Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Pelikany piszą jak bajka. A im starsze tym lepsze (niczym wino). Stalówki ścięte to miód, jak dla mnie.

 

Zawsze możesz na spotkaniu piórowym popisać Pelikanami ;)

Na to bardzo liczę :)

Na możliwość wypróbowania, piór na które długo mnie nie będzie stać :)

Nie można, zapomnieć iż będzie można poznać mnóstwo piór, ale i pióromaniaków :D

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie dotarł do mnie mój pierwszy Pelikan M200 - mam kilka zdjęć (robione przez sprzedawcę)

 

 

 

 

 

 

 

Pisze gładziutko, ale rozważany jest lekki tuning.

Też ostatnio takie kupiłam :) Pelikany zasadniczo mnie nie zachwycają wizualnie, ale pomyślałam, ze warto mieć coś z klasyki gatunku (mam na myśli firmę). Poza tym pióro ma znakomite oceny i jestem przekonana, że słusznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarło do mnie "Jinhao X750 Deluxe Black 18kgp"

 

 

 

Chyba będzie jednym z moich ulubionych :-)

Właśnie moja przyjaciółka stwierdziła, ze kupi mi urodzinowy, choć spóźniony prezent. Wybrałam to piórko na amazonie - ale bez oznaczenia "deluxe". Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo... dopisek ma jakieś znaczenie? tak z ciekawości pytam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja przyjaciółka stwierdziła, ze kupi mi urodzinowy, choć spóźniony prezent. Wybrałam to piórko na amazonie - ale bez oznaczenia "deluxe". Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo... dopisek ma jakieś znaczenie? tak z ciekawości pytam :D

 

Wydaje mi się że nie. To Deluxe i KGP to "chłit maketingowy" :-) bo złota tam żadnego nie widzę. Mnie kosztował $1 z wysyłką.

 

Jak poszukam aparat po cyknę fotki. Ale pióro BARDZO mi się podoba i BARDZO lekko pisze. Jest ciężkawe, ale w pozytywnym znaczeniu. Dizajn rzecz jasna jest kwestią prywatną, ale pióro mile mnie zaskoczyło. 

 

Najlepszego z okazji urodzin :-)

Edytowano przez zmechu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie. To Deluxe i KGP to "chłit maketingowy" :-) bo złota tam żadnego nie widzę. Mnie kosztował $1 z wysyłką.

 

Jak poszukam aparat po cyknę fotki. Ale pióro BARDZO mi się podoba i BARDZO lekko pisze. Jest ciężkawe, ale w pozytywnym znaczeniu. Dizajn rzecz jasna jest kwestią prywatną, ale pióro mile mnie zaskoczyło. 

 

Najlepszego z okazji urodzin :-)

Dziekuję :)

na ebayu kupowałeś? na amazonie jest po 8,50 chyba, jak kiedyś sprawdzałam w zatoce, były w porównywalnej cenie. za dolara kupiłabym kilka do ryzykownych atramentów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tutaj: http://www.wish.com/c/53fc442f1f50635c679ac925 ale miałem u nich zniżkę $5 więc opłaciłem sam transport. Ale nawet bez zniżki wychodzi $6 z transportem, do mnie z Shenzhen szło równo 3 tygodnie.

 

BTW, żeby nie pojawiły się protesty. Tak, wiem że 18KGP to "białe złoto" próby 750. Dla mnie złoto powinno być złote, a robienie stalówki ze srebrnej stali i pokrywanie jej później "zubożonym" złotem żeby wyglądało znów na srebrną jest sztuką dla sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto próby 750 może być białe i żółte. Ten skrót 18KGP oznacza wg. Chińczyków Gold Plated - pokryte złotem w procesie elektrochemicznym. Taka złota powłoka powinna zabezpieczyć stalówkę w pewnym stopniu przed korozją.

Natomiast podstawowe pytanie jest czy na tej stalowce wogóle występuje złoto nawet jako warstwa o minimalnej grubości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa Piloty 78G ze stalówką F na prezent, ponieważ zmieniłem plany prezentowe obydwa cieszą mnie swoją piękna cieniutką kreską. Z lolei sam dostałem w prezencie Lamy Al Star- zielone, ze stalówką M i bardzo to pióro polubiłem. Wkrótce kupię takie samo ze stalówką EF, chociaż zastanawiam się jak to będzie pisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Kupiłem dwa Piloty 78G ze stalówką F na prezent, ponieważ zmieniłem plany prezentowe obydwa cieszą mnie swoją piękna cieniutką kreską. Z lolei sam dostałem w prezencie Lamy Al Star- zielone, ze stalówką M i bardzo to pióro polubiłem. Wkrótce kupię takie samo ze stalówką EF, chociaż zastanawiam się jak to będzie pisać?

w moim alstar stalowke EF zmienilem wlasnie na M, EF daje rade na oksfordzie- pisze fajnie, na zwyklym papierze, a nawet na troche lepszym niz zwykly (70g top200) stalowka drapie i daje za malo atramentu, kolory sa wyblakle, na oksfordzie jest ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie zakupiony przed tygodniem Edison Collier. Pióro występuje w kilku wariantach kolorystycznych, mój wybór padł na Antique Marble ze stalową, dwubarwną stalówką M.

 

Hm37Pv.jpg

qqNvrX.jpg

 

Pierwsze wrażenie - pióro jest ogromne. Sprzedawca zaznacza w opisie, że jest ono "substantial", ale dopiero po obejrzeniu w rzeczywistości widać, że to kawał pióra.

Pomimo rozmiarów (prawie o centymetr dłuższe od Parkera Duofold Centennial i w "talii" też nieco grubsze) pióro jest dość lekkie. Zakrętki nie można założyć na "odwłok", ale przy rozmiarach korpusu (12,9 cm) to raczej niepotrzebne.

 

a2wJMl.jpg

 

Pisze raczej miękko i jak na eMkę dość cienko (np. w porównaniu z M Parkera).

Linia ani za sucha, ani za mokra, ale użyty atrament jest dośc gęsty.

 

Rk3XIg.jpg

 

Jak się z nim bliżej zapoznam to spróbuję napisać więcej.

P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, ale albo się ma na pióro, albo na lepszy aparat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się zacnie.

A propos piór, które dopiero dotrą, to zachęcony jednym z wpisów na tym forum zakupiłem pióro marki TWSBI, model Vac700.

Jak wynika z trackingu na stronie FedEx pióro dziś wylądowało w Warszawie więc spodziewam się go w przyszłym tygodniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...