Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Indyjskie paści kosztują kilka procent ceny M400 :P

Nie idź na zgniłe kompromisy. Patyk możesz możesz mieć za darmoszkę, jakość pisania porównywalna z tymi najtańszymi indyjskimi. :P

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakość wyrobów Pelikana z serii M2xx M4xx jest na poziomie ich serii budżetowych. Jak widać nieopatrznie chciałem użyć klipsa, który jak się okazało byl tylko elementem "dekoracyjnym". 

 

pelikano.jpg

 

Pelikany jak kupować, to po dwa, wtedy uda się mieć całego i piszącego. Co też widać na zdjęciu trochę wyżej z czterysetkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Piszesz o kiepskiej jakości M200, a pokazujesz zniszczone przez siebie pióra Pelikano. Można.:P Tak, da się znaleźć wpadki w M2XX, bez wątpienia nie są to pióra porywające stylistycznie, ale zestawianie ich z tanimi indyjskimi jako dobrą alternatywą to dowód albo braku elementarnej wiedzy (to możemy chyba wykluczyć), albo skrajnej przekory (kto wie?), albo bycia oryginalnym za wszelką cenę (stawiam na to).:)

 

Jakość wyrobów Pelikana z serii M2xx M4xx jest na poziomie ich serii budżetowych. Jak widać nieopatrznie chciałem użyć klipsa, który jak się okazało byl tylko elementem "dekoracyjnym". 

 

pelikano.jpg

 

Pelikany jak kupować, to po dwa, wtedy uda się mieć całego i piszącego. Co też widać na zdjęciu trochę wyżej z czterysetkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Piszesz o kiepskiej jakości M200, a pokazujesz zniszczone przez siebie pióra Pelikano. Można. :P Tak, da się znaleźć wpadki w M2XX, bez wątpienia nie są to pióra porywające stylistycznie, ale zestawianie ich z tanimi indyjskimi jako dobrą alternatywą to dowód albo braku elementarnej wiedzy (to możemy chyba wykluczyć), albo skrajnej przekory (kto wie?), albo bycia oryginalnym za wszelką cenę (stawiam na to). :)

Bo M200 już dawno się pozbyłem i niestety nie mam pod ręką :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało oryginalne, musisz postarać się bardziej. ;) Tak poważniej, to stalówki w Preludach jak oceniasz?

No wiesz, oryginalne piórka to pokazuję czasami na spotkaniach :P

Stalówki w Preludach są świetne nawet do szybkiego pisania, kreska cienka, przepływ bez problemu. Jedną używam od kilku lat ciągle z Oxbloodem i pisze super, pomimo, że ten atrament od strony technicznej, nie jest za dobry. Ale cóż, kolor ciągle mnie zachwyca.

Preluda nie sprawiła mi żadnych problemów z pisaniem, nie przerywa, nie chlapie, a i wykonanie pióra oceniam bardzo dobrze.

Zwróć uwagę na stan, kilka lat w użyciu a jak wygląda. Mogę ją spokojnie polecić.

 

prelude%252520czerwona.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Prelude musiał spędzić dłuższą chwilę z micromeshem, zanim przestał drapać. Też na początek zalałem go Oxbloodem i było naprawdę kiepsko. Trochę się rozczarowałem, zwłaszcza, że naczytałem się sporo o tym jakie to bezproblemowe pióra no i z wcześniej nabytym Sagarisem nie miałem problemów. Ostatecznie jednak dał się namówić do współpracy ;) Pióro jest wygodne, ale chyba jednak wolę Al-Stara. No ale taki ładny był, cały czarny i nie mogłem się powstrzymać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Prelude musiał spędzić dłuższą chwilę z micromeshem, zanim przestał drapać. Też na początek zalałem go Oxbloodem i było naprawdę kiepsko. Trochę się rozczarowałem, zwłaszcza, że naczytałem się sporo o tym jakie to bezproblemowe pióra no i z wcześniej nabytym Sagarisem nie miałem problemów. Ostatecznie jednak dał się namówić do współpracy ;) Pióro jest wygodne, ale chyba jednak wolę Al-Stara. No ale taki ładny był, cały czarny i nie mogłem się powstrzymać. 

Czyżby czarne miały felery? Czarnego jeszcze nie zdążyłem użyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Cię wybawić od kłopotu. Chętnie odkupię kilka M400. Podaj ceny.

Będziesz sobie mógł kupić jednego czarnego z ptasią kupą lub garść, a może i dwie indyjskich.

Propozycje proszę na PW.

 

Ja wezmę te których Akszugor nie zechce. Trzeba sobie pomagać.

Sami coś zaproponujcie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tym razem. Nie jestem oryginalny i padło na MB, ale bardzo mnie zaciekawiłeś tą firmą, sporo czytałem i myślę, że będzie to kolejne pióro do mojej mikro kolekcji - model 19 albo 20 z jakąś mniej banalna stalówką. Wyglądem bardzo trafią w mój gust a stalówki z tegco co czytałem są nieziemskie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tym razem. Nie jestem oryginalny i padło na MB, ale bardzo mnie zaciekawiłeś tą firmą, sporo czytałem i myślę, że będzie to kolejne pióro do mojej mikro kolekcji - model 19 albo 20 z jakąś mniej banalna stalówką. Wyglądem bardzo trafią w mój gust a stalówki z tegco co czytałem są nieziemskie :)

 

Dzisiaj kupiłem MB146, a co...  ;)  Kto zabroni biednemu bogato żyć...  :D

Gratulacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś

Lamy Al-star copperorange M - wspaniała królewska miedz :P  [zdjęcia tego nie oddają co otrzymujemy] ale ze stalówką i profilowaniem sekcji musimy się dogadać - to moje pierwsze Lamy....

M na poziomie F Faber-Castel czyli wąska

 

Lamy_032_Al-Star_copperorange_Fountain_p

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...