówkami F i EF w tym piórze.

@Wąsaty skoro jesteś fanem to marki polecam Wing Sung 618, np. https://www.aliexpress.com/item/Kicute-1pcs-0-5mm-Transparent-Fountain-Pen-Gold-Folder-Iridium-Gold-Tip-High-Quality-Office-School/32833177251.html Na eBay są też wersje kolorowe, moim zdaniem ładniejsze.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TopikSH napisał:

Te Wing Sungi 3008, mają jedną wadę, naklejki na skuwce. Mi udało się oderwać razem z farbą i mam egzemplarz (też niebieski) z trochę jaśniejszym prostokątem:) 

Z ciekawostek to nie ma prawie różnicy między stalówkami F i EF w tym piórze.

@Wąsaty skoro jesteś fanem to marki polecam Wing Sung 618, np. https://www.aliexpress.com/item/Kicute-1pcs-0-5mm-Transparent-Fountain-Pen-Gold-Folder-Iridium-Gold-Tip-High-Quality-Office-School/32833177251.html Na eBay są też wersje kolorowe, moim zdaniem ładniejsze.

Widziałem, ładne. Ale poczekam aż stanieje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wąsaty napisał:

To zielone pod spodem, to kamień nagrobny

Kamienie nagrobne są zadziwiająco wielofunkcyjne. Mój znajomy ksiądz ma takowe pod głośnikami, do tłumienia wibracji :)

Żeby nie było, ze ciągnę offtop straszliwy, to kolega namówił mnie na tego WingSunga 3008 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...