Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem sobie niedawno Sheaffera Prelude.

B0ffeFK.jpg

W takim oto pudełeczku.

xdH0S6P.jpg

Trochę zaintrygował mnie fakt, że na broszurze informacyjnej jest napisane, że pióro posiada tylko trzy lata gwarancji, podczas gdy wszyscy mówią, że Prelude ma dożywotnią.

HsW8xQl.jpg

Pióro, kupiłem nieużywane za połowę ceny sklepowej ze względu na grawerunek na skuwce.

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82HMdh7.jpg

 

 K9x7EPP.jpg

A do mnie w tym tygodniu dotarły 2 pióra z eBaya :D Pierwsze - przepiękna Ranga ❤️  W końcu udało mi się dorwać akrylowe pióro (PenBBS nie licząc) :D Jestem zakochana w tym materiale 😍 Teraz marzy mi się Edison, ale nie jest na moją kieszeń... 

A drugie, którego właściwą nazwę miałam nawet problem znaleźć - Sailor Shikiori w kolorze Shimoyo - wylicytowałam, można powiedzieć, że przez przypadek 😂 Na różnych stronach jest różnie nazwany - nie wiem w końcu czy to Profit czy to Procolor czy jeszcze coś innego. W każdym razie ze stalową stalówką - sztywną, chociaż coś tam się ugina i jak na Sailora przystało, szurającą :D Trochę suchawa jak dla mnie, ale może się jeszcze rozkręci :) A kolor jest śliczny - ma w sobie malutkie drobinki brokatu :D 

Edytowano przez Martixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kolektor said:

Jak oni to robią, że ich złoto jest takie wyraźnie żółte, a w piórach zachodnich są wyblakłe

Uzywaja stopu z wiekszym dodatkiem miedzi - tak powstaje jaskrawo zolty kolor, ktory zachwyci kazdego cyganskiego króla, srokę czy Murzyna z "kajdanem" na szyi (w tej spolecznosci to chyba nawet ma swoja odzielna nazwe kulturowa: "bling-bling").

Zas kolor mniej intensywny to efekt sytaucji, gdy w stopie jest mniej miedzi, a wiecej srebra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa Przepłukałam pióro, nalałam do niego Sailora Yama-Dori i teraz pisze super :D Gdyby ktoś miał ochotę na cienką stalówkę i niedrogiego Sailora, to polecam :D Jakością wykonania i wyglądem nie różni się dla mnie ani trochę od Pro Gear Slim - tylko stalówka jest stalowa :P 

@Kolektor Zgadzam się, te stalówki są piękne ❤️ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kolektor said:

Abore nie wiem, czy widziałeś stalówki Sailora. Wg mnie są piękniejsze niż Pelikanowskie, Parkerowskie czy Watermanowskie.

To - jak ogromna wiekszosc rzeczy w zyciu - kwestia gustu.
Osobiscie nie lubie koloru zlota, i majac do wyboru takie samo pioro z elementami srebrnymi badz zlotymi, zawsze wybralbym opcje srebrna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martixx No to super :)

ja sobie zaraz wleje jherbina Poussiere de luna do Purple Cosmos. Dla Mb 145 jest zdecydowanie za mokry (bo tam taka fka szersza, i od razu grubsza linia się robi, a ja mam drobne pismo, wiec Poussiere - ku mojemu rozczarowaniu- średnio się w ulubionym MB sprawdza). 

Ale od czego mam inne pióra ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko Chiny. Z tego co się orientuję dostępne tylko na ebay, to stare pióro z lat 90. Wiem że różnie to jest opisywane w tytułach, Hero 52 Classic i inne epitety, ponadto na ebay mamy jedną i tą samą ofertę być może od jednego sprzedawcy tylko to po dublował, pozmieniał trochę opisy. Ogólnie to jest taki "młody vintage", wszystkie modele z niskim numerem to stare pióra Hero, jest parę wyjątków, kontynuacje produkcji wybranych modeli jak chociażby 616 ale dzisiejsze Hero już ma numery 4 cyfrowe i nowe serie zaczynają się od cyfr 6xxx i wyższych, z resztą nowa seria 616 to dokładnie 616-2 podobnie jak 329-2(jakby nie było 4 cyfry w oznaczeniu) i jeszcze kilka znanych klasyków ciągle  produkowanych. Seria dwucyfrowa to pióra z końca lat 80, początku 90, seria tych piór zaczynała się od numeru 50 i kończyła na 58 z tą stalówką podobną do Lamy, takim ekskluzywnym modelem było Hero 200 chyba seria A z 14k stalówką tego typu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze polecić bardzo dobre stalówki za grosze jako lepsze zamienniki do tanich piór chińskich Jinhao i Baoer a także rożnych piór ze stalówką i spływakiem w rozmiarze 5(najpopularniejsze). Jak wypatrzycie takie stalówki

XxKT3r5.jpg

To kupujcie śmiało, otrzymacie stalówki z lat 90 które były stosowane w piórze Hero 91 zwanym "Doctor". Na stalówce wygrawerowany jest napis 22KGP China a w środku stylizowana litera H, stalówka jest złocona na prawdę dobrej jakości pozłotą, może to faktycznie 22k, kolor jest taki jasno żółty, ponadto stalówka jest zdecydowanie miększa i bardziej elastyczna od tych stosowanych w piórach Jinhao, Baoer, jest bardziej podatna na docisk. Pasuję idealnie np. do Baoer 051, 79, 388, 3035 i wszystkich pozostałych piór o tym samym rozmiarze stalówki. Zaś samo pióro Hero 91 też jest bardzo dobre ale wg.mnie za bardzo przeładowane złoceniami, pióro jest produkowane do dnia dzisiejszego ale jako Classic, kontynuacja starej wersji z zupełnie inna stalówką, typowym gwoździem, na poniższych zdjęciach stara wersja H91. A stalówki pokazane na zdjęciu powyżej które są sprzedawane np.na Aliexpress i czasami na ebay to nie te stalówki tylko właśnie te co ma pióro Hero 91 pokazane na dolnych zdjęciach. Kupując te stalówki co powyżej otrzymujecie dokładnie te same stalówki co ukazane na dolnych zdjęciach w piórze Hero 91:) Chinole zamieszały ze zdjęciami ;)

5aNUcMR.jpg

Yuh4faK.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...