Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

25 minut temu, Vermis napisał:

Bardzo nie polecam. Szkoda pieniędzy.

Ja tam nie żałuję, a mam go już ponad dwa lata. co prawda baaardzo rzadko używam ale głównie ze względu na wagę i grubość stalówki. Coraz bardziej odpowiadają mi lekkie pióra piszące bardzo cienko. Wad do tej pory nie zauważyłem. 

Edytowano przez Rinke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Tu dorzucę (wiem, że już wrzucałem w wątku o tym czym się dziś pisze), mimo że historia nabycia pióra jest z opóźnieniami i pokrętna. Dostałem od kumpla jako prezent na urodziny w pierwszej połowie lipca, ale niestety ucierpiała sekcja i czekałem na nową sekcję, która była wysyłana z Norwegii. Ale już mogę się cieszyć nabytkiem od kilku dni.

 

RKY4sNJh.jpg

X2WKoihh.jpg

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, dość ciekawe pióro.

Plumixy Pilota to bardzo fajne piórka, a ich stalówki są zamienne z Pilotami MR ;)

 

Ja w ubiegłym tygodniu, w odstępie kilku dni, trafiłem takie dwa ptaszki:

Obrazek

Obie 400-ki z początku lat 50-tych. Zielony stalówka M, tortois stalówka F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja,,pióro" za 18 groszy z Auchan. Tak, ołówek sprzedawany na sztuki był droższy (19gr) ;) 

cc7c0ebf5f3562e2med.jpg

e8621547079b8f98med.jpg

49e1e210a785d723med.jpg

98aaf9df50e94fb8med.jpg

Tak, pióro pisało, stalówka nawet, ale atrament spływał tak jakby przez wacik, czyli wsiąkał w wacik, a potem z tego wacika na stalówkę. Postanowiłem jakoś wypchnąć ten wacik z myślą, że będzie działało normalniej, ale jak widać wyszedł cały spływak. Według mnie nic straconego, bo pióro świetnie nadaje się na maczankę ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 08:52, Bartosz_T napisał:

-Mateusz- pierwsze pióro z lewej co to za model? Testowałeś już go, jeżeli tak, to jak pisze i jak z jakością? :D 

Pisze całkiem dobrze, postaram się wrzucić jakąś szybką recenzję w najbliższym czasie, ale to będzie tak na świeżo, bo napisałem nim dopiero z kilka/kilkanaście stron...
Ogólnie, to, jak było wspomniane ciężkie, pisze taką F/M, gwiny według mnie będą się zcierać do gołego metalu-takie mam wrażenie.

@Vermis nie mam go długo, ale jak na razie nie żałuje zakupu.

@Rinke Prawda- ciężkie, ale nie przerażająco, i dla mnie to nie jest wada. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mario_79 napisał:

To nie jest Baoer 79?

Tak, tak. Mój błąd, że od razu nie opisałem. Tak więc od lewej: Baoer 79, Jinhao 599(chyba, bo mają kilka klonów lamy, a nie pamiętam, który w końcu zamówiłem, a bardziej zleciłem, bo brat siedzi lepiej w tych sprawach ;) ) oraz Jinhao 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość stalówki Baoer 79? Czy będzie nadawało się do notowania (waga, wyważenie)? :ph34r:  Pióroza całkiem mną zawładnęła... :P 

Też miałem to piórko z Auchan, ale ja za nie kilka razy więcej zapłaciłem, raz przetestowałem i wywaliłem, gdyż jakość jego stalówki wołała o pomstę do nieba, dzięki niemu wiem, o co chodzi, jak piszecie, że stalówka to gwóźdź :D 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z samego rana dotarł do mnie Jinhao 992 :) Plastik wygląda na dość delikatny, mój nie jest pęknięty i dziwi mnie to, że Wam to pióro przychodziło z Chin nieuszkodzone a pękało później samo z siebie... Ciekawe co będzie z moim egzemplarzem, mam nadzieję, że udoskonalili proces produkcyjny :D

jlTC1oG.jpg

W drodze jeszcze Baoer 79 i w planach Wing Sung 3001, lecz próbuję się opamiętać w tych zakupach ^_^

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...