Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Gratuluję nabytków przedmówcom.

 

Do mnie dotarł kolejny Sheaffer.

Ciekawa stalówka Lifetime z "podgiętym noskiem". Wydaje mi się, że to jest fabryczne podgięcie. Za RichardsPens.com, Sheaffer stosował takie rozwiązanie w otwartych stalówkach pod koniec laty 30-tych i na początku 40-tych. Niestety stalówka przez lata straciła warstwę platyny. I prawdopodobnie z dwukolorowej kiedyś, stała się jednokolorowa. Niemniej, właściwości pisarskie zachowała świetne.

sh03_zpsm7n1i3cf.jpg

 

sh02_zpsgxzkjgxb.jpg

 

sh01_zps5szcpngh.jpg

 

Fajne pióro, a nosek zadarty fabrycznie oczywiście ;) Wg mnie takimi stalówkami wygodniej się pisze, podobnie jest w Imperialu i stalówkach triumph.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceglasty Pelikan 150

takiego nietypowego Pelikana udało mi się upolować bezkrwawo...
Ciekawostka, bo nie wiedziałem w ogóle, że 150 wypuszczono też w takiej wersji kolorystycznej...
W rzeczywistości kolor jest mniej jaskrawy, faktycznie taki jakby ceglany...
Klips i pierścień srebrne w kolorze, chromowane.
Na zdjęciach w towarzystwie braciszka czarno-srebrnego i drugiego, złoto-czarnego...
Na jednym ze zdjęć zestawiony z MB 144 burgundowym, głównie dla wykazania różnicy w kolorach...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ddb3e33cb4102e1.html
9ddb3e33cb4102e1m.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d52ede147add0468.html
d52ede147add0468m.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/847e83bbf5f958a8.html
847e83bbf5f958a8m.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ten Pelikana dziwny/niezwykły/ciekawy... A te szramy to on ma na politurze czy to jakieś zabrudzenia obiektywu?

Nie... To nie szramy, tylko zwyczajnie kłaczki ze ściereczki, którą je polerowałam (inne też mają)... Obiektyw czysty, ale za dokładnie rysuje i tyle :huh:

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj i nie wczoraj, ale od jakiegoś czasu bawie się Al-Starem w wersji Copper Orange. Udał im się ten kolor.

 

8Xglyp.jpg

 

zKINRO.jpg

 

Ładne, właśnie się zastanawiam nad zakupem, ale po PenShow - sami wiecie... Nie wiem jak bardzo się trzeba spieszyć z zakupem. Pojawiły się też czarne Al-Stary - ciekaw jestem czy już na stałe, czy dalej są limitowane...Wysłałem nawet zapytanie do sklepu w tej sprawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, ale mocno się napaliłem na Parker'a Sonneta w wersji czerownej  :P

 

Napij się chłodnej wody, usiądź w kąciku i poczekaj, aż Ci przejdzie. W ten sposób unikniesz w życiu jednego rozczarowania ;)

Chyba, że wymierzysz w model ze złotą stalówką, wtedy rozczarowanie będzie mniejsze, ale wydatek znacznie większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa stalówka ma charakterystykę gwoździa, nie wartą tej ceny, jakiej sobie życzą sprzedawcy.

Złota stalówka jest dużo bardziej elastyczna i pisze się nią lepiej, ale pióra są znacznie droższe.

Poza tym jest to model często podrabiany, więc należy zachować ostrożność przy "okazyjnych" zakupach.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...