Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do mnie wczoraj wieczorem dotarła Aionka. Dzis dopiero wrzuciłam w nią nabój. Pierwsze wrażenia dobre, stalówka trafiona - czyli po wsadzeniu naboju pisze, nic nie drapie, przepływ ok. Więcej wrażeń w miarę użytkowania. Kilka fotek:

h9VQ4cWm.jpgtR7vkUum.jpg

Jeszcze dorzucę szybkie porównanie wielkości: Sailor 1911, Pelikan m400, Lamy Aion. Dość duże to pióro ;)
b3GIEstm.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Topaz said:

Fajny zakup, pudełko pierwsza klasa, gratuluję. Ale... czy to PARKER 45? Jakis taki grubaskowaty, może to przez obiektyw zniekształcone  ? Można prosić o zdjęcie sekcji ze stalówką?

W opisie aukcji sprzedający też nie był pewien czy to aby napewno Parker 45. Ale tak jak już wspominałem, zależało mi głównie na Frontier w tej kombinacji kolorystycznej.

rps20171012_195404.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ink diver, ciężko mi się definitywnie wypowiadać, bo zapisałem niewiele ponad te 2 kartki. Pierwszy kontakt to takie trochę rozczarowanie w porównaniu z maczanką, bo fleksuje bardziej twardo i trzymanie pióra jest trochę nienaturalne (mam obsadkę do copperplate z ukośnym mocowaniem stalówki, więc tamtym pisze się wygodniej), ale po paru linijkach treningu jest lepiej.

Strzępienie trochę jest, ale bierz pod uwagę jak duże są to powiększenia (patrz np na kropki). Zakładam że to kwestia kombinacji atrament/papier (patrz zdjęcie z Lamy Al Star z pierwszego posta w grupowej recenzji atramentu)

Jak patrzę normalnie na kartkę, to tak naprawdę tego nie widać. Nie wiem też jak będzie z innym atramentem. Próbki pisałem Monteverde Olivine, a ten w mokrych stalówkach przechodzi prawie w czarny. Jak trochę jeszcze popiszę to spróbuję czymś innym i zobaczę jakie będą efekty.

Generalnie moim zdaniem warto takie pióro mieć. Nie jest drogie (choć w mojej szufladzie chyba najdroższe :-)), pisze gładko, no i wygodą użytkowania i uniwersalnością bije maczankę.

Jak popiszę trochę więcej to postaram się napisać coś bardziej jak recenzję, ale to tyle tak na szybko.

DSC_0617.jpg

DSC_0619.jpg

DSC_0622.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stig Eldemar Według mnie 45 jak nic, zarówno skuwka jak i stalówka czy ogólny kształt na to wskazują. Zresztą na ostatnim zdjęciu(bez skuwki) wygląda nieco,,chudziej".

Jeszcze porównuję z swoim 45. i musiał po prostu wyjść grubo, albo... była seria jumbo, o której nie ma oficjalnych danych:roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2017 o 14:41, ljasinskipl napisał:

U mnie wczoraj wylądowało coś takiego :)

DSC_0605.jpgDSC_0609.jpg

 

DSC_0612.jpg

U mnie właśnie dzisiaj wylądował zamówiony w piątek komplecik Ahab (demonstrator) + atrament i muszę przyznać, że jestem zadowolony (i z zakupu, i ze sklepu Luxpen). Paczka dotarła cała i zdrowa (dosyć duża jak na jedno pióro i atrament, ale nie narzekam, bo na cenę to nie wpłynęło), a w środku oprócz standardowego wyposażenia znajdował się miły liścik. Kontakt sprawny, obsługa klienta miła, nie mam się do czego przyczepić.

Z pióra jestem też zadowolony. Stalówka jest fajna, żeby zmienić grubość kreski trzeba zastosować trochę siły, ale nie jest to męczące, a plusem jest to, że można nim spokojnie pisać też zwyczajne notatki. Tworzywo jest specyficzne, inne niż typowe plastiki. No i pióro nie jest drogie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Edytowano przez Inkyfingers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba fajne, ale zielony to bardzo fajny. To rozumiem, kolekcjoner, który nie kupuje tak ot sobie, tylko wyławia, poluje, szuka, śledzi i... jest zielony Capless.

Pamiętny rok 1966,... w Konkursie Piosenki Eurowizji pierwsze w historii zwycięstwo odniosła Austria, piosenką „Merci Chérie”.

Chciałbym kiedyś zobaczyć pióro na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2017 o 13:57, Topaz napisał:

Oba fajne, ale zielony to bardzo fajny. To rozumiem, kolekcjoner, który nie kupuje tak ot sobie, tylko wyławia, poluje, szuka, śledzi i... jest zielony Capless.

Pamiętny rok 1966,... w Konkursie Piosenki Eurowizji pierwsze w historii zwycięstwo odniosła Austria, piosenką „Merci Chérie”.

Chciałbym kiedyś zobaczyć pióro na żywo.

 

z tym Pilotem to miałam też dużo szczęścia ;)

Na pewno będzie okazja,  18.11? :)

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2017 o 11:44, Ziemniaczek napisał:

I jak się spisuje?

Całkiem przyzwoicie, ale muszę je przepłukać jeszcze raz i zatankować na nowo - wtedy się wypowiem bardziej rzetelnie.

@Nikaa Ale Ci zazdroszczę tego VP... Też muszę zapolować. Domyślam się, że tanio nie było. Ale nie marudzę, bo ja miałem też raz szczeście z kupieniem starego Pilota (Myu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie wczoraj dotarl, zamówiony w sierpniu, Sailor Pro Gear Slim, edycja limitowana (800 sztuk) Purple Cosmos.
Jest piękny, a stalówka cudowna :D:D:D (Zdjęcia aż tak tego nie oddają ;)  ten resin taki 3D jest... ;) )
 To chyba ostatnie moje nowe pióro w tym roku...

3V7Cvtxl.jpg
TRz35i2l.jpg
80cYOxol.jpg
iIzDj5Xl.jpg

 

@Szymon  ten VP fajny. Sezon na japończyki mam teraz ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...