Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Słuchajcie, właśnie dotarło do mnie Waterman i pierwszg tłoczek:) Wrażenia pozytywne, tylko irytują mnie ślady paluchów na obudowie Watermana (chrom). Co do tłoczka, pierwszy raz go używam i miałem pewne problemy z "nabiciem" atramentu. Za pierwszym razem nic nie pociągnąl, za drugim tak prawie, prawie pojawił się w nim atrament... dopiero za 3-4 razem udało mi się go napełnić w 100%. Czy to jest normalne przy nowym piórze i tłoczku?

Jaki macie patent na czyszczenie stalówki z atramentu? Za każdym razem jak przecierałem go delikatnie chusteczką to kropelka dwie zostawała na stalówce... Stalówke czyścimy od przodu (srebrna, metalowa część) i od tyłu (ta czarna częś). Bardzo proszę o rady:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Słuchajcie, właśnie dotarło do mnie Waterman i pierwszg tłoczek:) Wrażenia pozytywne, tylko irytują mnie ślady paluchów na obudowie Watermana (chrom). Co do tłoczka, pierwszy raz go używam i miałem pewne problemy z "nabiciem" atramentu. Za pierwszym razem nic nie pociągnąl, za drugim tak prawie, prawie pojawił się w nim atrament... dopiero za 3-4 razem udało mi się go napełnić w 100%. Czy to jest normalne przy nowym piórze i tłoczku?

Jaki macie patent na czyszczenie stalówki z atramentu? Za każdym razem jak przecierałem go delikatnie chusteczką to kropelka dwie zostawała na stalówce... Stalówke czyścimy od przodu (srebrna, metalowa część) i od tyłu (ta czarna częś). Bardzo proszę o rady:)

 

Nie jest normalne ale może wynikać z Twojego braku wprawy ;) Stalówkę wystarczy przetrzeć sprawnie chusteczką i powinno być dobrze (tu też trzeba czasem wprawy i delikatności, żeby nic nie zostawić - ale to też nie przeszkadza jeśli trochę atramentu tam zostawisz), a do paluchów musisz się przyzwyczaić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Słuchajcie, właśnie dotarło do mnie Waterman i pierwszg tłoczek:) Wrażenia pozytywne, tylko irytują mnie ślady paluchów na obudowie Watermana (chrom). Co do tłoczka, pierwszy raz go używam i miałem pewne problemy z "nabiciem" atramentu. Za pierwszym razem nic nie pociągnąl, za drugim tak prawie, prawie pojawił się w nim atrament... dopiero za 3-4 razem udało mi się go napełnić w 100%. Czy to jest normalne przy nowym piórze i tłoczku?

Jaki macie patent na czyszczenie stalówki z atramentu? Za każdym razem jak przecierałem go delikatnie chusteczką to kropelka dwie zostawała na stalówce... Stalówke czyścimy od przodu (srebrna, metalowa część) i od tyłu (ta czarna częś). Bardzo proszę o rady:)

 

Nie wiem, jako to Waterman, ale jeśli Hemisphere, to w nich atrament wyłazi na stalówkę choćbyś nie wiem co robił. Ten typ tak po prostu ma.

Jeśli dalej będziesz miał problemy z napełnianiem pióra oraz z przerywaniem w trakcie pisania, to przepłucz je letnią wodą z kilkoma kroplami wiodącego płynu do mycia naczyń, powinno pomóc.

Na większości chromowanych elementów zostają odciski palców, jedyna rada to pisać w rękawiczkach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być brak wprawy w napełnianiu, ponieważ słyszałe w pewnym momencie taki syk choćby powietrze wciągał. Prawdopodobnie za płytko zanurzyłem stalówkę... Tak z ciekawości czy to prawda, że stalówka dopasowuje się do piszącego i nie powinno się pisać piórem używanym przez inną osobę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Może być brak wprawy w napełnianiu, ponieważ słyszałe w pewnym momencie taki syk choćby powietrze wciągał. Prawdopodobnie za płytko zanurzyłem stalówkę... Tak z ciekawości czy to prawda, że stalówka dopasowuje się do piszącego i nie powinno się pisać piórem używanym przez inną osobę?

 Ten temat był już kilka razy omawiany na tym forum. Jeśli ktoś bardzo dużo pisze, a  w dodatku trzyma pióro w nietypowej pozycji (zrotowane względem długiej osi stalówki), to po dłuższym użytkowaniu może dojść do nierównomiernego wytarcia ziarna irydowego. W efekcie będzie to powodowało nierówne pisanie w innej pozycji stalówki. Ale żeby osiągnąć taki efekt trzeba się dość długo znęcać nad piórem.

Mam w swojej kolekcji kilka piór używanych wcześniej przez inne osoby i z żadnym nie miałem takich problemów.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem przewrażliwiony albo z moim Watermanem Graduate jest coś nie tak. Wyczyszczę stalówkę, ładnie się błyszczy. Zamknę pióro, włożę do etui i wrzucę do torby... torba do samochodu, jestem w pracy wyciągam pióra i zauważam delikatną kropkę fioletowego atramentu na stalówce. Czyżby mi przeciekał :P?


 

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

 

Albo jestem przewrażliwiony albo z moim Watermanem Graduate jest coś nie tak. Wyczyszczę stalówkę, ładnie się błyszczy. Zamknę pióro, włożę do etui i wrzucę do torby... torba do samochodu, jestem w pracy wyciągam pióra i zauważam delikatną kropkę fioletowego atramentu na stalówce. Czyżby mi przeciekał :P?

 

Ze znanych mi piór tak samo mają: Sheaffer Prelude, WM Hemisphere oraz Pelikan 400. Ten ostatni zarówno w wersji z lat 50-tych, jak i model z lat 80-tych.

Taka już ich uroda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobilem maly tescik chyba dosc znanych pior tutaj. Jinhao x450 i 599 oraz Hero 9315.

 

Przyjemnie sie nimi pisze jedynie jestem zawiedziony X450 bo jest bardzo fajne jednak ma bardzo gruba stalowke, niby napisane bylo M ale to na pewno jest wiecej i dodatkowo troche leje, w sensie duzo atramentu zuzywa :(Mozna trafic 450 z Fine Nib? Fajnie mozna napisac nim jakis wyraz ale jakis dluzszy tekst wyglada kiepsko. Hero i 599 maja podobna grubosc aczkolwiek na aukcji bylo ze Hero to F a 599 to M. Ale fajnie i przyjemnie sie nimi pisze. Zastanawiam sie jeszcze zeby domowic jakis z bardzo cienka stalowka, ew drugi 599 na czerwony atrament :)

Najmniej leje chyba Hero i ma dosc fajna stalowke. Ale i tak stawiam na 599 jako najlepsze z tej trojki. Choc na ebayu jak widzialem ze 599 z roznymi stalowkami, ten jest ciut drozszy od tych z okienkiem na atrament i maja inna stalowke. Widzialem ze jeszcze wystepuja w Fine i Super Fine, takze zamowilem jeszcze Super Fine aby przetestowac, ale ta tansza wersje z okienkiem :) One chyba w ogole sa najtansze na ebayu, niestety dolar drogi teraz to ceny sa troche wyzsze na przeliczeniu.

 

 

IMAG0571


IMAG0570


IMAG0569


IMAG0568


IMAG0567


IMAG0566

Edytowano przez terragady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Dotarło do mnie pióro PILOT MR  w wersji krokodylowej :) Ciężki i bardzo estetyczne pióro - Podoba mi się, dodatkowo stalówka też niczego sobie :D

 

Pojawił się tylko problem z pierwszą próbą pisania, wbiłem mu brązowy nabój watermana i... nie pisał :D musiałem kilka razy smyrać nim o kartkę, żeby zaczęło pisać :) No ale teraz jest ok

 

niestety... zauważyłem, że w tym piórze również pojawiają się kropki (a w zasadzie to linia, przy kanale na stolówce widać wyraźnie linię atramentu... nie są to kropki. Może mam uszkodzoną stalówkę?) atramentu przy przenoszeniu pióra w pozycji poziomej z punktu A (dom) do punktu B (praca). Słyszałem, że drogie pióra też mają taki urok, mój zmysł estety się z tym kłuci :D

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety... zauważyłem, że w tym piórze również pojawiają się kropki (a w zasadzie to linia, przy kanale na stolówce widać wyraźnie linię atramentu... nie są to kropki. Może mam uszkodzoną stalówkę?) atramentu przy przenoszeniu pióra w pozycji poziomej z punktu A (dom) do punktu B (praca). Słyszałem, że drogie pióra też mają taki urok, mój zmysł estety się z tym kłuci :D

 

To, że nie startuje sekunde po włożeniu naboju to normalne. A co do tego wypełzania atramentu na stalówkę, dlaczego tak się tym przejmujesz? póki nie masz powodzi w skuwce to nie ma sie czym przejmować. Moje niektóre pióra w połączeniu z pewnymi atramentami też to mają i się tym nie przejmuje. A wycierać nie ma po co, bo za chwilę bedzie to samo.

 

 

Ender - Aurora pierwsza klasa!

Edytowano przez kAdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie startuje sekunde po włożeniu naboju to normalne. A co do tego wypełzania atramentu na stalówkę, dlaczego tak się tym przejmujesz? póki nie masz powodzi w skuwce to nie ma sie czym przejmować. Moje niektóre pióra w połączeniu z pewnymi atramentami też to mają i się tym nie przejmuje. A wycierać nie ma po co, bo za chwilę bedzie to samo.

 

 

Ender - Aurora pierwsza klasa!

 

Bo wydaje mi się,że jest popsute :P Zauwazyłem, że Pilot jeszcze się nie rozpisał do końca. Na początku niekiedy przerwie ale potem jest już ok. Jejciu jakie te pióro jest świetne, trochę dziwnie się je trzyma ale ogólnie jest Boskie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym nie?

 z tym też, nie zauważyłem (gdy czytałem post ponownie, to błąd się uwidocznił :D Niestety, nie miałem już możliwości edycji :()... auć.. boli po oczach :) Często piszę posty z telefonu i wbrew pozorom takie błędy nie są widoczne na pierwszy rzut oka ;) A niekiedy palec się omsknie na inny klawisz :D

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, zrobilem maly tescik chyba dosc znanych pior tutaj. Jinhao x450 i 599 oraz Hero 9315.
 
Przyjemnie sie nimi pisze jedynie jestem zawiedziony X450 bo jest bardzo fajne jednak ma bardzo gruba stalowke, niby napisane bylo M ale to na pewno jest wiecej i dodatkowo troche leje, w sensie duzo atramentu zuzywa :(Mozna trafic 450 z Fine Nib? Fajnie mozna napisac nim jakis wyraz ale jakis dluzszy tekst wyglada kiepsko. 

 

Chyba akurat ten typ tak ma. Też mam czarne X450 i leje. Ale to też zależy od papieru, w notatniku nie zauważyłem żeby pisał soczyściej niż przyzwoitość nakazuje. Ale na zwykłym papierze ksero zużywa tyle atramentu co stary diesel ropy. Inne X450 piszą normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak to inne X450? To sa jakies inne?

 

Troche popisalem tym 599 i mi sie najbardziej spodobalo poki co.

 

Jak mrówków :-)

 

548bed0152206d102dc3c962-contest.jpg

 

Możliwe że stalówki do czarnych pochodzą i innej linii produkcyjnej, innej maszyny albo innej brygady w fabryce :-) Pewnie są jakieś proste sposoby żeby lanie zmniejszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no to kolorystycznie to wiem ze sa rozne :D ale czy to nie przypadkiem ta sama stalowka? do kazdego koloru robili by inne? Mi sie wydaje ze to i tak tylko natrysk jest czy cos ten kolor, lakier itd a wszystko pod spodem to samo..

 

Masz jakies inne x450? Maja taka sama gruba linie tylko mniej leja?

Edytowano przez terragady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...