Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Rinke: Od lewej: Cross Bailey, Faber-Castell Ambition OpArt Black Sand, Kaweco Classic Sport, Kaweco Sport Skyline (stub 1.1), Aurora Ipsilon De-Luxe :wub: , Montblanc 22 :wub: , Pelikan P200, Pelikan M205, Signum Fenice :)

Mery, wspaniała kolekcja, zazdroszczę ;) i przede wszystkim gratuluję. A ostatni prezent... MB.... Miodzio :D

Ale czy ja słusznie podejrzewam, że TWSBI wybył ze stadka?

Tak patrzę na te Twoje czarne, eleganckie pióra i dochodzę do wniosku, że chyba czas na jakiegoś klasyka. Póki co moje małe stadko wzbogaciło się o kolejnego staruszka... Pochwalę się po weekendzie.

Niedawno temu zakupiłem kolejnego chińczyka. g]

Mnie się akurat skojarzenie z TWSBI nasunęlo. Ale pióro prezentuje się zacnie, a jeszcze to compotrafi stalówka,.... Naprawdę dobry zakup! Gratuluję :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empi, ten "moro", zielono pomarańczowy jak się sprawuje? Dlugo nad nim myślałam, ale chyba przegięłam z tym myśleniem ;) bo pióro zdąrzyło znaleźć nowego własciciela ;) jak sie sprawuje?

Aaaa... Aurora też wygląda pięknie, powiedziałabym, że tski ekruche piękni, lodowe... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@birchtine: głównie kolor... i ciekawość tej marki. mam tylko nadzieję, że stalówka będzie w miarę... bo w internetach różnie o niej pisano...

 

@Nikaa: Było ECO, ale wybyło... ponieważ był też chętny na zakup, a ja myślę o ECO ze stubem ;) Dziękuję w każdym razie. Teraz zbieram siły... na Visconti Rembrandt Khaki Green ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa - to pióro jest (było :)) pierwotnie "piaskowe" z ciemnymi "żyłkami", pisze się nim bardzo przyjemnie kreską zbliżoną do M i oczywiście fleks na ponad 2mm :D. Mam jeszcze jedno piórko Everlast z takiego samego materiału :) (oba pióra miałem w Katowicach na PSP). Materiał na skuwce od atramentu (prawdopodobnie niebieskiego) przebarwił się na bardziej zielonkawy.

Ten model Aurory sam określam jako "pióro kobiece", pisze bardzo cienką F (bardziej japońską niż europejską). Bardzo fajnie mi się nim pisze, a i kolorek pasuje do moich "staruszków".

 

b9733ad4f089fe09med.jpg

493a109608757419med.jpg

7e1f6050af968604med.jpg

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa - to pióro jest (było :)) pierwotnie "piaskowe" z ciemnymi "żyłkami", pisze się nim bardzo przyjemnie kreską zbliżoną do M i oczywiście fleks na ponad 2mm :D. Mam jeszcze jedno piórko Everlast z takiego samego materiału :) (oba pióra miałem w Katowicach na PSP). Materiał na skuwce od atramentu (prawdopodobnie niebieskiego) przebarwił się na bardziej zielonkawy.

Raczej odwrotnie: oryginalny materiał był zielony (zwróć uwagę, że koniec korpusu też ma taki kolor, a tam atrament nie bardzo mógł coś poplamić), ale odbarwił się na żółtobrązowo od związków siarki wydzielonych przez starzejący się gumowy zbiorniczek na atrament. To bardzo częsta przypadłość w piórach z celuloidu w jasnych kolorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@birchtine: głównie kolor... i ciekawość tej marki. mam tylko nadzieję, że stalówka będzie w miarę... bo w internetach różnie o niej pisano...

 

Tak sobie pomyślałem :) Z ciekawości zerknąłem na kilka recenzji i raczej mam mieszane uczucia, ale w takiej cenie na pewno warto spróbować. Mam nadzieję, że napiszesz o swoich wrażeniach, gdy będziesz już go miała w rękach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pen Show Poland w Katowicach nabyłem dwa współczesne piórka

 

cfa179f097a57afamed.jpg

 

Kaweco Dia2 i Aurora Magellano A18CA

 

 empi  << lub ktoś kto posiada to pióro >>  -- mała prośba,  :)  bo widzę że zakupiłeś Kaweco Dia2, --- a pióro chodzi za mną już od  2 miesięcy.

 Czy mógłbyś w kilku słowach (zdaniach) opisać wrażenia z pisania tym piórem,

 - dokładność i jakość wykonania

 - czy pisze mokro, bardzo mokro, czy sucho?

 - czy na stalówce występuje --- Baby botton -- choć ponoć już to wyeliminowali

 - i ogólnie czy pióro jest warte swojej ceny.

 Na forum nie ma recenzji Kaweco Dia2, jedynie wzmianki o tym piórze.             :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 empi  << lub ktoś kto posiada to pióro >>  -- mała prośba,  :)  bo widzę że zakupiłeś Kaweco Dia2, --- a pióro chodzi za mną już od  2 miesięcy.

 Czy mógłbyś w kilku słowach (zdaniach) opisać wrażenia z pisania tym piórem,

 - dokładność i jakość wykonania

 - czy pisze mokro, bardzo mokro, czy sucho?

 - czy na stalówce występuje --- Baby botton -- choć ponoć już to wyeliminowali

 - i ogólnie czy pióro jest warte swojej ceny.

 Na forum nie ma recenzji Kaweco Dia2, jedynie wzmianki o tym piórze.             :bezradny:

Mam to pióro w wersji złotej. Moim zdaniem jest naprawdę bardzo starannie wykonane, trzymając je w ręku mam wrażenie solidności. Ma swój ciężar, może dlatego daje takie poczucie porządnie zrobionego pióra. Wygląd nawiązujący do stylu retro jest moim zdaniem oryginalny i zwraca uwagę, choć jednocześnie pióro wygląda dość "konserwatywnie", jeśli tak można powiedzieć. Parę osób pytało mnie, czy to nie jakiś przedwojenny model:)) Na co dzień piszę pelikanami m200 i porównując to pióro do nich mogę powiedzieć, że jest nieco większe, cięższe (wewnątrz jest metalowy, chyba mosiężny, gwint), ale jak dla mnie dość dobrze wyważone, choć pisanie z założoną skuwką nie wchodzi w grę (oczywiście dla mnie). Lubię bardzo lekkie pióra, więc trochę mi się męczy ręka przy pisaniu nim. Stalówka moim zdaniem jest nieco za  mała, chyba taka sama jak w linii Sport. Pisze bardzo gładko, moja F-ka jest troszkę cieńsza od pelikanowskiej. Żadnych niepokojących zjawisk nie zaobserwowałem, ale pisałem tym piórem przez kilka tygodni i od pół roku leży sobie w szufladzie. Pewnie zostanie upłynnione jako nie do końca trafiony prezent. Myślę, że znajdą się tacy, którzy będą sobie je chwalić. Z tłoczkiem kaweco pracuje bez zarzutów, choć nigdy nie mogłem zassać inkaustu do pełna;) Zawsze 2 milimetry brakowało. Gdybyś miał jakieś pytania, to postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akmak możesz mieć rację, piórka mają prawie po sto lat :) na pewno nie jedno przeszły

 

@YAMAHAL jak widać kris mnie wyręczył :), w przyszłym tygodniu postaram się zrobić recenzję. Za mną chodziło prawie rok, ale w końcu kupiłem i nie żałuję :D

 

@kris dzięki za mini recenzję :)

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno temu zakupiłem kolejnego chińczyka. Jako,że lubię demonstratory, wybór padł na Wing Sunga o numerze 659. W komplecie dwie sekcje F oraz EF. Co ciekawe, przezroczysty jest nawet spływak :)

Kiedy już się naoglądałem tego pióra zastanowił mnie znajomy jego wygląd. Okazało się, że to "zmutowany" Pilot 78G. Drugie zaskoczenie podczas próby pisania : okazało się, że pióro ma normalnie tak miękką stalówkę, że można pisać od F do B :) Normalny szok :) stalówka metalowa, na niej napis super quality F no i faktycznie : jest quality :)

8bb62c0cacc06f76gen.jpg

gdzieś nabył / wypatrzył takie cudo? Ja też kcę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @kris -- wielkie dzięki za rzeczowy opis piórka  :thumbup: też jestem zainteresowany wersją Gold,

 tylko znowu nie rozumiem, z jakiego powodu wersja Gold jest droższa od wersji Chrom, 

 czy rodowanie w kolorze złotym jest na tyle droższe od chromu, -- czy to sklep sobie fantazjuje z ceną  -- ale ok pomijam to

 @kris --- mam dodatkowe pytanie, choć pewnie @empi w swojej recenzji opisze, 

---- jak z obfitością podawania atramentu  w Dia2?

 @empi, czekamy z niecierpnikiem na recenzje Kaweco Dia2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YAMAHAL - niestety nie udalo mi się wylicytować Kaweco Dia (pierwszej generacji) więc może jutro napiszę recenzję samej Dia2. Chciałem przy okazji zrobić porównanie obu :(

Wersja Gold jest chyba platerowana złotem a nie tylko "złota", a jeżeli się nie mylę, złoto jest droższe od chromu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YAMAHAL - też nie rozumiem takiej różnicy w cenie tych wersji, może chodzi o koszt złocenia? Co do ilości podawanego atramentu - z tego, co pamiętam, moja F-ka inkaust podaje dość obficie. Używałem głównie edelsteina tanzanite tankowanego do konwertera.

@empi - czekam na Twoje wrażenia i życzę miłego użytkowania tego fajnego pióra;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Gold jest chyba platerowana złotem a nie tylko "złota", a jeżeli się nie mylę, złoto jest droższe od chromu.

 

 No to by wyjaśniło sprawę ceny,  --- ale nie do końca wiadomo czy stalówka jest platerowana czystym złotem,

 czy tylko pozłacana :bezradny:

 @kris --- dzięki za odpowiedz :thumbup:

  Oj wywalą nas do kawiarenki, lub przeniosą do twojej recenzji :mosking:

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Teraz zbieram siły... na Visconti Rembrandt Khaki Green ;)

I to rozumiem. Widziałam khaki na żywo, baaardzo fajne pióro... najładniejszy Rembrandt. Do gustu przypadł mi także czarny ze srebrnymi przebłyskami Rembrandt.

Ale... ja mam przeczyszczony portfel dokumentnie, więc kolejne zakupy mi nie grożą, przynajmniej na razie  ;)

Głównymi winowajcami są Wahl Doric, którym jeszcze się tu pochwalę, i Norwegia, drenująca portfel aż miło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

b9733ad4f089fe09med.jpg

 

 

Raczej odwrotnie: oryginalny materiał był zielony 

 

 

Czy było najpierw zielone, czy piaskowe, to teraz rzecz drugorzędna.

Aktualny zielono-piaskowy miks wygląda świetne :)

@empi, jak będziesz miał chwilkę, wrzuć proszę próbkę pisma :)

 

To jak wszyscy się domagają recenzji Dia2, to ja chętnie recenzję Aurory preczytam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...