Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem córce na Dzień Dziecka Lamy Safari Dark Lilac i... walcze ze soba aby nie kupić drugiego dla siebie tylko dla faktu posiadania w kolekcji - ;)

Pióro z wrocławskiego sklepu w F-ce pisze jak na Lamy przystało czyli bezproblemowo

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... To nie ma znaczenia czy masz snajpera czy nie, liczy się ile możesz zapłacić. Żaden snajper tu nie pomoże.

Słusznie.

Jak chcę koniecznie kupić jakieś pióro w licytacji, to nikomu nie daję szans. Czy ma snajpera, czy nie.

Chyba, że ktoś chce to pióro bardziej niż ja.  :P

Liczy się kasa. Ktoś,

kto licytuje ze snajperem ustala limit kwoty do jakiej będzie licytował, bo jak nie to być sytuacja, że będzie musiał zaciągnąć kredyt.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem, nie dziś, ale całkiem niedawno, firmowe pióro popularnej w Wielkiej Brytanii sieci księgarni WHSmith.

 

32615906_1.jpg

 

Ku mojemu zaskoczeniu, pisze świetnie, ma nawet leciutki flex, tylko... Zastanawia mnie jedna rzecz. Kto tak naprawdę te pióra produkuje? :hmm1:

Na stalówce jest napis: IRIDIUM POINT GERMANY. I to wszystko... Cóż, jeśli się nie dowiem, to nic się nie stanie, ale chciałbym jednak wiedzieć, jaka firma robi tak doskonale piszące pióro, które kosztuje zaledwie 25 złotych...

Moje ma szary korpus, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego zdjęcia. Poza tym, to chyba jedyna różnica. Kolor.

 

P.S.

Mają też Lamy Safari Bright Pink, za 75 zł. Nie podoba mi się...

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHSmith. Stalówki Iridium Point Germany są tak naprawdę chińskie. Po cenie piora też można przyjąć że to chińszczyzna ;) Co oczywiście nie oznacza niczego złego. Mam pare chinoli (Baoer, Jinhao) które sprawują się naprawdę bardzo dobrze a kosztowały 8-15zł :)

No cóż, nie zabiję się z tego powodu, ale to niezmiernie ciekawe. Chińczycy robią dobre pióra, jak sam napisałeś, więc nie muszą się wstydzić i umieszczać na swojej stalówce napisu Germany. W każdym razie, dobrze wiedzieć, dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHSmith. Stalówki Iridium Point Germany są tak naprawdę chińskie. Po cenie piora też można przyjąć że to chińszczyzna ;) Co oczywiście nie oznacza niczego złego. Mam pare chinoli (Baoer, Jinhao) które sprawują się naprawdę bardzo dobrze a kosztowały 8-15zł :)

Stalówki Iridium Point Germany są tak naprawdę niemieckie. Nadal są produkowane w Niemczech i montowane w piórach.

Jeżeli stalówka w piórze @kleksa była wyprodukowana w Niemczech, to jest to bardzo dobra stalówka. A podejrzewam, że pióro dla WHSmith, jak również stalówka są europejskiej produkcji,

Co to znaczy stalówka IPG można dowiedzieć się tutaj :http://edisonpen.com/ipgnibs2

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trochę z nostalgii Herba 330 (w domu miałem kiedyś dwa, ale zaginęły w okolicach przeprowadzki kilka lat temu). Całe 3.39.
Jakość wykonania nie powala, szczerze mówiąc, ale pisze. Nie pamiętam, może kiedyś były lepsze czasy/modele.
Co ciekawe, nie był najtańszym piórem w markecie, ponieważ jakiś chiński no-name, cały z przezroczystego plastiku i bez naboju startowego, był w przecenie z ok. 1.50 zł na 50 gr. 

Edytowano przez Wiewi0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak mi się skojarzyła 100 gdańska ze stalówką chromowo-niklową i okresem przedpotopowym po którym nastąpiła złota era.

Grzebnąłem w sieci i już wiem, ale łatwiej było zapytać i czekać :P

Mam jednego takiego i jest to jedno z najprzyjemniej piszących piór w mojej małej kolekcji o czym już tu przy jakiejś okazji wspomniałem. Dziękuję za linka. :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowa "zdobycz", HARO II - niemieckie pióro ze szklaną "stalówką" ("szklanką"? icon_e_wink.gif) prawdopodobnie model z 1938r.

Firma HARO miała swą siedzibę w mieście Frankenstein ! icon_e_surprised.gif, czyli dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Polnej 3 icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Zdjęcia pióra jeszcze przed renowacją, jestem w trakcie czyszczenia i polerowania:

 

f4887847776b7861.jpg

 

0de0c5cb94f22d56.jpg

 

81af431093688c6f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...