Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak wygląda w porównaniu do Parkera - obok czarny Premier i marmurkowy Sonnet.

Co do wykonania czy działania absolutnie nie ma się do czego przyczepić.

Pisać nim nie będę bo ginie w dłoni :)

 

7a50852dfb5c.jpg

e7f34aa18436.jpg

 tak właściwie, co to za Pilot dokładnie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarnego, a białego nie widziałem wcześniej. Na stronie Pilota są tylko czarne i czerwone. To może być wiekowy "wypusk" (ten biały). Były/są dwie wersje różniące się klipsem. Stalówka jest albo 14k albo pozłacana. Po klipsie to można poznać.

Edytowano przez MrSteelNib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że służbowo oddelegowano mnie na jakiś czas do Warszawy, wybrałem się dzisiaj do sklepu z piórami Tompi w CH Panorama.

 

Spędziłem bardzo przyjemne 40 minut dyskutując z właścicielem o piórach, stalówkach i tym dlaczego nie lubimy Parkerów :P  po czym nabyłem w okazjonalnej cenie Kaweco AL Sport w wersji raw aluminum ze stalówką F (muszę poszerzyć gamę stalówek do tego piórka o  M-kę i 1.1 :P).

 

Piórko prezentuje się świetnie i już pojawiły się na nim pierwsze zarysowania (w drodze powrotnej do hotelu spoczęło w kieszeni w towarzystwie  kluczy ;]), bardzo podoba mi się idea indywidualnej i własnoręcznej personalizacji  przez powstawanie zarysowań na jego powierzchni :P

 

Zdjęcia wrzucę w galerii jak wrócę z delegacji - możliwe że zrobię porównanie współczesnego Kaweco Sport z vintage Kaweco Sport V16.

 

Tymczasem dla niewtajemniczonych recenzja tego piórka w wykonaniu sbrebrowna :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek to Hero 616. Ja trafiłem na bardzo dobry egzemplarz. Świetnie współpracuje z atramentem Pelikan, stawia cienką kreskę, nie przerywa ani nie leje. Jestem bardzo zadowolony, pióro idealne do codziennego użytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że służbowo oddelegowano mnie na jakiś czas do Warszawy, wybrałem się dzisiaj do sklepu z piórami Tompi w CH Panorama.

 

Spędziłem bardzo przyjemne 40 minut dyskutując z właścicielem o piórach, stalówkach i tym dlaczego nie lubimy Parkerów :P  po czym nabyłem w okazjonalnej cenie Kaweco AL Sport w wersji raw aluminum ze stalówką F (muszę poszerzyć gamę stalówek do tego piórka o  M-kę i 1.1 :P).

 

Piórko prezentuje się świetnie i już pojawiły się na nim pierwsze zarysowania (w drodze powrotnej do hotelu spoczęło w kieszeni w towarzystwie  kluczy ;]), bardzo podoba mi się idea indywidualnej i własnoręcznej personalizacji  przez powstawanie zarysowań na jego powierzchni :P

 

Zdjęcia wrzucę w galerii jak wrócę z delegacji - możliwe że zrobię porównanie współczesnego Kaweco Sport z vintage Kaweco Sport

40 minut żeby sprzedać jedno pióro. To dużo, czy mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut żeby sprzedać jedno pióro. To dużo, czy mało?

Ja wiem, czy dużo, nie rozmawialiśmy zbyt wiele o Kaweco.

Do sklepu udałem się z zamiarem zakupu tego piórka, a rozgadaliśmy się o  innych i tak spłynęło.

Oczywiście w między czasie miałem możliwość wypróbowania stalówek, więc popisałem trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...