Skocz do zawartości

Diamine Syrah - ku przestrodze


kasiasemba

Polecane posty

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

hmmm... a dlaczego nie ma recenzji wody z Nilu? mam pewno spostrzeżenie, którym chciałbym się podzielić, a tu nie ma gdzie.

 

napiszę więc tutaj. mam ja takie kartki, na których rysuję sobie swastyki każdym atramentem jaki się przewija. jako że pierwszy raz zalałem pióro wodą z Nilu, wziąłem się za swastykowanie i wiecie co? ogólnie to jest taki kolor, jaki ma waterman b-b w pół roku od napisania słów na kartce. podobny jest też do zleżałego callifolio bleu equinoxe6. także tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o zniszczonych piórach ostatnio żona wyprała mi jednego sheafera i to jeszcze w praniu na sucho parą i wysoką temperaturą. :o 

Efekt?  pióro się trochę skórczyło, ;) czarny kolor wyblakł ale elementy pozłacane zostały i pióro pisze.

Niestety wizualnie sporo stracił no i niestety to boli... bardzo.  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle,  :blink:  -_-  :rolleyes:

 

A ja się swoimi atramentami przejmowałem że trudno zachować odpowiednie właściwości...

Mi mic Twó atrament nie uszkodził :) Jedynie miejsce gdzie się wżarł to moje ręce, których nawet mydło nie chciało zmyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o zniszczonych piórach ostatnio żona wyprała mi jednego sheafera i to jeszcze w praniu na sucho parą i wysoką temperaturą. :o

Efekt? pióro się trochę skórczyło, ;) czarny kolor wyblakł ale elementy pozłacane zostały i pióro pisze.

Niestety wizualnie sporo stracił no i niestety to boli... bardzo. :(

Brrrr, historia jak z horroru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akszugor - dobrze, że mi przypomniałeś. Zapomniałem o złożonej obietnicy.

 

@rbit9n - jak chcesz i możesz zapodaj mi próbkę Eau de Nil (i Orange Diamine jakbyś miał na stanie). Chętnie zrecenzuję ;)

co prawda wody z Nilu (tego Nilu co przez Kolbuszową przepływa) mam tylko próbkę, ale próbkę z próbki mogę odlać, bo czemu nie?

a z pomarańczy, to mam blaze orange, to nie wiem, czy Ci taki podchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda wody z Nilu (tego Nilu co przez Kolbuszową przepływa) mam tylko próbkę, ale próbkę z próbki mogę odlać, bo czemu nie?

a z pomarańczy, to mam blaze orange, to nie wiem, czy Ci taki podchodzi.

Atramentów nigdy nie odmawiam, ale jak masz próbkę, to może lepiej sam ją przetestuj? Miałbym (bardzo lekkie)wyrzuty sumienia opijając cię z próbki :) Blaze Orange natomiast zassę z przyjemnością - kolejne zestawienie chcę zrobić z pomarańczowym w roli głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Blue i Rustic Brown w nabojach

Sargasso Sea -- mój ulubiony

Prussian Blue

Eau de Nil

Majestic Blue

Rustic Brown używam od paru tygodni, mam go m.in. w piórze nabiurkowym, którym piszę tylko od czasu do czasu i nie zauwążyłam żadnych złych skłonności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, ktoś próbował zmyc atrament z sekcji? Nie ludwikiem, ale powiedzmy takim mydlem przemyslowym albo rozcienczonym alkoholem? Głównym problemem Diamine jest to że lubią przyschnac i wypelzac, jak barwnik powchodzil w pory materiału to zwykle odmaczanie potrwa tygodniami.

Jeżeli naprawdę nam zależy aby sprawdzić czy atrament rzeczywiście barwi plastik to trzeba trochę wylac na sekcję i pozwolić mu wyschnac - a następnie zobaczyć czy da się go usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...