Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najpierw muszę napisać, że rejestracja na tym forum powinna być zakazana stosowną ustawą, bądź lepiej jakby po rejestracji użytkownik otrzymywał minimum dużą bankę (milion czyli) w dolarach lub ojro, by mógł spokojnie pióra nabywać, a nie wzdychać do monitora i łkać bez spełnienia. 
 
Zarejestrowałam się na tym forum 1 grudnia i prosiłam Was o pomoc w wyborze pióra. Dzięki Wam kupiłam Lamy Safari. Po kilku dniach pióro miałam nadal jedno, ale jest  lista marzeń od Nakaya na szczycie......
 
No nic, w każdym razie mam już 3 pióra w domu, czwarte w drodze :-). 
 
Dwa znalezione u Taty, na pewno z lat 80-tych  (On niczego nigdy nie wyrzuca) w szufladzie wraz ze starym atramentem Pelikana, który z czarnego zrobił się szary i już go chyba nie powinno się używać?
 
To moje " znalazki "

 

Obawiam się, że mąż też został zarażony piórozą.

1.jpg 1.jpg
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę napisać, że rejestracja na tym forum powinna być zakazana stosowną ustawą, bądź lepiej jakby po rejestracji użytkownik otrzymywał minimum dużą bankę (milion czyli) w dolarach lub ojro, by mógł spokojnie pióra nabywać, a nie wzdychać do monitora i łkać bez spełnienia. 

 (...)

Obawiam się, że mąż też został zarażony piórozą.

1.jpg

 

 

Ostrzegaliśmy, że to się tak skończy... ;)

Edytowano przez MBRafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten atrament nie jest czarny tylko blue-black, niebiesko czarny czy też szaro granatowy po naszemu :) może zmieniać kolor po wyschnięciu. Raczej nic się z nim nie powinno dziać zwłaszcza ze nie jest taki stary.

Dziękuję :-) Faktycznie, nie jest czarny (zasugerowałam się słowami obdarowującego), napełniłam nim pióro, w porównaniu do atramentu Lamy wydaje się bardziej suchy. Jestem totalnie początkująca pióromanką, więc nie wiem czy to jego cecha, czy kwestia wieku. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montblanc 252 to bardzo przemyślane pióro. Funkcja i piękno. Gratulacje Simple!

 

Marcin

 

Dziękuję, przyznam, że zakup był bardzo spontaniczny; niewiele wiem jeszcze  o piórach i dość mocno obawiam się nabycia podróbki. Chciałam koniecznie mieć pióro marki Montblanc, najmocniej Montblanc Meisterstuck 145. Ale wszystko przede mną :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montblanc 145? Tak, tu trzeba zachować ostrożność. Na rynku jest dużo więcej ofert podrobionych piór niż oryginałów. Doszło do absurdalnej sytuacji, gdy kopie bywają droższe niż oryginały  :wallbash:.

Dziękuję za tę wiadomość, to pióro jest w górnym zakresie listy marzeń, ale dobrze wiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan 120 seria I

Moje pierwsze wylicytowane używane pióro :)

20161223_195021-small.jpg

 

20161223_195151-small.jpg

 

Muszę je "rozgryźć", bo jeszcze nie wiem jak je napełnić atramentem ;-), a w dodatku podczas pisania brudzi mi palce. Pisze się przyjemnie, stalówka gładko przesuwa się po papierze. Świetny - mój dla siebie - prezent na Gwiazdkę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzi mi środkowy palec, na którym opiera się pióro. Czyli ta część z rowkami, na którą zakłada się skuwkę.

 

Pewnie pióro ma mikropęknięcia przez które wydostaje się atrament, ewentualnie źle trzymasz pióro.

Ale obstawiałbym mikropęknięcia, bo to najczęstsza wada tych piór, a raczej tego modelu szkolnego.

Zapytaj Stickyfingera czy nie ma tej części na podmiankę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek licytowałeś MB220? Też mi się podoba to pióro. W ogóle jakoś urzekają mnie MB.

Licytację rozpoczął mój syn, a kiedy osiągnął swój limit, przekazał mi pałeczkę w ramach urodzinowego prezentu. No niestety... nie dopilnowałem i pióro poszło w świat.

Lubię prostą stylistykę i właśnie MB220 urzekło mnie swoją formą. Także poluję dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytację rozpoczął mój syn, a kiedy osiągnął swój limit, przekazał mi pałeczkę w ramach urodzinowego prezentu. No niestety... nie dopilnowałem i pióro poszło w świat.

Lubię prostą stylistykę i właśnie MB220 urzekło mnie swoją formą. Także poluję dalej :)

Udanego polowania życzę :-) 

Ja też ciągle w kniejach  zaczajam :-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje. :-)

Mnie osobiście podobają się tradycyjne stalówki i to uważam za szyk i elegancję. 

Modernistyczne podejście do czegoś, co z definicji jest "klasykiem", to.... lepiej kupić długopis??

 

Mam nadzieję, że nie wywołam jakiejś wielkiej zawieruchy w tym temacie. Ot po prostu napisałem swoje zdanie...  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...