Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

@rbit9n Myślę, że to były normalne zdjęcia sprzedającego, pewnie robione sprytnym telefonem i "ubarwione" jakimś filtrem z instagrama. Może sprzedawca myśli, że tak jest lepiej. Poza tym dziwna sprawa....opis aukcji wyparował :P Samo pióro ze zdjęć jest to samo co ze strony Inoxcroma, stalówka złota, pióro ze srebra, ale mimo wszystko więcej niż obecne 309zeta bym nie zapłacił. Takie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przyjechał (przyleciał?) do mnie Pelikan M200 Cognac i nawet mi sie spodobał. Dziubek ma EF, cieniutko i fajnie piszący. Poprzedni M200 też EF, pisze jak F. Pooglądałem dziubki przez lupę 10x. Ten pierwszy ma ziarno ze dwa razy wieksze niż ten drugi cognacowaty. Sam nie wiem, który pisze lepiej, obydwa nieźle, ten "obfitszy" dopasował się do Majestic Blue, dosłownie płynie. Chudzielca w kolorze koniaku załadowałem Oxbloodem? Przez to Oxblood zrobił się ciut brązowy i jakby stracił nieco pierwiastek czerwieni? Być może atrament nie lubi cienkich EF?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał (przyleciał?) do mnie Pelikan M200 Cognac i nawet mi sie spodobał. Dziubek ma EF, cieniutko i fajnie piszący. Poprzedni M200 też EF, pisze jak F. Pooglądałem dziubki przez lupę 10x. Ten pierwszy ma ziarno ze dwa razy wieksze niż ten drugi cognacowaty. Sam nie wiem, który pisze lepiej, obydwa nieźle, ten "obfitszy" dopasował się do Majestic Blue, dosłownie płynie. Chudzielca w kolorze koniaku załadowałem Oxbloodem? Przez to Oxblood zrobił się ciut brązowy i jakby stracił nieco pierwiastek czerwieni? Być może atrament nie lubi cienkich EF?

zabawne, bo dzis do mnie takze przyszedl cognac;-) nie lubie pelikanow, ale ten mi sie spodobal. stalowka b. ja napelnilam brazowym pelikanem, ale chyba zmienie. nie wiem jeszcze na jaki. ale ten mi sie jakos w tym piorze nie widzi....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy All Star -> Wygrałem w licytacji za 40 zł + 8 zł wysyłka więc chyba się opłacało. Pióro było kilka razy używane. Niestety nie wiem jaką ma stalówkę:/

 

Czy oznaczenia Lamy M 032 oznacza, że to będzie stalówka M?

 

Edit: Okazuje się, ze pióra jest nowka :D W aukcji użytkownik napisał PISANE, bo miał w tym piórze przebity nabój i zrobił kreske/dwie aby sprawdzić czy działa

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Hmm wołałbym F-kę, ale podobno jakby co to da się łatwo w Lamie zmieniać stalówki :D

 

Bardzo łatwo. Się ciągnie do siebie, się wyciąga, się zakłada nową i po bólu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne, bo dzis do mnie takze przyszedl cognac;-) nie lubie pelikanow, ale ten mi sie spodobal. stalowka b. ja napelnilam brazowym pelikanem, ale chyba zmienie. nie wiem jeszcze na jaki. ale ten mi sie jakos w tym piorze nie widzi....

Ten Cognac tak średnio mi się widzi, M205 nie wygląda gorzej, zalałem go Oxbloodem. Nie miałem jeszcze demonstratora, pomijając gromadkę Preppy przerobionych na eyedropery, a u rbit9n'a widziałem TWSBI i mi się spodobał, spodobał się Tajwańczyk a przyfrunął Niemiec, będzie pewnie jeszcze okazja mieć przyjemność z Tajwańczykiem. Transparentne piórka wyglądają dość "ryzykownie".

Dziś poczta doniosła (forumnowego) Charlestona CT w idealnym stanie, stalówka F, pisząca dość tłusto i obficie, zalałem Green/Blackiem od Diamine. To chyba tylko pogłębiło tłustą mokrę linię.

No na luty starczy, teraz tylko korzonki, gorzkie zioła i miód pszczół pustynnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cognac tak średnio mi się widzi, M205 nie wygląda gorzej, zalałem go Oxbloodem. Nie miałem jeszcze demonstratora, pomijając gromadkę Preppy przerobionych na eyedropery, a u rbit9n'a widziałem TWSBI i mi się spodobał, spodobał się Tajwańczyk a przyfrunął Niemiec, będzie pewnie jeszcze okazja mieć przyjemność z Tajwańczykiem. Transparentne piórka wyglądają dość "ryzykownie".

Dziś poczta doniosła (forumnowego) Charlestona CT w idealnym stanie, stalówka F, pisząca dość tłusto i obficie, zalałem Green/Blackiem od Diamine. To chyba tylko pogłębiło tłustą mokrę linię.

No na luty starczy, teraz tylko korzonki, gorzkie zioła i miód pszczół pustynnych.

ladny jest. u mnie w domu poniewiera sie jakis waterman demonstrator, wg mnie jest straszny. twsbi mini, jest dosc przyjemne, ale podoba mi sie tylko z jasnym czerwonym atramentem, z innym wydaje mi sie niezbyt ciekawe. ten cognac jak na pelikany, ktorych naprawde nie lubie, jest calkiem przyjemny. jest tylko jeszcze jeden, ktory bardziej mi sie podoba - skorupa zolwia biala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol
Pokażesz próbkę pisma? Ładne pióro :)

 

Proszę bardzo

 

NgrGhZa.jpg

 

Stalówka jest dość elastyczna i daje nawet pewną zmienność grubości linii (przepraszam za ten nierówny szlaczek :().

Z konwerterem Platinum trochę kaprysi i przerywa. Początkowo myślałem, że to wina atramentu Iroshizuku, ale z Sailorem było to samo.

Przepłukanie detergentem nic nie dało.

Miałem jeszcze zachomikowany nabój Platinum, i z nim współpracuje bez zarzutu.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

 

 

 

Stalówka jest dość elastyczna i daje nawet pewną zmienność grubości linii (przepraszam za ten nierówny szlaczek :().

Z konwerterem Platinum trochę kaprysi i przerywa. Początkowo myślałem, że to wina atramentu Iroshizuku, ale z Sailorem było to samo.

Przepłukanie detergentem nic nie dało.

Miałem jeszcze zachomikowany nabój Platinum, i z nim współpracuje bez zarzutu.

Popracujesz z nim trochę dla osiągnięcia większych różnic w linii czy to wszystko,na co stać to piórko? Niemniej jednak i tak mi się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Popracujesz z nim trochę dla osiągnięcia większych różnic w linii czy to wszystko,na co stać to piórko? Niemniej jednak i tak mi się podoba :)

 

Obawiam się, że to wszystko, co można z niego wycisnąć nie narażając stalówki na trwałe odkształcenie. To zdecydowanie nie jest flex, nawet nie Soft Medium (o ile wiem Platinum nie ma w ofercie tego kalibru stalówki).

Pisze się nim przyjemnie, tylko zastanawia mnie jego niechęć do współpracy z bądź co bądź oryginalnym konwerterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...