Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lamy Safari to najtańsza linia "pełnowartościowych' piór(choć już zalicza się do szkolnych), idąc w dół zaczynają się typowo szkolne Lamy ale one charakteryzują się innymi stalówkami, dedykowanymi właśnie dla dzieci np.Lamy Nexx ze stalówkami LH, A, Lamy Joy, Lamy ABC

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎11‎.‎03‎.‎2018 o 16:15, empi napisał:

Wczoraj byłem na Festiwalu Kaligrafii w Poznaniu i wróciłem z takim "zestawem":

 

1dcf7fb95efe9eb3.jpg

 

i pomyśleć że nie lubię transparentnych piór  ;)

Przez Ciebie moja Żona wybrała identycznie :) A tak w ogóle to chciałbym Ci bardzo podziękować za możliwość wypróbowania tylu piór. Niesamowite że udostępniasz swoją kolekcję obcym ludziom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grain, można oglądać filmiki i czytać recenzje ale dopóki nie weźmiesz pióra do ręki to nie masz pewności czy właśnie tego szukasz. Udostępniająć swoje pióra pomagam chętnym wyrobić sobie zdanie na temat tego jakiego pióra szukają. Twoja żona (przekaż proszę pozdrowienia) była chyba jedną z pierwszych osób które miały okazję "pobawić" się tym piórem i widocznie to jest właśnie to czego szukała :).

@ljasinskipl, jak Ci się sprawuje ten "Tygrysek"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, linuxp napisał:

Dzisiaj w ten śnieżny dzień przyleciał pierwszy Pelikan w tym roku... Trochę stare ptaszysko, bo made in W. Germany ;)

 

Napis "W.Germany" na tym modelu oznacza że pióro jest z lat 1988-1991.

Gratuluję zakupu :D

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, empi napisał:

Gratuluję zakupu :D

Dziękuje! Strasznie chciałem niebieskie... i trafiła się ciekawa opcja z pudełkiem, książeczka gwarancyjna i podobno nie używane w sensie dwa - trzy razy napełnione. Chociaż z tym napełnianiem może być tak jak z tym, ze dziadek tylko do kościoła jeździł ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez tyle lat było tylko 3 razy napełniane to sprawdziłbym czy było dobrze wymyte. Zdjęcie jest słabej jakości ale pióro i tak dobrze wygląda. Moim zdaniem stalówki w M200 z tamtego okresu są lepsze niż te współczesne. Ja mam M200 zielone, niebieskie i szare z lat 91-97 i cc z 2015.

Będziesz z niego zadowolony B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, empi napisał:

Zdjęcie jest słabej jakości ale pióro i tak dobrze wygląda.

Może lepiej widoczne

 

idpdpjq.jpg

9H23U0D.jpg

SsNrFhK.jpg

17 godzin temu, Iwan Iwanowicz napisał:

Fajny jest, gratuluję nabytku. Moim zdaniem te skuwki starszego typu wyglądają zgrabniej. No i pozłota nie schodzi, co też świadczy o lepszej jakości M200 sprzed lat.

Dzięki, na pewno większy jest 'marmurek' a samo piór delikatnie większe, różnica jest naprawdę minimalna. Okienko na atrament jest dużo większe i bardziej 'przezroczyste' niż w nowszych modelach. Nie wiem, czemu ale bardzo podobają mi się Pelikany a M200 szczególnie i naprawdę nie wiem dlaczego...

Ech.. jednak pióroza się na tyle dużo rozwineła, że myślę teraz o 'cognacu' - i to nie w celach opicia nowego zakupu... albo o Smoky quartz. Chyba jedynym lekarstwem na pióroze jest puste konto ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...