Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, Akszugor said:

Nic nowego. Ot, kolejny, nudny Pelikan...

Ladne!
Dodatkowo jeszcze link do sklepu ktory podales, to chyba jeden z niewielu przykladow, ze pioro jednak MOZE kosztowac w Polsce mniej anizeli w bogatych krajach (znalazlem nawet holenderski sklep, ktory nawet za sama stalowke EF do tego piora, zyczy sobie dodatkowe 40 Euro!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj garść chińczyków dorzucona przy okazji do innego zamówienia. Same ciekawe okazy ;)

1M5G74b.jpg

Okaz pierwszy - coś na kształt Safari, ale z wciskanym spływakiem i do tego garść stalówek stub. Jak widać w okienku podglądu atramentu konwerter jest dopasowany do tego pióra idealnie ;) Jakość plastiku prawie jak w Safari, wykończenie trochę gorsze. 

Drugi okaz - safaripodobne czarne pióro z czarną stalówką EF. Plastik tandetny, stalówka gwoździowata nawet w porównaniu do EF Lamy. Tylko jako pióro do eksperymentów się toto nadaje. Spływak i stalówka lamopodobne. Pierścień pomiędzy korpusem a sekcją rozpada się od patrzenia.

NszDW6c.jpg

Trzeci - nazwę roboczo Vista demonstrator. Lamopodobny spływak z przezroczystego plastiku i lamopodobna stalówka. Skuwka zakręcana, napełnianie tłokiem.

Bardzo mnie rozbawiły te pióra na żywo, jak się będę nudził za jakiś czas to posprawdzam czy się do czegoś nadają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michał76 napisał:

No to były konkretne zakupy :) Mam pytanie, czy to fioletowawe Jinhao to model 599? Interesuję mnie głównie podstawowa stalówka w tym piórze, czy w miarę dobrze piszę i jaki to rozmiar?

Nie wiem jaki to model. Pochodzi z tej aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/Student-pen-Kaczy-Dzi-b-Gothic-r-wnoleg-e-art-flower-cia-a-P-askie-Winylu/32921293453.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.232c5c0fEfmtaA

Stalówki są w nich od razu stub - jak widać w aukcji: Kaczy Dziób ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to już rok temu na części aukcji ta wersja jest jako "kolor" transparent do 3008, więc nie taki nowy ;-).

Ale dzisiaj zobaczyłem, że pojawiły się też inne kolory w tym stylu - generalnie podobają mi się bardziej niż stare, bo mają korpus gładki a nie fasetkowy i lepiej się je trzyma, ten gruby srebrny pierścień też nie był zbyt piękny, tylko klips jest brzydszy niż był. Poza tym wszystko działa tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolało, tydzień się zmagałem z decyzją i ustaliłem z żoną, że to będzie prezent pod choinkę z opcją, że używać będę go już teraz :D

Zapłaciłem 570 zł w sklepie papierniczym w moim pięknym mieście. Sprzedawca zamówił pióro pod klienta, który ostatecznie zdecydował się na inne a Sprzedawca stwierdził, że oprócz mnie w ciągu kilku miesięcy nikt go nie oglądał z takim zainteresowaniem ;-]

Pisze mokro, ale to pewnie zasługa jednego z najbardziej płynnych kolorów wśród Iroshizuku, bo kon-peki. Wygodne pióro, świetnie wykonane, a stalówka zupełnie inna niż w Caplessie czy Justusie.

Stalówka w H92 ma miły fidbek, jest maślana i można poprzez nacisk regulować podczas pisania ilość podawanego atramentu.

Edytowano przez konrad white
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 21:45, Franek napisał:

A ja zainspirowany zakupem @Ice pióra Delike z pięknego tworzywka a la szylkret nie wytrzymałem i też zamówiłem dla siebie takie samo:
HTB1UXeiXDHuK1RkSndVq6xVwpXa6.jpg

Zdecydowanie pięknie wykonane na obrabiarce CNC, pióro wieczne. Stalówka EF. Pióro jest podobne do Kaweco Sport, ale na tyle długie, że swobodnie można pisać bez założonej skuwki.

 

I mnie się to piórko ogromnie podoba. Jeśli powiesz, że fajnie pisze to może się skuszę...

Podesłałbyś link do sprzedawcy..?

Pozdrawiam z zimnego KRK

Edytowano przez MarcinEck
korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...