Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bardzo ładne pióro Ender, jak się piszę, opowiedz proszę pióro jest na tłok i naboje czy tylko na tłok?

Co do pisania to muszę potestować, więcej napisał to tym modelu, chociaż tuningowanym, kolega Tsyrawe w tym wątku...

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4595-fleksujący-namiki-falcon-czyli-pióro-nie-dla-początkujących-oraz-inne-wrażenia/?hl=falcon

Wyznam szczerze, że po lekturze powyższego postu byłem na nie, ale... Zawsze jest jakieś ale...

Cena,

okazyjna cena mnie skusiła, jak i nerw lekkie rozkołatanie związane z przedłużającym się oczekiwaniem na to co z daleka zamówione dotrzeć nie może...

Także litość nad swym stanem ducha okazując,...

się po prostu nie oparłem...

Co do możliwości pojenia, to w komplecie był nabój i konwerterek,... także zalałem irosizuku szarym,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś do mnie Pelikan M 205 Duo Yellow.

Jakoś tak przespałem czas, kiedy był wszędzie dostępny, ale teraz nadrobiłem zaległość w tym temacie. :P

4f528e13d359d97d.jpg

ef851e5ce3f8191c.jpg

Gdyby firma Pelikan była konsekwentna, to następny model transparentnego M 205 powinien ukazać się w kolorze jasnoczerwonym.

1d5dae6c57cf640c.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa stalówka... coś powiesz więcej? To jakowyś flex czy co?

 

Ano lekki fleksik,... można rzec,...

 

porównanie trzech semi flex-ów jakie mam poniżej...

 

yVxMGza.jpg

 

I parę słów komentarza...

 

Falcon i Ogiva dociskane tak samo, czyli z lekko i z wyczuciem, acz mocniej niż w moich flex-owych maczankach, natomiast Konrad wymagał o wiele większej siły aby cokolwiek się rozchylić...

 

Pióro, które najłatwiej wprowadza się, że tak to ujmę, w stan uległości to Omas Ogiva, którego nawet nie podejrzewałem o takie zdolności,...

 

Najgorzej pisanie idzie Konrad-kiem, który według mnie jest po prostu przereklamowany,... lub też to ja powinienem więcej czasu spędzać na siłowni niż z piórami...

 

Natomiast Falcon-owi czasami jakby brakowało swobody przepływu i bidulek na tory wjeżdża...

 

Także tego ten,... co ja chciałem?,... aaaa spokojnie polecam osobom chcącym pobawić się piórem, które potrafi flexować pierwsze dwa modele,... nie Kondzia w każdym razie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraktykowałem żółty i porównałem z tradycyjnym zakreślaczem Faber- Castella.

e8beb65eb4bb9176.jpg

372472a8f423ce62.jpg

f842cc7b7aa0690c.jpg

Żółty jest OK. Zielony highlighter Pelikana jest do d... W porównaniu z żółtym, to totalna porażka.

W stosunku do tradycyjnego zakreślacza widzę takie plusy :

- stalówka jest jednak bardziej precyzyjna niż końcówka tradycyjnego zakreślacza

- pióro zdecydowanie lepiej wygląda niż tradycyjny zakreślacz

- atrament ma mniejszą tendencję do rozpuszczania zakreślanego tekstu, zwłaszcza wykonanego drukarką atramentową, niż tusz w zakreślaczu.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak argumentowałeś, że dla młodego do szkoły będzie? :P

Do szkoły już ma świderka od Cioci Ani, ode mnie będzie na studia  :roflmho:

Argument ciężki zważywszy na moje zdanie co do instytucji edukacyjnych :D

 

Przypomniałem sobie że na niedawne urodziny dostałem sporo longplajów od rodziny a sobie nic nie kupiłem. Zatem można też podciągnąć pod prezent dla siebie ;D

Edytowano przez kebabożerca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLATINUM 3776 Century Burgund.

Kupione w sklepie PIÓROTEKA, zamówione wczoraj przyjechało dzisiaj. Pewnie gdybym miał na koncie więcej postów, to założyłbym temat o sklepie w którym go kupiłem, ale na to muszę jeszcze poczekać.

W każdym razie przesyłka i obsługa bez zarzutów. Szybko i sprawnie.

Pióro - to się dopiero okaże. Trudno mi cokolwiek napisać, bo to pierwsze moje pióro po wielu latach pisania tym, co było pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie ubiegłoroczny prezent urodzinowy: Pilot Justus 95. 

Wieczorem czymś (Iroshizuku jakimś?) go zaleję i zobaczę, co to za jeden.

 

Pilot%20Justus%2095.jpg

 

Oraz, oraz... koniak zamowióny jakiś czas temu.

 

Pelikan Cognac Italic.

 

Pelikan%20Cognac%20Italic.jpg

 

Niech nikt mi w domu nie przeszkadza jutro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...