Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

6 minutes ago, marecki said:

Sorki, ale nie rozumiem...

Może chciałeś powiedzieć, że nie będziesz go otwierał samodzielnie (choćby po to, by zerknać na stalówkę) zanim prezent nie zostanie wręczony tacie... Bo kwestia gwarancji to mi tu nijak pasuje do mojego pytania 

Źle przeczytałem, stalówki...

Co do twojego pytania to ok. 1.5 obrotu.

Tak się kończy szybkie czytanie?Przepraszam 

Edytowano przez Gość
E.R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, musicman said:

Jakość i wykonanie ok ale jest - w mojej skali - nieprawdopodobnie sztywne. Pisze się nim jak gwoździem i to jeszcze całkiem suchym. Ratuje je to, że robi to naprawdę gładko i przyjemnie.

 

Jaką masz stalówkę?

Ja zamówiłem tacie OB ze względu na jego mocno pochylone pismo. Można trzeba pomyśleć o lekkim ścięciu tej twojej stalówki  według twojego stylu pisma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kolorowy napisał:

Przeglądałem posty użytkownika cosurgi (i wielu innych, ale on jest najlepszym przykładem) i narzekał na wszystko, ale Tanzanite uznał za dobry, więc chyba warto. Biorę.

A jak to wygląda i gdzie się to kupuje. Też mi się kończy "jakiś tam" atrament i pora na coś nowszego, a lubię kolor niebieski. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moogoom napisał:

A jak to wygląda i gdzie się to kupuje. Też mi się kończy "jakiś tam" atrament i pora na coś nowszego, a lubię kolor niebieski. :-)

W sensie gdzie się kupuje atrament? No sklepie (stacjonarnym jak mają lub internetowym). Atrament no to w kałamarzu jest; nie rozumiem cię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe tylko po co mi takie pióro :)?. Ja mam F - z założenia miało być cienkie na dłuższe pisania na jakiś szkoleniach itp. F MB nie jest aż tak cienka w sumie... Jak M u Aurory i innych.

Ogólnie fajne pióro ale wielkim fanem MB nie jestem zwłaszcza przez ich stalówki gwoździe. Ale niektórym to pasuje. Mój drugi i na pewno ostatni MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjściu z pracy powitał mnie wczoraj taki Chińczyk

aa8a8c0df3c8b728gen.jpg

Wizualnie super, pojemny brzuch na atrament, przepływ ok, bez mycia pisze jak złoto :) To kolejny klon TWSBI eco zapewne, ale cena baaardzo zachęcająca :) Z wyglądu też o wiele ładniejszy. Jednego tylko jeszcze nie wiem : jak będzie ze startem po dniu, bądź kilku.

Stalówka twarda jak gwóźdź i tak z początku pisało - jakby gwoździem :( Nie drapało, ale nieprzyjemne odczucia podczas pisania. Dopiero kilkanaście minut na micromeshu  i stalówka pokazała pazura :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wąsaty napisał:

Jednego tylko jeszcze nie wiem : jak będzie ze startem po dniu, bądź kilku.

Przez kilka pierwszych dni rozpisywania było raz lepiej raz gorzej, później moje ustabilizowało się na dobrym poziomie. Wyglądało tak, jak gdyby spływak musiał nasiąknąć atramentem :) Zalane Sheaffer Red nie zasycha i ładnie staruje po  4 dniach nieużywania. Co dalej nie wiem bo nigdy nie miało dłuższej przerwy.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i nie wytrzymałem oczekiwania na Jinhao 992 płynące z Chin... Zakupiłem wspaniałe pióro Pilot Plumix (M).

PuPbnDX.jpg

Jest to moje pierwsze pióro ze ściętą stalówką i jestem pod wielkim wrażeniem :) Pisząc kilka lat temu długopisami moje pismo było okropne: brzydkie i strasznie nieczytelne, sam nie mogłem się po sobie odczytać. Wraz z zaczęciem pisania piórami wiecznymi moje pismo stało się ładniejsze i przede wszystkim czytelne co jest moim zdaniem zasługą stalówki, która w porównaniu do długopisu jest bardziej stabilna, nie lata jak kulka długopisu na lewo i prawo. Dziś po pierwszym użyciu Plumixa zakochałem się w tym piórze :wub: Pismo stało się jeszcze ładniejsze niż przy użyciu piór z "irydową" stalówką, nie na darmo jest to pióro do kaligrafii :) Stalówka ma jak dla mnie fajną grubość w sam raz do notatek, pisze gładziutko, plastik z którego zrobione jest pióro przy pierwszym kontakcie wydaje się delikatny, lecz przy dłuższym podotykaniu mogę stwierdzić, że za tą cenę jest aż za dobrze wykonane! Oryginalny wygląd jak najbardziej na +. Jedyną wadą tego genialnego pióra jest to, że nie wszystkie tłoczki i naboje international przyjmuje... Działają na pewno krótkie supermarketowe naboje no-name, naboje Herlitz długie nie mieszczą się na długość, konwerter z Camel Camilin nie pasuje... 

Pióro godne polecenia, stosunek jakość/cena jest wzorowy, jak dla mnie 9,7 / 10 ! :wub:

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej zaczynam zastanawiać się nad zakupem Plumixa...:hmm1: Jak wygląda pisanie italicą na codzień, tj do notowania i innych,,zwykłych" pismienniczych czynności?

Niedługo wrzucę i coś od siebie do tematu- będzie fotka zbiorcza kilku chinczyków, ale czekam na jeszcze jednego:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mateusz- warto spróbować tego pióra, szczególnie, że cena nie jest wygórowana :D 

Rozmiarem M można pisać w jednej kratce, w innym wątku były podzielone zdania, jedni uważali, że da się tym notować a inni że nie. EF i F nie posiadam, bo podobno mocno drapią ;)

 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender piękna kolekcja ;) Może to wynikać ze sposobu trzymania pióra + to, że mój napis jest napisany większą czcionką w zeszycie kratkowanym były by to 2 kratki a ty masz w jednej, dodam, że papier na którym to napisałem był podłej jakości (gorszy niż zwykłe ksero a4), na zwykłej kartce z zeszytu w kratkę mogę stwierdzić, że mają tą samą szerokość.

-Mateusz- pierwsze pióro z lewej co to za model? Testowałeś już go, jeżeli tak, to jak pisze i jak z jakością? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...