Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Zgadzam się z Kolektorem. Mam dwa Sailory. Piszą wspaniale od wyjęcia z pudelka. Miałam kilka innych w reku, zawsze to samo wrażenie.  Sailory mają specyficzne stalówki, o wspominanym specyficznym sweet spocie, czyli wąskim kącie nachylenia stalówki względem papieru, kiedy ta pisze gładko, nie drapie itd. No i cudownie (dla mnie) szumią, gdy stalówka sunie po papierze. Dlatego uważam, że nie każdemu podpasuje taka stalowka i na to trzeba brać poprawkę. Mnie podpasowaly idealnie, ale jest wiele stalówek zachwalanych, które z kolei mnie nie odpowiadają.

Podobnie mam z Falconem SF, która to stalówka dla mnie też jest idealna - z piórem nie rozstaję się od dnia zakupu. Niektórzy narzekają, że te stalówki drapią (cześciej do SEF, ale i o SF niekiedy słyszałam takie uwagi). 

Pamiętam Platinum jednej użytkowniczki, ktore trafiło do pendoktora, bo drapało. On sie pochylił nad stalówką, drapanie się zmniejszylo, ale dla kumpeli dalej komfort pisania tym piórem był daleki od ideału. Wg mnie nie drapalo, bo probowałam. Kilka osób też tak uważało.

To wszystko to moim zdaniem często subiektywne wrażenia warunkowane charakterystyką pisania każdego uzytkownika. Wazna tez grubośc stalówki. Ja po japońskie siegam najczęściej po M, lub ewentualnie SF (Platinum i Falcon, choc to diametralnie różne "interpretacje" soft/miekkości stalówki przez producenta).

 

 

Ja już miałam nie kupowac nowego pióra w tym roku Nie jestem konsekwentna. Pewnego dnia wchodze na fb, na profilu Gouletów wyskakuje informacja o limitowanej, tylko dla Goulet, edycji Conklina Duragrapha w kolorze Merlot. Promocja, bo butelka Monteverde gratis. Bach. Chcę juz zamawiać, ale oczywiście wyprzedane. Pytam kiedy bedą. Po chwili odpowiedź, że kilka minut temu wrzucili jeszcze parę sztuk do sklepu. Rach, ciach, pioro zamowione. Po 10 dniach juz u mnie. I obyło się bez cla! :)

stalówka też pisze dobrze, choć Conklinowe - o nich z kolei ja czytałam sporo na fpn - miewaja problemy z przeplywem albo baby bottom. Kolegi stub nie nadawal sie do niczego. Inna forumowiczka z fpn, ktora tez zamowiła takiegoMerlota jak ja, tez ze stalówką Medium, długo pracowala nad jej wyszlifowaniem, by jakoś pisało.

Moja jest pozbawiona wad :D I tak docelowo planuje tam wsadzić stalówkę tytanową.

 

Wep6b0Cl.jpg

vGwO21Pl.jpg

NH3BtWal.jpg

 

Atrament Brown Sugar też fajny. Przynajmniej mam 'piórowy' prezent pod choinkę :D 

PS. Podobno, wg jednej forumowiczki z fpn, która również nabyła Coklina Merlot, (potwierdzone przez kogoś z zespołu Gouletów) wersja kolorystyczna Merlot powstała w fabryce przypadkowo podczas produkcji edycji w kolorze fioletowym. Taki właściwie błąd produkcyjny, efektem którego jest bardzo ładny odcień. Conklin postanowił całą partię skierowac do Gouletów jako ekskluzywną i limitowaną (bo nie będą powtarzać tego koloru, przynajmniej teraz nie ma tego w planach). Ciekawe ;)

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 19.12.2017 o 16:18, Nikaa napisał:

Ja już miałam nie kupowac nowego pióra w tym roku

 

ja tez nie ;) ale ponioslo mnie znowu na bazarki przedswiateczne w a-damie

c460f380d2a4.jpg

5euro, brak konwertera i opakowania, stalowka wymaga lekkiej poprawy ale mimo wszusko dobrze pisze jak na groszowy zakup

mam nadzieje ze to koniec w tym roku

pogodnych rodzinnych swiat zyczy vulpen

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem dzisiaj Faber Castell Loom. Przyznaję, że trochę mnie to pióro zaskoczyło, bo spodziewałem się, że stalówka będzie super gładka, a tu bum i jest feedback. Writing pisze gładziej, ale Loom mi się, jak do tej pory lepiej używa, bo jest cięższe i, jak dla mnie, lepiej wyważone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...