Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Birchtine, wzrok Cię nie myli. W niektórych miejscach jest lekko przezroczysta, w innych lśni mocno bez przezroczystości. Jest ciekawa bardzo.

Też uważam, że zielony się trochę gryzie ;) Ale za to MB Toffee Brown pasował idealnie. Tylko flaszki ani nabojów nie mam :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7082a52bd34f.jpg

 

Lamy Safari Dark Lilac F

 

Mam trochę problem z rozpisaniem tego pióra. Wykąpałem sekcję w wodzie z kroplą płynu do mycia naczyń, przepłukałem wodą, potem jeszcze raz przy użyciu tłoczka przeczyściłem. Odsączyłem. Założyłem nabój LAMY. Próbowałem na chusteczce higienicznej żeby zaczął pobierać atrament.

W tej chwili leży już kilka godzin. Wezmę do ręki do z dwa zdania idzie napisać pięknie płynnie, ślizga się po papierze niesamowicie aż bym się nie spodziewał. Aż za bardzo. Po dwóch zdaniach jakby atrament się kończył i zaczyna najpierw drapać trochę po papierze a potem już przerywa niektóre literki.

 

Rozpisywać go pomimo to czy jakiś inny zabieg wykonać? Tłoczka nie używałem jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda dwa Pelikany, które mogły być, lecz niekoniecznie, zmontowane w Gdańskiej filii Pelikana.

a367346887d0eae2.jpg

Brak na to jednak twardych dowodów.

W literaturze gdańskie Pelikany wyglądają tak :

3f9f8e6fcb24ac0b.jpg

Więc aby pozbyć się "zgryzoty" niepewności zakupiłem taki model, jak w książce. :D

82357e57afbeafd3.jpg

Fotka jeszcze z aukcji, ale pióro już jest w drodze do mnie.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7082a52bd34f.jpg

 

Lamy Safari Dark Lilac F

 

Dziś dostałem przesyłkę kurierem ze sklepu twojepioro.pl

 

Mam trochę problem z rozpisaniem tego pióra. Wykąpałem sekcję w wodzie z kroplą płynu do mycia naczyń, przepłukałem wodą, potem jeszcze raz przy użyciu tłoczka przeczyściłem. Odsączyłem. Założyłem nabój LAMY. Próbowałem na chusteczce higienicznej żeby zaczął pobierać atrament.

W tej chwili leży już kilka godzin. Wezmę do ręki do z dwa zdania idzie napisać pięknie płynnie, ślizga się po papierze niesamowicie aż bym się nie spodziewał. Aż za bardzo. Po dwóch zdaniach jakby atrament się kończył i zaczyna najpierw drapać trochę po papierze a potem już przerywa niektóre literki.

 

Rozpisywać go pomimo to czy jakiś inny zabieg wykonać? Tłoczka nie używałem jeszcze.

 

Skontaktuj się ze sklepem. Polecą Ci odesłać pióro lub samą sekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje długotrwałe marzenie wreszcie się zmaterializowało :) Naprawdę udany zakup na Alledrogo :) Tym razem jednak tanio. Do tego fajne, czerwone etui na dwa pióra, do kompletu kilka patronów i wkręcany konwerter.

A oto : 

Cross Botanica Green Daylily. Śliczne pióro, bardzo ciekawe zdobienia. Stalówka Mka, raczej z tych grubszych. Niezbyt gładko, lekko szura po kartce, tak jak lubię. Przepływ szczodry, zalany na dzień dobry Teal'em Diamine, fajnie smaruje stalówkę - lekko miękką, można różnicować linię. Nie wiem, jak będzie z zasychaniem podczas leżakowania. Zobaczymy.

 

95d4661609efbf60gen.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Twoje posty b.często są złośliwe? Czy mężczyźnie nie mogą się podobać takie pióra? Nie wpadłbym na to.

Podoba mi się i jest piękne. To ja będę nim pisał. Tylko ja :)

 

Wąsaty, grunt, że Tobie się podoba!  :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kobiece nieprawdaż :D

Kobiece?

A jakie to powinny być pióra męskie?

Tylko nie mów, że prawdziwy facet powinien pisać dzidą umaczaną we krwi przeciwnika. :angry:

Pokaż swoje męskie pióra, a nie tylko strzępisz język po próżnicy.

fff1a80d75d708c3.jpg

Piękny Cross. On taki damski jak ja.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...