Skocz do zawartości

Pióro tanie czy dobre?


Thay

Polecane posty

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

:D Alveryn nie chodzi o zakupy hurtowe, tylko o proste wejście do sklepu i "Poproszę to pióro. Nie, nie to, tamto po prawej". I żeby ono było zepsute ;)

Ja wiem, gdzie w Warszawie leży na wystawie popsuty Visconti Platan. :) Ale nie chcę im robić antyreklamy, bo sklep w porządku. Może jak kiedyś nie będzie tłoku, to im zasugeruję, żeby coś z tym zrobili...

Ale to się nie mieści w kategorii "tanie". ;)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że tanie może być dobre. Przykład - pióra marki Bic i Herlitz. Tanie jest też chyba Lamy Safari, którego stalówkę wspominam z rozrzewnieniem.

Życie pokazuje, że droższe pióro wcale nie musi być dobre. Przykład - mój Visconti Van Gogh (niestety).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@an-j

Jeżeli dobrze kojarzę, to Parker wkłada do swoich tanich piór (Vector, Jotter, Urban, I.M., chyba jeszcze Esprit) te same stalówki. Piórem tanim, z inną stalówką jest Frontier, którego posiadam i jego stalówka pisze dość grubo, ale gładko i lepiej od tej "Vectorowskiej". Wolę kupić Vectora za 30 zł i cieszyć się tą samą jakością pisma co w I.M., lecz to tylko moja subiektywna opinia i wiem, że wygląd piórka dla niektórych to rzecz kluczowa. ;)

Co do I.M. i Urbana masz rację i być może jeszcze co do esprita - nie wiem nie miałem. Stalówki są te same, ale jeśli chodzi o np Vectora to już nie byłbym taki pewny. Tak czy siak. Vector w swojej klasie cenowej jest na pewno nie gorszy niż I.M. ale jeśli np chciałbyś kogoś obdarować to może czasem lepiej ustrzelić I.M.'a za 60 zł niż dać komuś plastikowego vectora. (Choć znam ludzi, którzy wolą na co dzień swojego zasłużonego vectora niż sonneta.)

Zresztą temat trudny - dla każdego tanie i dobre pióro znaczy co innego - zależy od potrzeb, możliwości finansowych, oczekiwań, gustu, od tego czym pisało się wcześniej...

O I.M. napisałem tylko w nawiązaniu do jednego z poprzednich postów :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kiedyś I.M.'a za 80 zł (gun metal). Pióro drapało, płukania nic nie dawały. Reklamowałem je, przyszło nowe. Kłopot ten sam i znowu na gwarancję, jednakże wtedy poprosiłem o zwrot pieniędzy. Kupiłem Frontiera CT - stalówka o niebo lepsza, super! Mój Vector, mający już chyba z 6-7 lat pisze dużo lepiej od tych I.M.'ów Może miałem takiego pecha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy IM-y. Pierwszy ktory kupiłem to na początku porażka, ale na szczęście sie troche rozpisał. Dwa następne są bardzo dobre. Urbana mam jednego - super pisze. Mam jeszcze IM stary typ także super pisze.

Jak już pisalem niejeden raz IM to obecnie dla mnie najpiekniejsze współczesne pióra, tylko jakby tą stalówke wymienić jakoś na klasyczną, było by już idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alveryn, chodzi o pióro z wadami, nie z polecenia "wiem, że to jest zepsute" tylko z natury, wchodzisz, bierzesz, "k...a no nie da sie pisać", miodzio :blink:

Ugh...może następnym razem zrobiłbyś za mnie zakupy?? Waterman Expert - stalówka F pisze jak B, Faber Castell Ambition - strasznie mokre i na części papierów wręcz leje. M215 - niby nic mu nie jest, ale taki czasem "wolny" jest i nie nadaży za jakąś zamaszystą linią. Na razie bez zarzutu działa mi stary Apostrophe oraz Pilot 78G.

Jak tylko przyjdzie mi do głowy powiększać kolekcję to piszę do Ciebie, co ma być a Ty kupujesz, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przyjdzie mi do głowy powiększać kolekcję to piszę do Ciebie, co ma być a Ty kupujesz, ok?

OK ;)

Daj spokój, malwes. Pan_Q wszedł w układ z Nim.

Nie mamy szans, my malutcy... :blink:

No wiesz, mogę Was też zarekomendować ;)

Aha, nie trzeba się ciąć, odpowiedni atrament też wystarczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, wszystkie nasze pióra pisać wiecznie bedą? :blink:

Tylko ten papier in blanco do podpisu troche mi śmierdzi.

Siarkowym atramentem. ;)

Ale - dzięki.

Jakby co, do Ciebie jak w dym (nomen omen... omen..., właśnie...) ;)

Niewyspany, nieumyty ranne mleko pochłaniałem

Gdy spostrzegłem, że w butelce na dnie siedział diabeł.

Diabeł równie przerażony drżąc mi spojrzał w oko

Ogon skulił i rzekł z głupia: Czy chcesz mieć taki sam

Czy chcesz mieć taki sam, czy chcesz mieć taki sam

Taki sam ogon?

Nie, sam ogon to nie bardzo, kilka włosów, jakieś rogi

Może jeszcze sierści trochę, przeciwstawny kciuk u nogi.

(...)

Spływam, Baśka, zmieniam drzewo znów wyrusza za mną pogoń

Baśka, proszę powiedz innym, że szkodliwy jest

Że szkodliwy jest, że szkodliwy jest taki sam ogon!

źródło: http://teksty.tja.pl/?U_zxwhholz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :lol:

No wiesz, mogę Was też zarekomendować :D

Aha, nie trzeba się ciąć, odpowiedni atrament też wystarczy

He, he, wątek czytałam - jeden z moich ulubionych. Ja się tam paktów z Diabłem nie boję - wszak to nasza babska specjalność ponoć...('gdzie Diabeł nie może, tam babę....'). A poza tym aureola wciśnięta na rogi lepiej się trzyma :ph34r::lol:. Krwisty atrament już mam - napoiłam nim bordowe Jinhao (wiem, wiem, obiecałam recenzję i tego "cuda" jak i Faber Castell'a ale chwilowo tak jakby jestem obrażona na pióra :ph34r:...). Wprawdzie noszę je wszystkie do pracy (w nowym piórniczku wlazły wszystkie bo nie mogłam się zdecydować, które jedzie a które zostaje :ph34r::unsure:) ale po dzisiejszym kontakcie z "włochatym" kalendarzem, gdzie podpis rozlał się na pół strony, strzeliłam focha na FC :angry:. Wlaśnie wypisuję dokumenty reklamacyjne dla Experta i chyba od razu wypiszę dla FC - jeśli uda mi się namierzyć gdzie toto serwis ma w PL....

W anielskim nastroju to dziś nie jestem więc lepiej mi żadnych paktów pod nos nie podsuwać bo nie wiem co ja bym dziś była skłonna podpisać za natychmiastowe dostosowanie moich piór do oczekiwań (nie skrob-nie lej-nie stawiaj oporu-nie pisz grubo-nie pisz mokro-itp....) :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...