Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wczoraj dotarł do mnie rysik traserski czechosłowackiej produkcji państwowej z lat 50/60. Licytując go myślałem, że to długopis. Byłem nieco zaskoczony, kiedy okazało się, że pomimo wyraźnego zużycia, przedmiot nie nosi najmniejszych nawet śladów atramentu. Nie wiem jeszcze jaką marką był firmowany, ale z całą pewnością pasuje do kolekcji. Pozytywne zaskoczenie. Nie spodziewałem się kiedykolwiek dołączyć do zbiorów takiego narzędzia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

A do mnie dotarł Sehaffer'ek dziś i już się polubiliśmy :) Podobnie z Lamy Vista - dziś udałem się po klej i uszczelniacz i właśnie schnie końcówka z roller'a - będzie ładny eyedropper'ek :D

pokaz zdjecia!. az patrzylem gdzie by tu kupic rollera lamy vista ale na allegro nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz zdjecia!. az patrzylem gdzie by tu kupic rollera lamy vista ale na allegro nie ma.

Sheaffer'a dziś nie obfotografowałem bo już trochę wymęczony byłem ale zrobiłem zdjęcia Kaweco Sport i właśnie Lamy :) Jutro rano sprawdzę szczelność wypełnienia i jak będzie ok to zaleję atramentem i zrobię zdjęcia zalanego. Jeżeli będzie przeciekało, to uzupełnię wypełnienie jeszcze ale spokojnie - zdjęcia oryginalnego jak i przerobionego będą niedługo :)

Pióro i roller kupiłem we wrocławskiej Stalówce (sklep Scryba) - przyjechały ekspresowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów Pelikan.

Tym razem zwykły Pelikan w niezwykłej wersji kolorystycznej. 

Pelikan M 200 Craret-Black.

Początkowo wydawało się mi, ze to "franek" - Pelikan M 200 Burgundy z czarną skuwką, ale po zasięgnięciu języka okazało się, ze taki był wyprodukowany.

18a0c0ed4536385b.jpg

8493de39ee53310f.jpg

Tabelka z wersjami Pelikana M 200. Moje piórko zaznaczyłem zieloną ramką.

3080ab639e62b9d1m.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz dostarczył paczkę, a w niej WM Man 100 ze stalówką F. Starsznie fajnie się nim pisze muszę przyznać :-)

DSC_0279.jpg

piękne ! i powiedz proszę więcej: jak się pisze? ja mam Watermana Gentelmena (także 18Kt) stalowka ale pisze się kiepsko, tzn bardzo twardo i ciagle mam wrazenie ze zaraz się skończy atrament :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne ! i powiedz proszę więcej: jak się pisze? ja mam Watermana Gentelmena (także 18Kt) stalowka ale pisze się kiepsko, tzn bardzo twardo i ciagle mam wrazenie ze zaraz się skończy atrament :)

 

Ha! Miałem te same obawy, tzn. też posiadam kilka Genteman'ow i bardzo źle mi się nimi pisze - twardo i przerywają. Mam również Man 200 i wrażenie jest podobne (czy te pióra nie mają takich samych stalówek?).

Ale Man 100 to zupełnie inne pióro, kupiłem ze względu wygląd a okazało się że pisze nim sie znakomicie, gładko, miękko, i nie przerywa. I to nie tylko ten konkretny egzemplarz, bo mam jeszcze "zwykłą" wersję w kolorze czarnym, i jest tak samo dobrze. Jak na F kreska jest bardzo "soczysta" i nie żałuje atramentu. Mogę to pióro porównać do L'Etalon - pisze nim się tak samo wspaniale.

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Miałem te same obawy, tzn. też posiadam kilka Genteman'ow i bardzo źle mi się nimi pisze - twardo i przerywają. Mam również Man 200 i wrażenie jest podobne (czy te pióra nie mają takich samych stalówek?).

Ale Man 100 to zupełnie inne pióro, kupiłem ze względu wygląd a okazało się że pisze nim sie znakomicie, gładko, miękko, i nie przerywa. I to nie tylko ten konkretny egzemplarz, bo mam jeszcze "zwykłą" wersję w kolorze czarnym, i jest tak samo dobrze. Jak na F kreska jest bardzo "soczysta" i nie żałuje atramentu. Mogę to pióro porównać do L'Etalon - pisze nim się tak samo wspaniale.

acha... wszystko jasne :) wiec to jakas  wpólna cecha.. trochę 'naciełam' się z tym piorem bo wyglądało bardzo porządnie  :) do tej pory - Watermany jakie miałam (wlasnie Charlestony, o którym wspomina Tsyrawe) czy Laurenyt pisaly swietnie.. ale, trudno, może jeszcze się rozpisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha... wszystko jasne :) wiec to jakas  wpólna cecha.. trochę 'naciełam' się z tym piorem bo wyglądało bardzo porządnie  :) do tej pory - Watermany jakie miałam (wlasnie Charlestony, o którym wspomina Tsyrawe) czy Laurenyt pisaly swietnie.. ale, trudno, może jeszcze się rozpisze :)

 

Nie sądzę żeby Gentleman dał się rozpisać, jednego mam już 20 lat i ciągle nie umiem nim pisać - za to wygląda naprawdę pięknie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszło zakupione przed tygodniem na e-Bayu Monteverde Intima. Przy okazji słowa uznania dla poczty, czas realizacji przesyłki poniżej tygodnia :clap1:

Piórko prezentuje się w realu równie ciekawie, jak na zdjęciach z aukcji:

 

HRsrWg.jpg

 

xVU7AT.jpg

 

Pióro zapakowane jest w estetyczne, zielone tekturowe pudełko. Do pióra dołączony jest konwerter oraz oryginalne naboje (standardowa końcówka).

 

Wykonane jest z przyjemnego w dotyku tworzywa, dość lekkie.

Zamknięte ma długość ok. 13,2 cm, otwarte (ze stalówką) 11,9 cm, z obsadką założoną na tył korpusu 16,2 cm - a więc jest odrobinę mniejsze niż Waterman Expert.

Obsadka jest zakręcana. Klips metalowy, lakierowany w kolorze czarnym.

 

Stalówka w kolorze czarnym z wytłoczonym emblematem Monteverde - wygląda na lakierowaną. Mam nadzieję, że lakier nie będzie się łuszczył w czasie używania.

 

MCtkQN.jpg

 

Pomimo, że wybrałem stalówkę grubości F linia jest dość gruba i raczej mokra. Napełniłem pióro atramentem Diamine Florida Blue.

 

7Er5FZ.jpg

 

Na zwykłym papierze (Polspeed) odrobinkę rozlewa, ale na Oxfordzie jest OK. Pisze gładko, bez przerywania linii.

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie występuje w wersji gładkiej, przynajmniej nigdzie takowej nie znalazłem.

A ze wszystkich wariantów kolorystycznych (biało-niebieski, zielonkawo-żólty, wściekle-fioletowy i powyższy) ten wydał mi się najbardziej strawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...