Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Panowie myślę że dla nas, klientów indywidualnych, kupujących małe ilości drobnego towaru nie wiele się zmieni jeśli chodzi o zakupy bezpośrednio z Chin, może będą bardziej wszystko prześwietlać, ale tak sądzę, zakupy nie przekraczające tych "ich" limitów podatkowych będą cały czas na takich zasadach jak obecnie. Temat dość świeży, można się wszystkiego spodziewać ale na razie bądźmy dobrej myśli że będzie jak jest :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minuty temu, syrius napisał:

Panowie myślę że dla nas, klientów indywidualnych, kupujących małe ilości drobnego towaru nie wiele się zmieni jeśli chodzi o zakupy bezpośrednio z Chin, może będą bardziej wszystko prześwietlać, ale tak sądzę, zakupy nie przekraczające tych "ich" limitów podatkowych będą cały czas na takich zasadach jak obecnie. Temat dość świeży, można się wszystkiego spodziewać ale na razie bądźmy dobrej myśli że będzie jak jest :) 

Pewnie że tak. Na 5 zł, podatek VAT to tylko 1,15 zł, ale cwaniactwo Allegro i tak mnie irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aventador13 napisał:

Pewnie że tak. Na 5 zł, podatek VAT to tylko 1,15 zł, ale cwaniactwo Allegro i tak mnie irytuje.

No ale koszty oclenia i pobrania należności to 16,70 zł. Tyle zapłaciłem ostatnio. Czyli 5zł + 1,15zł + 16,70zł = 22,8 zł

Co do Allegro to prawnicy z nimi związani są odpowiedzialni za naciski na rząd w sprawie ceł na drobne zakupy w Chinach. Oni chcą żeby przesyłki o wartości poniżej 40$ też były clone. Poczta się próbuje bronić ponieważ koszty tej działalności prawdopodobnie będą większe niż wpływy. Zwłaszcza że prawdopodobnie drastycznie spadnie ilość przesyłek. 

Mam nadzieje że Amazon do nas wejdzie na poważnie, póki co u Januszy biznesu z Allegro nie zamierzam kupować.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TopikSH napisał:

 Mam nadzieje że Amazon do nas wejdzie na poważnie, póki co u Januszy biznesu z Allegro nie zamierzam kupować.

Też mam taką nadzieję, chociaż robiąc zakupy w amazon.de powyżej 40euro(?) wysyłka do nas jest za darmo więc jest przyzwoicie. 

Co do kupowania pojedynczych piór z Chin vat nie jest straszny, gdyż pióra są zazwyczaj tego warte; jednak kupując inne, droższe rzeczy już tak sympatycznie nie jest. Czekam na przesyłkę za ponad 150zł... dam znać, co z tego wyniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartosz_T napisał:

jednak kupując inne, droższe rzeczy już tak sympatycznie nie jest.

Według mnie na odwrót :) Kupując pióra czy zegarki z Japonii za 100$ lub więcej koszty czynności celnych były małe w porównaniu z ceną. Cło wliczyłem sobie w koszty zakupu zanim się na niego zdecydowałem. Już raczej nie kupie na próbę następcy Jinhao 992 jeśli będę musiał prowadzić korespondencje z urzędem celnym i zabulić oprócz VAT kilkanaście złoty opłat dla poczty i urzędu celnego. Miałeś kiedyś ocloną przesyłkę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie: kupując na Ebay opłaty celne i vat miałem naliczane automatycznie, kupując na amazon.de cło i podatek były naliczane na warunkach obowiązujących w niemczech (są niższe, nie musiałem niczego dopłacać). Jeżeli chodzi o opłaty za obsługę celną to przyznam się bez bicia - nie słyszałem o nich. Kupując jednak Jinhao 992 jeżeli otrzymasz wezwanie do zapłaty zawsze możesz go nie opłacić - tracisz wtedy tylko $ za pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, ile osób teraz odpisze, że przesyłki nie chce, takie przesyłki PP musi odesłać nadawcy na własny koszt. Ostatnio kupowałem kilka rzeczy na Ali i wielu sprzedawców ma już opcję wysyłki z kraju UE (najczęściej Niemcy, ale teraz większość pewnie będzie wysyłane z nowego centrum dystrybucyjnego w Belgii). Biorąc pod uwagę obie te rzeczy, to nie zdziwię się, jak za rok po cichu ta placówka do vatowania przesyłek z Chin po prostu straci rację bytu, bo nawet sama na siebie nie zarobi.

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/alibaba-otworzy-centrum-logistyczne-w-belgii/ty1jydm

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób, aby zniechęcić do zakupów w CN, znajdzie mój poklask. Takie Jinhao jak i inne wyroby pióropodobne powinny być dodatkowo obłożone podatkiem ekologicznym.

Żeby była jasność - nie jestem "młodym lewakiem", żadnym zielonym ani anarchistą. Wierzę w niskie podatki - w szczególności brak podatku od dochodów kapitałowych. Jednak opodatkowanie wszelkiego rodzaju konsumpcji, w szczególności tej z odległych kulturowo obszarów gospodarczych - jest słusznym ruchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Wielka stalówka, jak łopata, ale może dzięki temu będzie przyjemna przy pisaniu. Naboje Hero, dodali też konwerter? Pióro przyjmie naboje international?

Dodali taki najtańszy tłoczek przesuwany. Naboje mogą ciężko wchodzić - standardowe konwertery mają za mały otwór, ale jeden chiński "standardowy" miał trochę większy i udało mi się wcisnąć.

Stalówka jak na razie pisze sucho i drapie. Zobaczę po zabiegach poprawiających o ile się polepszy. Jest dość sprężysta więc jest potencjał na przyjemne pisanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Jak pióro fajnie wygląda, to zawsze musi się znaleźć jakiś minus ;)

Poprawię jak będę się nudził kiedyś. Albo wystawię w dziale sprzedażowym, bo wprawdzie ładne, ale pióroza jakoś w tym przypadku nie zadziałała od pierwszego pisania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu ładne pióro, tylko te nieszczęsne stalówki. Nowe Hero to już nie te pióra co stare serie. Podobnie zawiodłem się(tu trochę ironizuję) na Jinhao A51 które odebrałem parę dni temu, stalówka okazała się niemal atrapą, nie zdatna do użycia. Zaczynam odstawiać dzisiejsze chińczyki, pióra ciekawe w formie, korpusy, ogólnie wszystko nieźle wykonane tylko słabe stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, syrius napisał:

Z wyglądu ładne pióro, tylko te nieszczęsne stalówki. Nowe Hero to już nie te pióra co stare serie. 

Ze stalówki w Hero 5020 jestem bardzo zadowolony bez poprawiania. Porównałem z tym 981 - w 5020 jest dużo większa i spływak wygląda na lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to pióro, podpatruję co ma dobre opinię i kupuję. Przestawiłem się na stare chińczyki, dolna granica to połowa lat 90 a górna to nawet 50. Wing Sungi, stare Hero tu mamy niemal pewniaki, stalówki gładkie, równo wyszlifowane, zupełnie inne pióra. Tylko trzeba szukać, coraz mniej tych staroci. Hero 5020 to też pióro z lat 90 i również bez problemu ze stalówką, bardzo dobre pióro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel84 Miałem coś innego na myśli, również poprawiam stalówki, nie ma z tym u mnie problemu. Pisząc te słowa miałem na myśli ogólny stan dzisiejszych stalówek w chińskich piórach, chodzi o to żeby nie poprawiać a dostać pióro które będzie dobrze pisało po rozpakowaniu. Stare chińczyki były(są) lepiej pod tym względem wykonane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O starych Chinczykach się nie wypowiadam ale wg mnie ostatnimi laty poprawila się generalnie jakość stalowek z Chin. Np. Standardowe stalowki Jinhao - takie jak np. W Jinhao 992 - są bardzo dobre. Stalowki Baoer czy Duke na ogół też. Picasso też nie są złe. PenBBS bent nib to wg mnie bomba. Wing Sung do modeli 698 czy 659 w zasadzie tak dobre jak standardowe Pilotowskie np. Do modelu MR. Itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 2 grosze odnośnie dyskusji na temat VATu i cła, która rozgorzała kilka postów wcześniej.

Otóż VAT jest naliczany od wartości paczki powyżej 22 EUR (chyba, że jest oznaczona jako gift/prezent to wtedy od 45 EUR). Cło jest od 150 EUR. Dodatkowo zdaję się, że paczki z krajów należących do unii celnej (czy jak to się tam w UE nazywa) są z tego wyłączone. Nie jestem pewien jak sprawa wygląda z UK bo brexit itd., ale do tej pory nic mi nic z wysp nie ovatowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...