Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Twoje posty b.często są złośliwe? Czy mężczyźnie nie mogą się podobać takie pióra? Nie wpadłbym na to.

Podoba mi się i jest piękne. To ja będę nim pisał. Tylko ja :)

 

To był żart. Nie miał na celu nikogo urazić. Pióro jest w kwiatki.. Moje posty nie są złośliwe, a przynajmniej nie mają takie być.

 

Kobiece?

A jakie to powinny być pióra męskie?

Tylko nie mów, że prawdziwy facet powinien pisać dzidą umaczaną we krwi przeciwnika. :angry:

Pokaż swoje męskie pióra, a nie tylko strzępisz język po próżnicy.

 

 

No cóż, powinienem napisać, że jest piękne i gratuluję, wtedy nie byłoby po próżnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pióro to często loteria_ pisze się nim dobrze albo źle. Czasmi kupno nowego pióra to kłopoty, które zabijają radość z posiadania nowej zabawki :(

W tym przypadku jestem bardzo zadowolony. Piórem kreśli się dość grubą kreskę, ale po odwróceniu kreseczka cienka niby EF. Stalówka wyszlifowana dobrze, nic nie trzeba było poprawiać. Sunie po papierze lekko szurając, czuć stalówkę. W trakcie przerwy w pisaniu wytrzymuje spokojnie 15 minut bez założonej skuwki i nic nie zasycha.

No i strona wizualna :) Sama radość w trakcie pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wąsaty, świetnego Crossa ustrzeliłeś, gratulacje. :) Pisałeś, że pióro otwarte dość długo wytrzymuje bez zasychania, dla mnie cecha bezcenna. Zdradź proszę jakiego atramentu używasz?

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąsaty-życzę dalszej radości z pisania Cross'em :) Podoba mi się, mimo, że nie nigdy nie byłem zwolennikiem tej marki.

@Pawel88 - także nie jestem jakimś szczególnym fanem tej marki, a wzornictwo Art Deco nie przemawia do mnie, ale zakochałem się w stalówkach Crossa, które wizualnie i 'technicznie - że się tak wyrażę' są genialne. :)

 

Czarny Townsend, to takie moje jeszcze niezrealizowane marzenie. :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś wydałem 16 Funtów, czyli jakieś 91 Złotych, na pióro o nazwie Baoer 801. Pisze normalnie, wygląda normalnie, powiem szczerze, że teraz żałuję, że nie kupiłem (w tym samym sklepie do nabycia) kolejnego Jinhao X450. Też mają grubą stalówkę, ale przynajmniej wyglądają o niebo lepiej. Jedyne, co jest ciekawe w ym Baoerze, to tworzywo. Zarówno korpus, jak i skuwka, są aluminiowe. I na tym właściwie kończą się zalety. Acha, zapomniałbym o najważniejszej. To pióro ma bardzo męski, prosty design... Ale i tak go nie lubię...

 

baoer%2B801.JPG
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę. No tu jest ta zaleta, że nie musiałem czekać na dostawę, po prostu wszedłem do sklepu i wyszedłem z piórem. Ale już dużo większą radochę miałem z  Wing Sunga 659, za którego dałem zaledwie dychę, a które pomimo, że rozczarowało mnie plastikiem, lekkością i  ogólnie jakością wykonania, pisze rewelacyjnie i na pewno jest warte swojej ceny po stokroć. Mógłbym nim pisać na co dzień, jeśli chodzi o komfort pisania. Całą zabawę psuje jedynie tandetny wygląd.

Dlatego też godzina, w której kupiłem tego Baoera, to była zła godzina. Cóż począć?

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, ale też nie dawno.

Po przejściach, ale zrekompensowała to okazyjna cena.

'Burkina' przypomina mi modele Renault z początków tysiąclecia - jest paskudna, ale bardzo intrygująca. Spodziewam się, że w przyszłości ten wzór celuloidu będzie rozgrzewał uczestników aukcji.

 

To mój pierwszy kontakt z 360 Omasa; nietypowa morfologia bardzo przypadła mi do gustu. Połączenie ze stosunkowo miękką M-ką tworzy naprawdę wspaniale piszące pióro.  Doszukuję się właściwości wręcz magicznych, nawet mój charakter pisma stał się znośny.

 

GEDC9441_zps4tyirnxp.jpg

 

GEDC9442_zpstlmvm3aj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Jedno z moich piórowych marzeń. Celuloid Burkina rządzi.

Łukaszu, myślę, że z chęcią podda się Twojej recenzji, w szczególności, że moja mała gromadka Omasów zawdzięcza swój początek Twojej Ogivie. Od naszego spotkania przybyły już trzy i jeden w nawiasie, który zostanie, jeśli nie uda mi się go sprzedać za sensowną cenę.

 

Niesamowite, że pomimo upiornej jakości niemal wszystkich swoich produktów, OMAS potrafił robić tak fenomenalne stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endoor-stalówka to dla mnie nie wszystko.Pióro mi się podoba.Myślę od dłuższego czasu nad zakupem Waterman'a Perspectice w wersji czarnej GT

Pawle, upewnij się uprzednio, że dobrze leży w Twojej dłoni. Nutka francuskiej arogancji w stylistyce (którą ogólnie, jako świeży mieszkaniec Francji, a także niereformowalny wielbiciel i użytkownik francuskich czterokołowych rzęchów, bardzo cenię) w mojej opinii szkodzi tu ergonomii. Uważam to pióro za średnie i warte co najwyżej połowy oficjalnej ceny sprzedaży. Naganiam za to na Experty, które choć już mocno oklepane, należą do moich ulubionych - właśnie dzięki ergonomii i dosyć charyzmatycznym stalówkom. Ponadto, widzę u nich lekką tendencję do wygładzania bazgrołów, co i Tobie się przyda (kocioł garnkowi przygania) ;)

Edytowano przez Wodnik Olszynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik olszynek-Expert mi się nie podoba.Perspective można kupić w znanym sklepie (nie wiem czy można podawać nazwy, więc nie piszę) za kwotę 385 pln.

Oczywiście, że pomacam je w innym sklepie ;D i jak podpasuje to zakupie.

Edytowano przez Pawel88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...