Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Ja ostatnio kupiłem klona Parkera Sonnet, który nazywa się Promspland PLS03F i zaskoczył mnie pozytywnie jakością wykonania. Bardzo dobrze leży w dłoni i przyjemnie się nim pisze. Za jakiś czas może wrzucę jego recenzję na forum :)

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta sympatyczna parka przyleciała już jakiś czas temu tylko jakoś okazji nie było, żeby zdjęcia wykonać i się na Forum pochwalić. Szylkretowy Pelikan 500 w doskonałym stanie, bez przetarć, zarysowań, wgniotków i innych nieprzyjemnych akcentów. Dopieszczony przez kolegę Sticky'ego. To bez dwóch zdań ozdoba mojej skromnej ptasiej kolekcji.

2d4e4be19a130e36.jpg

c79e700ce6afbcd3.jpg

1818ece0c984f3b3.jpg

 

Edytowano przez TomaszSz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mzobeniak napisał:

No i stało się, co się stać musiało. Lamy 2000, EF.

No dobra... gratulacje !

Ale... może chociaż jakaś próbka pisma i pokażesz nam fotkę samej stalówki.

Jak by to piórko w negliżu się znalazło i można by pooglądać co wewnątrz się znajduje, to pewnie byśmy wszyscy radzi byli....

No... przynajmniej na pewno ja. 🙂

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2019 o 19:22, Pawel. napisał:

Ja ostatnio kupiłem klona Parkera Sonnet, który nazywa się Promspland PLS03F i zaskoczył mnie pozytywnie jakością wykonania. Bardzo dobrze leży w dłoni i przyjemnie się nim pisze. Za jakiś czas może wrzucę jego recenzję na forum :)

A moje spostrzeżenia odnośnie tego pióra są następujące:

1.Stalówka często nie startuje, trzeba docisnąć. (Atrament Hero, więc powinien śmigać).

2.Krzywo zamontowany dekielek na skuwce. (nie centrycznie)

3.Bardzo twardy klips, zaczepia o kieszeń.

4.Beznadziejny konwerter, przy którymś użyciu, śruba przestała działać i nie współpracuje z tłokiem... Trzeba dociskać i kombinować, żeby tłok się przesunął.

5.Zatrzask skuwki (wewnętrzna tuleja) trzeszczy przy zmykaniu, ciężko zaskakuje. Okazło się, że jest źle wklejona - krzywo (...)

Podsumowując, jest to bardzo dalekie echo Sonneta, po moich doświadczeniach nikomu bym tego pióra nie polecił. Być może ktoś ma inne doświadczenia, albo nie zwraca uwagi na takie "drobiazgi". Dla mnie te usterki dyskwalifikują pióro.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek Zgadza się, to podróbka P.Sonnet tylko z własną nazwą, brat poznosił tych piór i część była nawet niezła, kilka sztuk do niczego nie nadawała się. Konwertery ślizgają się na śrubie, przy mocniejszym dociśnięciu do dna zbiorniczka już nie da się przesunąć tłoka w górę, pokrętło przeskakuje. Spływaki nie równe, da się je poprawić ale jakość wykonania przypadkowa, podobnie stalówki. Można coś wybrać ale zakup tych piór na pojedyncze sztuki to loteria, bardzo duża loteria ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, syrius napisał:

@Franek Zgadza się, to podróbka P.Sonnet tylko z własną nazwą, brat poznosił tych piór i część była nawet niezła, kilka sztuk do niczego nie nadawała się. Konwertery ślizgają się na śrubie, przy mocniejszym dociśnięciu do dna zbiorniczka już nie da się przesunąć tłoka w górę, pokrętło przeskakuje. Spływaki nie równe, da się je poprawić ale jakość wykonania przypadkowa, podobnie stalówki. Można coś wybrać ale zakup tych piór na pojedyncze sztuki to loteria, bardzo duża loteria ;)

Cześć @syrius. W sumie to pojechałem po tym piórze trochę ostro, a być może nasz kolega @Pawel. ma zupełnie inne doświadczenia, więc bardzo :sacro:. Ale ja nawet nie wypisałem wszystkich jego mankamentów, bo pisałem jak to mówią: "w biegu". Może faktycznie inny Chińczyk zrobił to samo pióro o niebo lepiej, a mnie i Tobie się takie trafiły. Nie wiem. W ogóle jakiekolwiek odniesienia do rynku chińskich wyrobów, to tak jakby opisywać ocean. W jednym miejscu może być spokojny i cichy, a w innym sztorm. Przy chińskich piórach zawsze jest coś do poprawienia. W tym przypadku niestety ilość poprawek znacznie przewyższyła ilość zalet. Niewątpliwą zaletą, jak to w chińczykach - w tym piórze była stalówka. Piszę była, bo w porywie negatywnych emocji wyrzuciłem je do śmieci. A stalówka była sprężysta i ciekawa, faktycznie wygladała jak sonnetowska. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek W sumie słuszna uwaga, nie ma co psioczyć, jakie są Chińczyki każdy widzi/ał kto miał z nimi styczność. Osobiście nie jestem zainteresowany podróbkami czy wiernymi kopiami P.Sonnet, mam oryginały i to mi wystarczy. Ciekawy jestem piór wyglądem nawiązujących do Sonneta, tu przyznaje się kupuje od czasu do czasu takie pióra ale w żadnym wypadku nie porównuje je do oryginału, bardziej wybieram pod kątem wyglądu, proporcji. Obecnie posiadam tylko Hero 5020 które przypomina oryginał i to pióro spisuje się bardzo dobrze pod względem pisania i wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Franek napisał:

...Niewątpliwą zaletą, jak to w chińczykach - w tym piórze była stalówka. Piszę była, bo w porywie negatywnych emocji wyrzuciłem je do śmieci. A stalówka była sprężysta i ciekawa, faktycznie wygladała jak sonnetowska. 

Rozumiem, że można pożegnać się z trefnym piórem, ale wyrzucić STALÓWKĘ? Ja stalówki kupuję dodatkowo, po 3-4 sztuki, takie same a każda inna:), tzn. pisze inaczej, jest w czym wybierać:thumbup: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klerk napisał:

Rozumiem, że można pożegnać się z trefnym piórem, ale wyrzucić STALÓWKĘ? Ja stalówki kupuję dodatkowo, po 3-4 sztuki, takie same a każda inna:), tzn. pisze inaczej, jest w czym wybierać:thumbup: 

Napisał przecież : "Piszę była, bo w porywie negatywnych emocji wyrzuciłem je do śmieci."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 08:46, Franek napisał:

A moje spostrzeżenia odnośnie tego pióra są następujące:

1.Stalówka często nie startuje, trzeba docisnąć. (Atrament Hero, więc powinien śmigać).

2.Krzywo zamontowany dekielek na skuwce. (nie centrycznie)

3.Bardzo twardy klips, zaczepia o kieszeń.

4.Beznadziejny konwerter, przy którymś użyciu, śruba przestała działać i nie współpracuje z tłokiem... Trzeba dociskać i kombinować, żeby tłok się przesunął.

5.Zatrzask skuwki (wewnętrzna tuleja) trzeszczy przy zmykaniu, ciężko zaskakuje. Okazło się, że jest źle wklejona - krzywo (...)

Wychodzi na to, że jest duży rozrzut w jakości :(

Ad. 1 Stalówka nie ma problemów ze startem po kilku dniach bez używania. Ja używam Parkera Quink niebieskiego.

Ad. 2 Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi, ale faktycznie tak jest.

Ad. 3 Klips akurat jak dla mnie jest bardzo dobry.

Ad. 4 Nie używam konwertera więc się nie wypowiem, na sucho działa bez problemów.

Ad. 5 Nie ma u mnie z tym problemów, skuwka ładnie zaskakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie w końcu dotarł Salior Pro Gear Slim w kolorze Purple Cosmos ze stalówką B :) Niestety zdjęcia robione przy sztucznym oświetleniu i nie oddają niestety kolorów...

hQAEX6Zl.jpg

E20ldBXl.jpg

Do tego dobrałem sobie atrament "w kolorze" ;) Sailor Shigure z serii Shikiori 

0doMpYyl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

148830p1-pion.jpgWP_20190327_005.jpg

U mnie zagościło (bardzo krótko), BASIC BLACK LEATHER PIÓRO WIECZNE FABER-CASTELL. Wrażenia pierwsze, bardzo pozytywne, stalówka co prawda gwóźdź, ale ziarno idealne (F). Natomiast w nowym piórze był feler zatrzaskowej tulei wewnątrz skuwki. Widać na zdjęciu. W ogóle pióro przyszło w jakiś byle jakim opakowaniu tekturowym sfatygowanym. Nie mam niestety zdjęcia. Skusiłem się na cenę i to był błąd. Nie powinno się kupować tego typu rzeczy w księgarniach wysyłkowych. Szkoda, bo mogło być tak pięknie. A tak na marginesie, czy to możliwe, żeby w nowym piórze była taka usterka? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2019 o 14:32, TomaszSz napisał:

Ta sympatyczna parka przyleciała już jakiś czas temu.....

 

Piękny komplecik :). Przywieziesz go na PSP do Katowic?

Dnia 28.03.2019 o 01:01, Calfy napisał:

A do mnie w końcu dotarł Salior Pro Gear Slim w kolorze Purple Cosmos ze stalówką B......

Gratuluję, bardzo ciekawy wgląd i trudno będzie zrobić zdjęcie pokazujące je w pełnej krasie. Miałem okazję oglądać "to" pióro w sklepie ale ostatecznie wybrałem czarno-złote ze stalówką H-F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...