Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Parker Reflex, ale nie przyzwyczajaj się do niego za bardzo - tak zaraz pojawią się pęknięcia na skuwce - ten typ tak ma ;)

 

 

pęka też tak zwany korpus, a guma rychło złazi i się klei.

 

Otóż nie do końca jest tak źle, jak piszecie :o Mam mojego P. Reflexa od 3 lat, piszę nim niewiele, ale często ze mną podróżuje luzem w bocznej kieszonce teczki (z kluczami).

I co? I nic, nie ma żadnych pęknięć - obejrzałem korpus i skuwkę pod lupą, są jak nowe. Jedyne, co mogę potwierdzić, to lekko starta gumka na sekcji. Klips nie jest bardzo błyszczący, jest lekko matowy, ale nie wiem, czy nie taka jego uroda. Po tygodniu od odstawienia startuje od przyłożenia, no czasem po 0,5 sek. ;)

No i może ma znaczenie napis wokół skuwki "UN MADE IN UK", znaczy, w sensie jakości materiałów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBI Eco white ;-) ze stalówką M. Pierwszy raz wyszłam poza stalówkę F i jestem zachwycona. Pióro dobrze leży w dłoni, ma idealną wagę jak dla mnie, a stalówka pisze gładko, "mokrość" w sam raz i atrament, którym zatankowałam pióro jakby nabrał blasku  :D znacznie ładniejsze cieniowanie i w ogóle...  bardzo dobry zakup w przyjemnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek przyszło upolowane na aukcji, w stanie nowym, pióro Sheaffer Sagaris bordo F.

Zakup pióro trochę wpisywał się w nowy temat "pióro kupione mimochodem"... I właściwie trochę się obawiałam, że bordowe, że wcale nie będzie fajne.... Ale idea była taka, by popróbować rożnych marek, rożnych stalówek. I duże zaskoczenie. Kolor niezły, generalnie pióro robi bardzo dobre wrażenie. Cięższe od moich dotychczasowych, po prostu odpowiednio. Smukłe, zgrabne, idealnie leży w dłoni. Bardzo jestem zaskoczona na plus. A stalówka? Cudo! :) Cieniutka, ale nie taka sucha jak w AlSporcie.

Niewiele myśląc z rozpędu załadowałam startowy nabój, do testów, czarny. Swoją drogą nieciekawa ta Sheafferowa czerń ;)

 

Przed chwilą pióro zalałam Sailorem Tokiwa Matsu, bo mam wręcz obsesję na punkcie tego atramentu. 

Może za jakis czas pokusze się o jakąś recenzję tego pióra? :)

 

d73e27019b30.jpg

496d0950f2c8.jpg

4bbceb723eaa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rebus, Kalixt dziękuję :)

Po tym Sagarisie mniej chętnie sięgam po mojego AlStara Lamy... Nie ta klasa, nie ta zgrabność ;)

Ten dwykolorowy Sagaris wygląda interesująco, nie lubię całych złoconych stalówek, ale dwukolorowe mają to coś.

A jeśli we wszystkich Sheafferach stalówki są tak udane jak w moim Sagarisie, to chętnie jeszcze sięgnę po kolejne pióro z tej "stajni" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogłabyś sięgnąć po coś bardziej namacalnego, tzn. cięższego...np. coś z kolekcji Sheaffer 300... :)

 

http://nowy.sheaffer.com.pl/s300/

 

Chciałabym, żeby kolejnym piórem było Visconti Van Gogh Starry Night.. ale na to pewnie przyjdzie mi jeszcze poczekać.

 

Bardziej prawdopodobny klucz wyboru kolejnego to będzie kolor... niebieskie, albo zielone, albo brązowe, albo... białe? :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was z moim nowym piórem, mam nadzieję że się wam spodoba, dla mnie BOMBA!!!

 

161c32be81933c1egen.jpg

3b0b66e00231024cgen.jpg

 

Atrament którym zatankowałem pióro

 

ade11422df1ce71cm.jpg

 

Przepraszam za niską jakość zdjęć...nadal nie umiem nastawić tego aparatu  :rolleyes:

 

Trzymałeś nas w niepewności :). Gratulacje!

 

Miałem okazję oglądać Montblanca WE Lew Tołstoj na żywo. Prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach producenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę :) Faktycznie : pióro dość nietypowo-wizualnie, ale w sumie bardzo fajne. Niech Ci służy :)

A powiedz mi, jak Twoja Nakaya spisuje się w strumieniu czasu? Czy ta powłoka jest nadal taka wspaniała jak w dniu wydobycia pióra z woreczka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...