Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja dziś w nocy wygrałem:D

https://www.ebay.com/itm/Vintage-Chinese-Golden-Star-Cloisonne-Fountain-Pen-Iridian-NIB-Orig-Box/202231079752?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Od dłuższego czasu wiedziałem, że chcę mieć pióro cloisonne. Ta technika intrygowała mnie od dawna. Wizerunkowi cloisonne (po polsku: emalii komórkowej) zaszkodziły chyba (przynajmniej jak sam pamiętam) pasujące jak pięść do nosa talerzyki czy inne bibeloty Made in China przed kilkunastoma laty wstawiane do salonów nuworyszy. Tymczasem jest to starożytna technika super pracochłonna, wymagająca przynajmniej dobrego rzemiosła, a na wyższym poziomie i artyzmu a przy tym kosztująca niestety sporo zdrowia uwzględniając warunki w jakich powstaje.

Dla ilustracji o czym mówię

https://blog.royal-stone.pl/kurs-emaliowania-komorkowego-z-anna-betley-samaia/

http://janadamski.eu/2016/10/cloisonne/

Okazało się jednak, że kupno podobającego mi się pióra nie będzie wcale łatwą sprawą. Najbardziej podobały mi się zielone - na takie jeszcze będę musiał czekać.

Nie miałem zamiaru płacić chorych cen bez mała jak za limitowanego Parkera Mandain Cloisonne a te ładniejsze chińczyki okazały się być już out of stock. Na ebay zostały tylko jakieś  grubaśne błyszczące szkaradziejstwa albo odwrotnie: cienkie i z brzydką (jak dla mnie) sekcją oraz stalówką.  Chyba nawet w Chinach skończyła się era super taniej siły roboczej i cloisonne jak dawniej nie jest już, przynajmniej w piórach, produkowane.

Okazało się, że  "chińszczyznę" trzeba kupować w USA:lol: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad white napisał:

33096c1c712a0214med.jpg

 

Nie wiem czy nie powinienem go najpierw przepłukać wodą, bo mam wrażenie, że linia nie jest nasycona.

Gratulacje Konrad! Justus to fantastyczne pióro :).

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, depeszka napisał:

Dopisano do listy, listy bardzo długiej 😀

To takie Preppy za ponad 200 zł, bo zrobione żywicy i nie wygląda jak słup ogłoszeniowy :thumbup:, reszta to samo.
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Corsair napisał:

To takie Preppy za ponad 200 zł, bo zrobione żywicy i nie wygląda jak słup ogłoszeniowy :thumbup:, reszta to samo.
Pozdr.

Proszę się przypatrzeć tym piórom i dopiero się wypowiedzieć, czy aby na pewno stalówki w tych modelach są takie same. Gdyby tak było to nie zostałoby wycenione na 25 dolarów przez producenta.

Edytowano przez odi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...