Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Witam, wiem ze nie ma zdjecia ale cena raczej nie wskazuje na oryginal:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5001579249 

Czy mam racje? Niestety z rozmachu niestety ja go zakupilem, doslalem wiadomosc zeby uniknac problemow czy pioro jest faktycznie oryginalne i czy moge prosic o zdjecia, troche za pozno na to bo aukcja sie skonczyla no ale gdyby bylo nie oryginalne to produkt nie jest zgodny z opisem wiec i tak aukcja jest nieaktualna....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tak tylko ze zdjecia nie sa oryginalne bo sa z internetu a jakichs stron. Cena wydaje mi sie troche niska jak za nowe pioro. A o co moge poprosic sprzedawce zeby z pewnoscia stwierdzic czy oryginal czy nie? Zdjecie stalowki? Pudelka? W srodku powinny byc certyfikaty jakies? Sonnety chyba sa bardzo podrabiane? Pelno ich u skosnookich..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze zdjecia nie sa oryginalne bo sa z internetu a jakichs stron. Cena wydaje mi sie troche niska jak za nowe pioro. A o co moge poprosic sprzedawce zeby z pewnoscia stwierdzic czy oryginal czy nie? Zdjecie stalowki? Pudelka? W srodku powinny byc certyfikaty jakies? Sonnety chyba sa bardzo podrabiane? Pelno ich u skosnookich..

 

Sprzedawcy często dają zdjęcia z oryginalnym piórem, a sprzedają takie samo, ale podróbkę.

To ze zdjęć wydaje się oryginalne.

Dopiero posiadając okaz stwierdzisz czy to nie chińska podróba. Kiedyś czytałem, że ważna jest stalówka, a na niej kreski zdobiące oraz ich sposób ułożenia plus logo. Inaczej wygląda też skuwka z zamocowanym klipsem.

Tłoczki też miewają inne rozwiązania, dlatego często tłoczek jest wywalany i dają 'gratis' naboje. W sieci gdzieś jest strona o tym informująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pisze że Sonnet ma pozłacaną stalówkę 18K750 to albo nie wie co sprzedaje albo to podróba na całego.

Powiedzcie proszę oryginał, czy podróbka waszym zdaniem i dlaczego? Po kliknięciu zdjęcia są w lepszej rozdzielczości:

 

f2bdea5d1127.jpg

f3909c3a8d5e.jpg

52816ab643a2.jpg

 tutaj sie zgodze ze cos nie tak ale sa przeciez sonnety z 18k, zerknij tutaj http://www.parkerpen.com/en-US/pens-inks/en-US/SearchDisplay?searchTerm=sonnet+AND+fountain&storeId=10151&catalogId=10051&langId=-1&pageSize=24&beginIndex=0&sType=SimpleSearch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze nie ma zdjecia ale cena raczej nie wskazuje na oryginal:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5001579249

Czy mam racje? Niestety z rozmachu niestety ja go zakupilem, doslalem wiadomosc zeby uniknac problemow czy pioro jest faktycznie oryginalne i czy moge prosic o zdjecia, troche za pozno na to bo aukcja sie skonczyla no ale gdyby bylo nie oryginalne to produkt nie jest zgodny z opisem wiec i tak aukcja jest nieaktualna....

 

Jak już będziesz miał pióro, to tutaj np. http://parkerpens.net/sonnet.html  możesz odnaleźć nazwę modelu a potem w poszukać zdjęć oryginału w dobrej rozdziałce i zabawa w znajdź różnicę. A podróbki się zmieniają i przewodnik z 2010 roku może nie do końca być pomocny dziś. Nie wiem czy pozłacane pióra z tej stajni mają jakieś oznaczenie "karatowości" na korpusie. Nie znam się na Sonnetach.

Tu jest jakaś starsza wersja Cascade Gold: http://www.peytonstreetpens.com/parker-sonnet-cascade-gold-fountain-pen-medium-18k-nib-near-mint-in-box.html

Jeśli to pióro było tylko ze złotą, a nigdy z pozłacaną stalówką, to powinno być stosowne oznaczenie i można w sumie u złotnika sprawdzić gdzieś na schowanej części stalówki. Nie wiem czy metoda "magnetyczna" sprawdzenia stalówki zadziała, bo nie zawsze to wystarczy.

No i zdjęcia też wrzuć na forum, może coś się uda "zobaczyć". Nie pisz piórem i ew. odeślij jeśli jakiś szczegół będzie nie halo. Jest na ten model "kup teraz" za 55 złotych na Alle, pióra w ilości 50 sztuk, ale zdjęcia też tylko "od producenta", więc jest obawa, że jakaś partia trafiła do nas niekoniecznie oryginalna. Czujność i Spokój. Daj znać jak się rozwinie sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem oczywiście :)

Nawet miałem Sonnet-a z 18K stalówką - poszedł w dobre ręce bo nie miałem czasu dla niego.

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeden z tych przewodników o Sonnetach:  http://www.penhero.com/PenGallery/Parker/ParkerSonnetClones.htm

Drugi to At it Again: Sonnet Fakes, autor Bill Riepl, nie ma już w oryginalnej lokalizacji czyli na stronie Stylophiles

 

 

Te Sonnety na Alle o których pisałem, Red Laque i pozłacany, taki jak w przedmiotowym pytaniu terragady jadą prosto z Chin do klienta. Nie wiem czy to gwarancja, że to podróbki. Za dopłatą można dostać pudełko prezentowe od Sonneta :-)

 

Ok, ta ja swoją wewnętrzną bajkę opowiedziałem. Koniec TTP.

@Terragady: Będę wdzięczny za ciąg dalszy. B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili nie poznałem wątku... :huh:

 

dwie strony o podrobach... masakra...

 

może odechcieć się kupowania piór... :headsmack:

 

ale...

 

wracając do meritum,...

 

ostatni zakup, nie dzisiejszy, jest taki...

 

AzVdfS6.jpg

 

3dYTBrK.jpg

 

 

VA9gLnE.jpg

 

 

Pozdrawiam życząc wszystkim tego samego co sobie,...

 

czyli zakupów bez wątpliwości i przykrych niespodzianek... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili nie poznałem wątku... :huh:

 

dwie strony o podrobach... masakra...

 

może odechcieć się kupowania piór... :headsmack:

 

ale...

 

wracając do meritum,...

 

ostatni zakup, nie dzisiejszy, jest taki...

 

 

Pozdrawiam życząc wszystkim tego samego co sobie,...

 

czyli zakupów bez wątpliwości i przykrych niespodzianek... :)

Śliczności z ptasią kupą. Bardzo podoba mi się ta stalówka. Gratulacje zakupu (nie chcę się zastanawiać jaka była price :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kilka dni temu doszło czarne pióro Lamy Safari. W sumie to moje pierwsze pióro kupione "świadomie" tzn. wiedziałem że chce konkretnie ten model z taką stalówką, a nie brałem pierwsze lepsze, bo mi się akurat spodobało z wyglądu. Piszę się nim całkiem fajnie, chociaż nieco inaczej niż moim Zenitem, do którego byłem przyzwyczajony. Mam nadzieję, że piórko będzie działało bez zarzutu (brak wycieków itp) gdyż potrzebuje niebrudzącego i niezawodnego pióra do noszenia na wykłady (z Zenitem był problem, bo trochę plamił). Teraz przydałoby się dokupić jakiś fajny atrament...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dostalem wiadomosc od sprzedawcy ze przedmiot wyglada identycznie jak na zalaczonych zdjeciach na aukcji, no nic chyba zaryzykuje, placac przez PayU i tak mam ta niby gwarancje allegro wiec w razie W bedzie mozna zwrocic.

Dobierz sobie też długopis MB do kompletu (ma wystawiony od 1 pln) :) pewnie tez "oryginał" - jak pisała Kasia - ChinaBlanc :)

Przy takich negatywach trzeba być odważnym żeby coś od niego kupić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierz sobie też długopis MB do kompletu (ma wystawiony od 1 pln) :) pewnie tez "oryginał" - jak pisała Kasia - ChinaBlanc :)

Przy takich negatywach trzeba być odważnym żeby coś od niego kupić :(

 

cena jest dobra wiec chyba warto zaryzykowac, a tak jak mowie odeslac moge, niby troche problematyczne ale jak sie uda ze to oryginal to bedzie fajnie, tak na prawde nic nie trace bo allegro nawet za wysylka oddaje kase.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...