Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

   Zanabyłem sobie sympatycznego Sheaffera Prelude Gunmetal GT, model 365. Elementy wykończenia pozłacane 23k, stalówka F-y, dwukolorowa. Produkcja jeszcze hamerykańska. I żeby było mało to piórkiem pisze się całkiem sympatycznie. Jeszcze jak nauczę się litery stawiać to może nawet jakiś list kogoś napiszę   :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@visvamitra: Mnie również bardziej podobają się srebrne wykończenia, ale jak się nie ma co się lubi... Bardzo radosny, pozytywny kolor. 

 

@Nikaa: Bohater lub bohaterka - na wybiegu była cała żyrafia rodzina :D

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie kupiłem, dostałem od brata. U Niego leżało 10 lat i jest nówka nieśmigana

c79a13f5cc330a10gen.jpg

cbd52580f6cf0933gen.jpg

c520862f3572c8cdgen.jpg

Mnie to wygląda na Sheffera Prelude Gold.

Na pierścieniu skuwki ma napis Sheaffers U.S.A.

Stalówka z napisem także Shefaers (bez określania jaka)

 

Popatrz na sekcję od strony spływaka. Też mam Prelude i oznaczenie stalówki jest na spodzie sekcji (patrząc od góry na stalówkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółciutka Aurora Ipsilon :)

 

Żółty Ipsilon ładny, kiedyś zastanawiałem się nad pomarańczowym z posrebrzanym wykończeniem. Jaka stalówka?

 

@Nikaa na drugim planie berberys, na trzecim akacjojady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło roku trzymam się limitu siedmiu codziennych piór. Pozostałe sprzedałem, rozdałem lub popsułem, próbując naprawić :(  Kilka dni temu, w trakcie wiosennych porządków, znalazłem starego Swana, który zapodział się przeszło czternaście miesięcy temu. Niby stary, ale nowy, a ponieważ od miesięcy niczego nowego nie kupiłem (poza Pilotem V-Pen i kilkoma Blackbirdami do projektu), pozwalam sobie przemycić zgubę jako nowy zakup :)

T60TJ5t.jpg


Swan Leverless L245B/60 (wersja bez klipsa), połowa lat 30.

 

Ma kilka wad, ale przynajmniej prezentuje się ładnie i pisze :)

Uwielbiam czarne pióra, ale model można znaleźć w wielu przepięknych kolorach.

Edytowano przez birchtine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty Ipsilon ładny, kiedyś zastanawiałem się nad pomarańczowym z posrebrzanym wykończeniem. Jaka stalówka?

@Nikaa na drugim planie berberys, na trzecim akacjojady :)

Klasycznie... F-ka. Tylko taka była dostępna i jest dość cienka jak na Aurorę, ale pisze przyjemnie gładko i dość mokro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło roku trzymam się limitu siedmiu codziennych piór. Pozostałe sprzedałem, rozdałem lub popsułem, próbując naprawić :(  Kilka dni temu, w trakcie wiosennych porządków, znalazłem starego Swana, który zapodział się przeszło czternaście miesięcy temu. Niby stary, ale nowy, a ponieważ od miesięcy niczego nowego nie kupiłem (poza Pilotem V-Pen i kilkoma Blackbirdami do projektu), pozwalam sobie przemycić zgubę jako nowy zakup :)

Swan Leverless L245B/60 (wersja bez klipsa), połowa lat 30.

 

 

Takie znalezisko na wagę złota....  ciekawe co tam jeszcze masz ;)

A Swan, jak to Swan, piękny jest, nawet jeśli trzeba by nad nim troszkę popracować :D

 

Jeśli Ci ten Swan robi nadmiar limitu codziennych piór, to wiesz... pamiętaj o mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe   ;)

Wiem, czasem jestem zachłanna ;)

 

Jutro strzelę jakąś porządną fotę moim zieleńcom   ;)

Chyba najbardziej maślana stalówka, jaka dotychczas pisałam, i jaką mam w swoich zbiorach. 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...