Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Porównawczo:

Faber Castel F to stara indianka z tipi - nijaka trochę, tępa, głucha i sucha jak pieprz

Visconti Van Gogh F to dojrzała włoszka - czasami chętna i łatwa ale profesjonalnie oszczędna i trzymająca na dystans

Platinum #3776 M to japoński podlotek - mokry, zwarty, sprawiający wrażenie ostrego i ciętego, ale jednocześnie cały czas chętnego do zabawy

 

Moim zdaniem dużo gracji dodaje Platinum atrament Irosizuku - choć innego jeszcze nie zalewałem - to on wydaje się stworzony do tego pióra jak teściowa, która wygładza drobne kanty

:)

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Porównawczo:

Faber Castel F to stara indianka z tipi - nijaka trochę, tępa, głucha i sucha jak pieprz

Visconti Van Gogh F to dojrzała włoszka - czasami chętna i łatwa ale profesjonalnie oszczędna i trzymająca na dystans

Platinum #3776 M to japoński podlotek - mokry, zwarty, sprawiający wrażenie ostrego i ciętego, ale jednocześnie cały czas chętnego do zabawy

 

Moim zdaniem dużo gracji dodaje Platinum atrament Irosizuku - choć innego jeszcze nie zalewałem - to on wydaje się stworzony do tego pióra jak teściowa, która wygładza drobne kanty

:)

Ty o piórach czy kobietach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za świąteczno-imieninowe pieniądze kliknąłem dwa Piloty MR z M-ką. Czarny i srebrny. Pewnie przyjdą jeszcze przed sylwestrem. To akurat będzie jeden dla narzeczonej jako skromny gifcik z pewnej okazji. Zobaczymy jak da radę ten Pilot. :]

Ja też zamówiłem sobie Pilota MR, tylko nie za świąteczne pieniądze i wybrałem wersję Lizard i tylko jeden.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja po świętach wzbogaciłem się o 3 nowe nabytki:

1.Aurora Venezia Special Edition stalówka F

2.Parker Duofold Centennial Marble Maroon stalówka F

3.Jinhao Dragon stalówka M

Nie wiem jak dodać zdjęcia ale jeszcze dojdę do tego:)

 

Punkt 3 jakby troszkę nie pasował do pozostałych ;)

Ale gratulacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pisząc piórem za kilka tysięcy zastanawiam się co w nim tak naprawdę było aż takie drogie - i zawsze wychodzi marketing :-). To samo mam z zegarkami :)

Niestety nikt mnie nie przekona, że jakość wykonania Aurora Venezia czy Montblanc MEisterstück to tylko marketing bo porównując z jinhao to widoczna różnica w jakości materiałów i ich wykonaniu dosłownie bije po oczach.To tylko taki pierwszy z brzegu przykład.Tak samo jest z zegarkami Atlanic to nie to samo co Omega:)

Edytowano przez montegrappa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum #3776 z "muzyczną" stalówką:

 

20151228_162611_zpsbaec4unq.jpg

 

Pilot Custom Heritage 912 ze stalówką FA, której się trochę obawiałem, ale jak dotąd sprawuje się bez zarzutu:

 

20151228_162333_zpsds4sebsk.jpg

 

Dołączyły w piórniku do Sailora 1911 :)

 

20151228_114826_zpsw6zpbsnh.jpg

 

Zdjęcia robione na gorąco telefonem, w rzeczywistości pióra są ładniejsze ;)

Edytowano przez mkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...