Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie dotarł do mnie ubiegłoroczny prezent urodzinowy: Pilot Justus 95. 

Wieczorem czymś (Iroshizuku jakimś?) go zaleję i zobaczę, co to za jeden.

 

Pilot%20Justus%2095.jpg

 

Oraz, oraz... koniak zamowióny jakiś czas temu.

 

Pelikan Cognac Italic.

 

Pelikan%20Cognac%20Italic.jpg

 

Niech nikt mi w domu nie przeszkadza jutro!

Ciekawa jestem jak to to wygląda zalane atramentem... <co do rodziny to proponuję młotek, gwoździe i kilka desek, zabijasz drzwi zostawiając szczelinę na talerz i masz spokój...>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pochwalę niczym ładnym, ani porządnym, ale jako że postanowiłam spróbować swych sił w kaligrafii, chociaż to chyba zbyt poważne słowo, po prostu chciałabym opracować jakieś ładne pokazowe pismo, kupiłam więc najtańszy zestaw z allegro żeby sprawdzić jak mi pójdzie.

 

Zestaw Herlitz z trzema różnymi ściętymi stalówkami: 1,1mm, 1,5mm, 2,3mm.

 

8afe6e47fa505d1dm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem upatrzonego pióra. Ktoś go bardziej chciał niż ja  :angry:

Na otarcie łez kupiłem dwa ołówki.

Jeden pasujący do klasycznego MB z lat siedemdziesiątych w kolorze burgunda.

Pióro.

e184f326128f02f5.jpg

5dee905aba3dfa7c.jpg

Ołówek

c5d7a788876f133f.jpg

91f054a71043f23a.jpg

Drugi to MB 1546 pasujący do pióra MB 1246.

b5fea54405bde660.jpg

b90ef2f166013b09.jpg

1dc36a9b650d9074.jpg

a1666b977c565289.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsyrawe, i jak tam się sprawują nowe nabytki? ciekawi mnie ten Pelikan

Ha! Jak można było się spodziewać, dzisiaj z zaplanowanych spotkań i atrakcji z nowymi piórami nie nie wyszło. Wczoraj, lud tubylczy ruszył na długi weekend. Ja mieszkam za miastem, więc droga powrotna, w tłumie amatorów majówki opuszczających miasto trwała pięć razy dłużej, niż ustawa przewiduje. Wyjechałem z pracy o siódmej wieczorem, a już przed dziesiątą dotarłem do domu. 

Nie poddałem się jednak i po szybkiej kanapce zabrałem się za nowe pióra. Przede wszystkim za Pelikana. Po Justusie nie spodziewalem się żadnych kłopotów, więc zostawiłem go na godziny popółnocne. Miałem rację. Justus pisze jak marzenie, coś takiego właśnie potrzebowałem, zlatka mknąca gładko we wszystkich kierunkach, z niedużym fleksem, w sam raz dla mojej ciężkiej ręki próbującej kroju pana Spencera.

 

Pelikan, hm. Piórko samo w sobie zgrabne, wiadomo, wszyscy znamy. Stalówka jednak za szeroka dla moich potrzeb -- 1.2 mm (wg. mojej wiernej suwmiarki). Takie już mam niejedno, do kaligrafii. Potrzebowałem coś do codziennej italiki, coś co odciąży mojego Parkera Victory z 1 mm stubem od Minuskina.

 

Poza tym nie za bardzo chętnie koniak pisał. Każde słowo zaczynające się od ruchu w dół nie startowało. Nie bylo wyjścia. Włączyłem szlifierkę i zanim wielka kula irydowa załkowicie zniknęła, udało mi się uzyskać to co chciałem.

 

Tutaj jest przed, czyli nówka:

 

Cognac001.jpg

 

A tutaj, to co chciałem mieć.. i mam:

 

Cognac002.jpg

 

Zszedłem do mniej więcej jednego milimetra i teraz jest cycuś. Śmiga, że hej.

 

A na marginesie, Topaz Edelstein, który mi zgratisowano, okazał się całkiem całkiem. Chyba go lubię.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Jak można było się spodziewać, dzisiaj z zaplanowanych spotkań i atrakcji z nowymi piórami nie nie wyszło. Wczoraj, lud tubylczy ruszył na długi weekend. Ja mieszkam za miastem, więc droga powrotna, w tłumie amatorów majówki opuszczających miasto trwała pięć razy dłużej, niż ustawa przewiduje. Wyjechałem z pracy o siódmej wieczorem, a już przed dziesiątą dotarłem do domu. 

Nie poddałem się jednak i po szybkiej kanapce zabrałem się za nowe pióra. Przede wszystkim za Pelikana. Po Justusie nie spodziewalem się żadnych kłopotów, więc zostawiłem go na godziny popółnocne. Miałem rację. Justus pisze jak marzenie, coś takiego właśnie potrzebowałem, zlatka mknąca gładko we wszystkich kierunkach, z niedużym fleksem, w sam raz dla mojej ciężkiej ręki próbującej kroju pana Spencera.

 

Pelikan, hm. Piórko samo w sobie zgrabne, wiadomo, wszyscy znamy. Stalówka jednak za szeroka dla moich potrzeb -- 1.2 mm (wg. mojej wiernej suwmiarki). Takie już mam niejedno, do kaligrafii. Potrzebowałem coś do codziennej italiki, coś co odciąży mojego Parkera Victory z 1 mm stubem od Minuskina.

 

Poza tym nie za bardzo chętnie koniak pisał. Każde słowo zaczynające się od ruchu w dół nie startowało. Nie bylo wyjścia. Włączyłem szlifierkę i zanim wielka kula irydowa załkowicie zniknęła, udało mi się uzyskać to co chciałem.

 

Tutaj jest przed, czyli nówka:

 

Cognac001.jpg

 

A tutaj, to co chciałem mieć.. i mam:

 

Cognac002.jpg

 

Zszedłem do mniej więcej jednego milimetra i teraz jest cycuś. Śmiga, że hej.

 

A na marginesie, Topaz Edelstein, który mi zgratisowano, okazał się całkiem całkiem. Chyba go lubię.

ej noooo.... i stalówka się wydaje całkiem całkiem i atrament też. mimo że ja ostatnio jakoś odchodzę od niebieskości, bo wydają mi się takie oczywiste, ten jest interesujący!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest przed, czyli nówka:

 

Cognac001.jpg

 

A tutaj, to co chciałem mieć.. i mam:

 

Cognac002.jpg

 

Zszedłem do mniej więcej jednego milimetra i teraz jest cycuś. Śmiga, że hej.

 

A na marginesie, Topaz Edelstein, który mi zgratisowano, okazał się całkiem całkiem. Chyba go lubię.

Zaadoptowałem ostatnio Tanzanita i Awenturyna. Zielony już u człowieka, który go przysposabia ale niebiesko-czarny został na dłużej. To fajne atramenty.

 

Z atramentami, jak z nastrojem. Ostatnio noszę ze sobą niebieski, brązowy. Za to kilka czarnych wysycha na amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...