Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do mnie dzisiaj doszło b.ciekawe piórko z Chin. Ciekawa jest zwłaszcza stalówka, niby zwyczajna ale zakończona jak cienkopis, rurką z metalową kulką.

Widzieliście już może coś takiego?

Widziałem to cudo jak szukałem dla siebie JINHAO, aż zdecydowałem się na 601

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi podróbę tych Parkerowskich 5th Intenguinity czy jakoś tak.

Dzięki za identyfikację. To ten właśnie system, 5th. Stosowane to było (jest?) u Parkera, bo oni to wymyślili. 

Tylko to już chyba nie pióro ;) Cienkopióro chyba. Chociaż jak pióro wygląda. I ma jedną zaletę : bez skuwki wytrzymuje baaardzo długo, nic nie zasycha. Więc do notatek jest numer 1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi podróbę tych Parkerowskich 5th Intenguinity czy jakoś tak.

 

chyba tylko z wyglądu, bo zdaje się, że parker 5th to jest coś w podobie fiber-tip'a, czyli taki cienkopis.

 

refill-nib.jpg

 

https://lawyerist.com/50376/parker-5th-technology-pens-review/

 

zaś takie wynalazki zakończone kulką robił na przykład koh-i-noor, albo kaweco, albo J. Herbin, albo... tyle tylko, że one koniec mają stożkowaty, tak jak większość piór kulkowych.

 

kaweco

[url=http://www.jetpens.com/J.-Herbin-Refillable-Rollerball-Pen-Medium-Point/pd/9760[J.Herbin[/url]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za identyfikację. To ten właśnie system, 5th. Stosowane to było (jest?) u Parkera, bo oni to wymyślili. 

Tylko to już chyba nie pióro ;) Cienkopióro chyba. Chociaż jak pióro wygląda. I ma jedną zaletę : bez skuwki wytrzymuje baaardzo długo, nic nie zasycha. Więc do notatek jest numer 1 :)

To jednak nie ten system, w Parkerze wystaje jakiś materiał, który pisze. Coś jak cienkopis. W mojej stalówce jest jednak rurka z kulką- jak w długopisie.Jednak to cały czas stalówka. Ale napełnia sie jak pióro- gumowy zbiorniczek z blaszką (buton filler?) 

Powiem Wam, że im dłużej nim piszę, tym bardziej mi się podoba. I z wyglądu i kultury pisania. A najbardziej cieszy brak zasychania bez skuwki. Tak na próbę, godzinna przerwa, stalówką do góry- i zaczyna pisać bez zająknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie ten system, w Parkerze wystaje jakiś materiał, który pisze. Coś jak cienkopis. W mojej stalówce jest jednak rurka z kulką- jak w długopisie.Jednak to cały czas stalówka. Ale napełnia sie jak pióro- gumowy zbiorniczek z blaszką (buton filler?) 

Powiem Wam, że im dłużej nim piszę, tym bardziej mi się podoba. I z wyglądu i kultury pisania. A najbardziej cieszy brak zasychania bez skuwki. Tak na próbę, godzinna przerwa, stalówką do góry- i zaczyna pisać bez zająknięcia :)

A jak z fleksem? :D;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko zachowawczy, jak na Włocha.

Poniższy miał być uzupełnieniem Ambition w kokosie, lecz Ambition postanowił się zapodziać. Może z zazdrości - Ondoro jest pod każdym względem lepszy. Choć i w tym przypadku nie wróżę szczególnej trwałości systemowi zamykania.

 

GEDC9143_zpsztvkqzsn.jpg

Edytowano przez Wodnik Olszynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...