Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziękuję, ale raczej mini stadko ;). Do Konisa i Akszugora mam jeszcze kosmos redface

Przydała by się jeszcze jakaś 140 i M200 grey marbled i grin marbled, najlepiej z tego samego okresu ;)

Nie od razu Rzym zbudowano :) Zresztą, całe życie przed Tobą ;)

 

A tutaj mój nabytek. Wprawdzie kilka dni już jest ze mną, ale trzeba było się zaznajomić by pokazać go szerzej ;)

cfCjEWkl.jpg

Stub 1.1 daje radę, 1.5 również niczego sobie. F-ka przyjemnie podaje atrament. Tylko czekać jak się zasadzę na stalkę Twin :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melion wstaw jakąś fotkę, bo mam chrapkę na podobne połączenie ;)

Moje zdolności fotograficzne są dość ograniczone, a na dodatek zdjęcie z lampą, ale proszę, oto jak wygląda kilka słów napisanych na papierze Rhodia - moim zdaniem bardzo atrakcyjnie. Zdjęć samego pióra jest wszędzie pełno, a moje wygląda dokładnie tak samo jak każdy inny egzemplarz ;)

EcoDiamine

Edytowano przez Mellion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empi, stadko może i małe (rzecz względna), ale zacne! Chyba ten ostatni blue najbardziej mi się podoba :)

Ja jeszcze jestem przed swoim pierwszym Pelikanem... pewnie zaczne skromnie, od jakiegoś współczesnego, niższego modelu - jak mi podpasuje, to kto wie. Ale może lepiej, żeby nie podpasywało? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zawitały dwa takie : 

e9a37ba562ed9be0gen.jpg

 

 

Korzystając z okazji spytam się (może też ktoś ma Purę) : jakiego używacie konwertera, albo naboju? Bo do mojego nie pasują internacionale, końcówki spływaka jest grubsza niż wejście tych zwykłych. Spasowałem tylko jakieś nietypowe naboje Jinhao. W sumie nie ma problemu, ale lubię wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji spytam się (może też ktoś ma Purę) : jakiego używacie konwertera, albo naboju? Bo do mojego nie pasują internacionale, końcówki spływaka jest grubsza niż wejście tych zwykłych. Spasowałem tylko jakieś nietypowe naboje Jinhao. W sumie nie ma problemu, ale lubię wiedzieć.

To bardzo dziwne - używałem kiedyś przez jakiś czas tego pióra i jak najbardziej pasowały do niego standardowe naboje. Ostatecznie to pióro firmy Pelikan, która takie właśnie naboje sprzedaje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam. Standardowe są za małe, te chińskie maja otwór szerszy o jakiś milimetr. Co ciekawe, kulkę musiałem wbić ręcznie śrubokrętem, i na dodatek nabój nie trzyma tak mocno jak bym sobie tego życzył. Bez wątpienia - naboje Pelikana nie wchodzą. Są za małe.

Myślałem, ze może mają coś specjalnego, jak to bywa w tym światku piórowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie  pióro i też problem z tłoczkiem. Jak obdarowująca kupowała pióro to jej w sklepie jakiś tłoczek dobrali. Trzyma się ale luźno. Nawet mi mówiła co za tłoczek ale zapomniałem. Wiem tylko, że nie był to pelikan. Niedawno pióro zaczęło lać i szukając przyczyny dopatrzyłem się pęknięcia w czymś co wygląda na zewnętrzną tuleję otaczająca nabój / tłoczek, a może tylko tak mi się zdawało. Nigdy żaden nabój nie pasował. Był za luźny lub nie wchodził. Teraz udało mi umocować stary tłoczek i jakoś to się trzyma. Jak długo nie wiem. Proponuje wybrać się do sklepu, może coś dopasują lub poradź się jakiegoś pióro - naprawiacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie kupiłem, dostałem od brata. U Niego leżało 10 lat i jest nówka nieśmigana

c79a13f5cc330a10gen.jpg

cbd52580f6cf0933gen.jpg

c520862f3572c8cdgen.jpg

Mnie to wygląda na Sheffera Prelude Gold.

Na pierścieniu skuwki ma napis Sheaffers U.S.A.

Stalówka z napisem także Shefaers (bez określania jaka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój drugi nabytek... Prima 4

Niestety poza tym że jest to przedwojenny wytwór o (jak dla mnie) niespotykanej nazwie, nic więcej o nim nie wiem... Pióro dotarło do mnie zaledwie 20- 30 minut temu, niestety jego stan nie jest za ciekawy, ale zamierzam uratować to pióro. Ku mojemu zdziwieniu ma tendencję do fleksowania, co mnie bardzo cieszy. Jednakże, aktualnie bierze kąpiel oczyszczającą, i wtedy ja zabiorę się za nie, ponieważ już widzę że spływak nieregularnie odstaje od stalówki i trzeba będzie przy tym wszystkim troszkę posiedzieć. Gdyby ktoś miał informację o tym piórze, lub może o podobnych do niego (budowie, działaniu, naprawie) proszę o bezzwłoczną wiadomość :)

Próbkę pisma, mam nadzieję dosłać jak najszybciej.

 

ebe9f0c779974a57.jpg

162328c2a0c08eff.jpg

41702cd9556b3cd2med.jpg

9fb9665c8c612ee1.jpg

0d445c645b06cdc6med.jpg

Edytowano przez DzieckoWeMgle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus taki, ze wszystko ładnie się rozkręciło :)

Gorzej, gdybyś musiał młotkiem i przecinakiem ;)

Nie wszystko, niestety ze stalówką i spływakiem walczyłem troszkę dłużej, ale przyniosło to efekt w postaci nieuszkodzonego pióra, i tego jak teraz pisze :)

 

P.S. Walkę ze stalówką podjąłem dopiero po długim namaczaniu w gorącej wodzie... Wyszła elegancko. Poprzedni właściciel / właściciele postanowili używać kilku atramentów bez wcześniejszego czyszczenia pióra, co skutkowało tęczą w naczyniu i zalepieniem pióra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wąsaty już to kiedyś przerobiłem :cry:. Aczkolwiek zgodnie z tym co znalazłem na stronie: http://jonathandonahaye.conwaystewart.info/csbook/page7.htm, to ten egzemplarz jest z akrylu.

 

"Peaked-top, diamond clip, 1 band, small round shield on lever. Section slightly conical with upper-ridge.
         (a) "DINKIE" (1st line), Conway Stewart London (2nd line), No. 540 (3rd line) MADE IN ENGLAND (across barrel), Casein.
         (B) "DINKIE" (1st line), Conway Stewart London (2nd line), No 540 (3rd line) MADE IN ENGLAND (across barrel) Acrylic. "

    "Marbled green/black (B)
      Dark pink moiré (a)
      Blue with green & gold swirls (Sargasso sea)
      Green/black/silvery swirl
      Blue moiré (B)
      Green moiré (a)
      Green moiré no band (a)
      Strange green (grass blades?)
      Marbled green pearl/brick veins (a)
      Marbled copper-pink & black (a)
      Peacock (a)
      Marbled blue/black (B)
      Marbled green/black, ivory veins (a) (length - 10.5 cm; barrel+section - 8.1cm)
      Black (B)
      Multicolor (red/orange/blue/brown/gold/black large clip (not original?) (a)
      Light green/Creamy green swirl (pea soup)"

 

Ale i tak muszę być bardzo ostrożny. redface

 

EDIT: (B) to było "b" w nawiasie

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...