Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

visvamitra - maja zapewne błąd na stronie - a ja nie zwróciłem uwagi, że cena taka sama jak inne "aniołki" z stalową stalówką. Napisałem do nich.

 

rafzi - zastanawiałem się nad ta stalówką w 3776 - jednak wziąłem z M-ką - jestem teraz na cle ;) właściwie na vacie.

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visvamitra - maja zapewne błąd na stronie - a ja nie zwróciłem uwagi, że cena taka sama jak inne "aniołki" z stalową stalówką. Napisałem do nich.

 

rafzi - zastanawiałem się nad ta stalówką w 3776 - jednak wziąłem z M-ką - jestem teraz na cle ;) właściwie na vacie.

 

No więc tak...info ze sklepu

Visconti Michelangelo Blue Navy nie ma możliwości posiadania/zamówienia stalówki Dreamtouch ponieważ jej nie "barwią". A model charakteryzuje się odpowiednim połączeniem "kolorów" i ja właściwie ten model wybrałem dlatego że ma niesamowite połączenie "złota"  z niebieskim które uważam za klasyk - w odróżnieniu od łączenia niebieskiego z srebrem.

Stąd będę musiał zakupic kolejnego Visconti z Dreamtouch tak aby mi "pasował" kolore stalówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudo przyleciało do mnie z Kraju Kwitnącej Wiśni. Piórko śliczne, ale co z tego jak stalówka to sucha igła... Bez nacisku praktycznie nie pisze... Grrrrrrrrrrrrrrrr... Rozczarowanie  :cry:

 

23848820185_95c82dbcdc_c.jpg

 

miałem tylko chwilowe doświadczenie z takim grotem i doświadczenie było raczej przyjemne. raczej nie powiedziałbym, że to suchotnik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś pechowy mi się trafił... Dla mnie jest strasznie suchy, ale może to subiektywne odczucie, bo gustuję w mokrych, maślanych i grubo piszących stalówkach. Chciałem jednak mieć jedno cienko piszące pióro, bo czasem takiego mi brakuje z różnych względów. Platinum kupiłem ze względu na to, że po prostu bardzo mi się podoba no i ma możliwość zróżnicowania grubości linii. No cóż, będę używał od czasu do czasu jak zajdzie potrzeba (przynajmniej atrament nie zaschnie ze względu na mechanizm slip and seal), ale do codziennego pisania, zdecydowane nie ;).

Edytowano przez rafzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie półtora miesiąca przyszło prosto z Japonii po jednym dniu na cle i vacie [bez litości]

PLATINUM 3776 CENTURY- CHARTRES BLUE 14k Rhodium nib 

 

ze stalówką M

która to stalówka tylko dlatego że na nią spoglądałem ukuła mnie w oko, potem przedziurawiła kałamarz z Iroshizuku Yama-budo, aby następnie laserowym cięciem naruszyć notatnik Rhodii

To pierwszy Japończyk w mojej kolekcji i nie mam dotychczas takiej cienkiej F jaka jest ta M-ka.

Trzymając to pióro mam wrażenie bawienia sie z myszką, która co chwila próbuje naruszyć zębami mojego palca, jednocześnie energicznie biegając - zapanowanie nad tą stalówką wymaga ostrożności :)

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przybyło ostatnio Pilot Justsus i Capeless z F-kami. Z pierwszych wrażeń - wow ale te F-ki są cienkie, cieńsze od długopisu można robić notatki maczkiem - kratka w kratkę. Szkoda, że ja głównie używam piór do składania podpisów pod dokumentami do tego się całkowicie nie nadają. Drugie wrażenie - ten Justus jakiś taki plastikowy, leciutki, prążki cieniutkie - wygląda jakby szybko i łatwo miało się porysować, drobniutkie gwinty. Do tego dla mnie trochę za duży - to zdaję się mniej więcej rozmiarówka MB149. Natomiast Capeless masywne tworzywo podobne do tego które mam w Watermanie Perspective. Super mi leży i wygląda też super :-). Oba piszą bez zająknięcia. Trochę śmieszne, że do piór tej klasy Pilot dołączam pudełeczka, które nadają się do śmieci - w capeless'ie taki plastikowy szajs jak mydelniczka w justusie wielkie kartonowe do niczego nie przydatne pudło z gąbkami w środku. Do taniego Watermana dostaję się fajne drewniane pudełeczko które można użytkować na codzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...