Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

35 minut temu, empi napisał:

Gratuluję :). Mam Duragrapha Cracked Ice z czarną stalówką. Bardzo fajne pióra.

Pytanie za 100 punktów, czy te stalówki w tych piórkach są giętkie? Możesz wrzucić jakieś próbki pisma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Franek napisał:

Pytanie za 100 punktów, czy te stalówki w tych piórkach są giętkie? Możesz wrzucić jakieś próbki pisma?

Mój Conklin to zwykły Durangraph, ze zwykłą (chociaż czarną) stalówką. Pisze dość cienko ale stalówka nie jest miękka.

Miękka (podobno fleksująca) stalówka jest Conklinie Durangraph/Duroflex. Takiej wersji niestety nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, empi napisał:

Mój Conklin to zwykły Durangraph, ze zwykłą (chociaż czarną) stalówką. Pisze dość cienko ale stalówka nie jest miękka.

Miękka (podobno fleksująca) stalówka jest Conklinie Durangraph/Duroflex. Takiej wersji niestety nie mam.

Dzięki, za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraził i mnie ;) nie spodziewałem się że te pióra są w tak przystępnych cenach, miałem przekonanie że kosztują znacznie więcej i jakoś pomijałem te pióra. Skuszę się na nieco skromniejszą wersję, chromowaną. Już zbrzydły mi złocenia, trochę przesadziłem z chińczykami ;) Wybrałem tą wersję z tego źródła

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-Conklin-Duragraph-OmniFlex-Purple-Nights/3046

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek Wrzucę próbki pisma najprawdopodobniej jutro, jak będę miała trochę lepsze światło i warunki, żeby zrobić przystępne choć trochę zdjęcia.

 

Teraz mogę jednak powiedzieć, że stalówka tak, fleksuje, ale stawia jak dla mnie duży opór. Muszę porównać jeszcze z Ahabem, która z nich jest twardsza. Mam wrażenie, że jednak omniflex Conklina (ale za to Conklin daje większą różnicę w grubości kreski). Ja na szczęście pióro kupiłam głównie dla wyglądu, więc się tym bardzo nie przejmuję.

 

EDIT: Sprawdziłam teraz na szybko z moją Nakayą SM - i osiągam praktycznie taki sam efekt przy mniejszym nacisku, bo co złoto, to nie stal. Nie ma co jednak porównywać tych dwu piór można mieć niemal dziesięć tych Duraflexów...

 

EDIT2: Na szybko, mam nadzieję, że coś tam widać:

qktAyxu.jpg?1

Edytowano przez Sulfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sulfur Również dziękuję za zdjęcie i komentarz, naczytałem się różnych opinii, już byłem w ogródku i wycofałem się w ostatniej chwili, nie potrzebuję takiego pióra, ewentualnie kupię w późniejszym czasie standardową wersję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wygląda na to, że w tych cenach pozostaje albo szukać flexa vintage w dobrym stanie albo popracować nad stalówką, żeby dało się tym przyjemnie pisać, bo "odciskach" pozostawionych na papierze przez tego Conklina sądzę, że pisanie nim ze zmianą szerokości nie będzie ani łatwe, ani przyjemne - kilka grubych prostych kresek to jednak nie to samo co napisanie liter ze zmienną grubością linii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki egzemplarz wyszperałem w kirppisie pod Tampere. Możecie mi napisać jaki to model albo gdzie szukać informacji? 

Na razie nie wiem jeszcze w jakim jest stanie. Po pobieżnych oględzinach stwierdziłem problemy z tłokiem i uszkodzoną stalówkę. Pewnie bez pendoktora się nie obejdzie. 

Qm36pNA.jpg

bN6Ir4w.jpg

jVT9e5N.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 21:13, Franek napisał:

Oczywiście, że dam znać, ale mi jakoś niejasno odpisali, ze niby należy mocno zakręcać skuwkę. A to przecież nonsens. Po prostu skuwka jest o jakiś 1 mm szersza (średnica) niż korpus. W każdym razie odesłałem pióro i czekam.

@Franek coś się już wyjaśniło, z tym Twoim piórem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, moogoom napisał:

@Franek coś się już wyjaśniło, z tym Twoim piórem?

Nic, odesłali w takim stanie jak wysłałem. Wiesz teraz przed świętami zarzuciłem temat. Powinienem pióro odesłać, bo mnie denerwuje ta gibająca się skuwka. Dzięki za zainteresowanie. [Jeszcze mi odpisali cyt. "Trudno z panem polemizować"..." Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślij im to i zażądaj zwrotu pieniędzy...

W innym przypadku napisz, że interesuje cię wymiana na nowy - wolny od wad, które wskazałeś przy reklamacji pierwszego egzemplarza lub daj im znać, że zgłosisz temat do UOKIK-u.

Bez jaj, że będziesz miał zepsute nowe pióro.

 

Albo wiesz co...? Napisz im, że skoro jest nowe i zajebiste to przekażesz go na aukcję do radia RMF, a niech idzie na coś dobrego. Tylko im napisz, że przekażesz do redakcji gdzie go kupiłeś, żeby mieli kogo zapytać czy faktycznie skuwka ma "latać"... 😉 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...