Skocz do zawartości

Diamine Syrah - ku przestrodze


kasiasemba

Polecane posty

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No jak na ładny kolor barwi, to o co tyle krzyku? :P

o to, że teraz nie wiadomo ile jeszcze jest atramentu w piórze.

jeszcze taka ciekawostka. zalałem indygiem parkera 51 mk.III. balon zaczął łapać kolor (pióro było używane, a mimo to wcześniejsze atramenty nie zabarwiły pęcherza), więc pióro wypróżniłem i opłukałem. kolor nie wsiąkł w gumę, ale zrobiła się ona mleczna, przejrzystość odzyskała po tygodniu schnięcia. także tego.

musiałem też ostatnio po używaniu diamine indigo przesmarować tłok w twsbi, bo mnie się silikon na tłoku skończył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyżby w Diamine zaczęli ładowac rozpuszczalniki organiczne do atramentow...?

U mnie najbardziej nasycone atramenty również mają tendencje do brudzenia, ale u mnie zwykle odmaczanie z mydlem, pomaga. W ostateczności trochę wódki i po sprawie w kilka sekund. Także jestem ciekaw co oni lądują w te butelki;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tym Diamine i chyba go nie będę używał.

Szkoda byłoby załatwić jakieś fajne pióro na dobre -  zresztą z czyszczeniem też jest problem.

Kilka kolorów mi się podoba ale pozostaje rozejrzeć się za odpowiednikami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyżby w Diamine zaczęli ładowac rozpuszczalniki organiczne do atramentow...?

U mnie najbardziej nasycone atramenty również mają tendencje do brudzenia, ale u mnie zwykle odmaczanie z mydlem, pomaga. W ostateczności trochę wódki i po sprawie w kilka sekund. Także jestem ciekaw co oni lądują w te butelki;)

sprawdzić to ja mogę co najwyżej po zapachu, a po zapachu to poznaje Stachu. tak czy siak, indigo ma zapach wiśniowy, lekko cyjankowy. ale to w sumie może być cokolwiek. aha, atrament ten wstrząśnięty w probówce z PP nie ścieka ze ścianek, jak woda po kaczce, tylko siedzi i siedzi i siedzi. podobnie ma diamine saddle brown, niebieski pilot i wszystkie callifolio. mam w domu herba, który się do niczego nie nadaje, to potnę balon i powrzucam do atramentów, niech nasiąka, a co!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kasia, a może napisałabyś recenzję tego atramentu? Gdy oglądałam kolory w necie, wydawały mi się bardzo ładne, zwłaszcza syrah. Niestety, recenzowane na forum odcienie wypadają podczas pisania nieszczególnie, mam wrażenie, że nie mają głębi.

Przymierzałam się do zakupu, ale Twoja opinia nieco mnie zniechęciła (mimo że nie mam na tyle cennych piór, by atrament im zaszkodził). Niemniej jednak kolor kusi, oj kusi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamine są w porządku. Przerobiłem około 30 atramentów tej firmy. Problemy miałem z Kelly Green i Ancient Copper. Test Syrah trwa, ale dzisiaj przyłożyłem napełnione tym atramentem pióro i ruszyło od razu. Spływak nie wygląda na zniszczony. W okolicach 20 czerwca rozkręcę pióro i wrzucę zdjęcia spływaka i stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, recenzowane na forum odcienie wypadają podczas pisania nieszczególnie, mam wrażenie, że nie mają głębi.

 

Dobre, dobre. Lubię takie teksty :D

 

Kup zachęcona, a zobaczysz, że:

-Twoje pióro inaczej oddaje linię

-Twój papier inaczej oddaje odcień

-w Twoim piórze nie cieniuje tak jak w Internecie pokazywali

-w ogóle coś nie tak ze mną... ;)

 

Ale pamiętaj jedno test testem, a życie swoje.

Test to tylko pogląd, który nie odda wszystkiego.

 

Papier, pióro, stalówka - trzy składniki.

W Internecie dochodzi jeszcze skaner oraz monitor.

 

Zapraszam na żywo zobaczyć kolory. Zabieram na spotkania swe testy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre. Lubię takie teksty :D

 

Kup zachęcona, a zobaczysz, że:

-Twoje pióro inaczej oddaje linię

-Twój papier inaczej oddaje odcień

-w Twoim piórze nie cieniuje tak jak w Internecie pokazywali

-w ogóle coś nie tak ze mną... ;)

 

Ale pamiętaj jedno test testem, a życie swoje.

Test to tylko pogląd, który nie odda wszystkiego.

 

Papier, pióro, stalówka - trzy składniki.

W Internecie dochodzi jeszcze skaner oraz monitor.

 

Zapraszam na żywo zobaczyć kolory. Zabieram na spotkania swe testy. :)

A to się kiedyś wybiorę :) Z drugiej strony - przy ograniczonych funduszach nie mogę kupować wszystkiego, co wpadnie w oko. Czytam więc recenzje, oglądam próbki i dokonuję selekcji. 

W ogóle bardzo mi się podoba to, co zobaczyłam na stronie Noodler'sa- próbki atramentu do kupienia. W polskich sklepach tego nie zauważyłam. A póki nie mam próbek, oglądam obrazki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez kupic probki Akkermana na Ebayu albo pozebrac po znajomych z forum ;)

nie bardzo chce mi się pisać recenzję, moją recenzją jest ten temat. Kolor super, właściwości nie super. Możliwe że nie na każdym piórze, ale ja już nie mam go ochoty testować na innych. Ani innych Diaminow, jak widać wyżej Grape zakwitł. NIe chce mi się testować innych atramentów tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez kupic probki Akkermana na Ebayu albo pozebrac po znajomych z forum ;)

nie bardzo chce mi się pisać recenzję, moją recenzją jest ten temat. Kolor super, właściwości nie super. Możliwe że nie na każdym piórze, ale ja już nie mam go ochoty testować na innych. Ani innych Diaminow, jak widać wyżej Grape zakwitł. NIe chce mi się testować innych atramentów tej firmy.

Rozumiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już weszliśmy na ten temat to ja czasami nie jestem w stanie poznać atramentów mojej produkcji na czyiś zdjęciach/skanach. W tym momencie zaczyna się nerwowe wertowanie notatek, etykiet i butelek co to za atrament? Pomyliłem się? Ki diabeł, przecież ja nigdy nie zrobiłem atramentu o takim kolorze! Czasami kolor atramentu bardziej przypomina ten rzeczywisty jak oglądam go na monitorze w pracy albo w domu, na laptopie się przyzwyczaiłem że kolory są mocno przekłamane. Szczerze się przyznam, co mnie trochę zaskakuje że jedno z lepszy odwzorowań mam na ekranie komórki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie

Red dragon

Syrah

Crimson

Rustic brown

Delamere green

Majestic blue

Midnight

Siedzą wszystkie w piórach i nic złego nie zauważyłem. Inna sprawa że jeszcze niedługo i nie zmieniałem żadnego na inny kolor.

Syrah zalany do Faber Castell e-motion I świetnie działa. Już ze 3 tygodnie ciurkiem. Dopełniam tylko bo ładny jest.

Pióro startuje od razu, wykwitów na stalówce brak. Tylko smrodek ma inny niż pozostałe. Z pióra nie czuć, z kałamarza tak. I to mocno.

Delameree green podobnie długo w jednym piórze i zero problemów.

Tak samo Midnight  i Red dragon.

Pozostałe przyszły dwa dni temu więc za krótko żeby cokolwiek powiedzieć. Jakby coś zaczęło gnić, poinformuję.

Oprócz wzmankowanego fabera wszystkie piórka to oldboje. Żal byłby wielki gdyby coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, muszę sprostować:

O ile pozostałe pióra wyglądają ok, to Pelikan w którym jest Syrah ma jakieś farfocle na stalówce. Malutkie i na spływakowej stronie.

http://www.garnek.pl/edek1

Pokazuje, bo widok inny niż w pozostałych ale pzryznaję że nie pomyślałbym że to cokolwiek złego wróży.

Prawdę mówiąc, to wogóle powyższe zagadnienie nie powinno mieć miejsca. W końcu to atramenty do piór wiecznych, nie najdroższe może, ale co nieco jednak trzeba dać... Irytujące zletka :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...