Skocz do zawartości

Diamine Syrah - ku przestrodze


kasiasemba

Polecane posty

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

I kolejna plastikowa sekcja załatwiona na cacy!!! tym razem w Urbanie, Diamine Merlot był wlany. Dokładnie taki sam obraz zniszczeń.

Broniłem Diamine jak mogłem, ale po tym co tu przeczytałem to jestem przerażony. Te atramenty to trucizna, powodująca gnicie i rozkład naszych piór  :o

Ciekaw jestem, czy producent o tym wie :hmm1:? Bo powinien na etykiecie napisać jakieś ostrzeżenie w stylu "not use for fountain pen" i znaczek z przekreślonym piórem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle,  :blink:  -_-  :rolleyes:

 

A ja się swoimi atramentami przejmowałem że trudno zachować odpowiednie właściwości...

 

 

 

Hmmm, właściwości atramentu są według mnie ważniejsze niż kolor... 

 

dużo bardziej...

 

Z moim zestawem poideł dla moich ulubieńców, cały czas mam rozterki czy jakąś miłą diaminkę nie zakupić im dla urozmaicenia, w sumie dość szerokiego menu, lecz jak czytam to co piszecie,...

 

to chyba wszystko inne jest lepsze, byle nie diamina...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

żadnego nie mam, więc nie zaoferuję testu niestety.

 

aha, wpadłam na to co łączy oba pióra, tj obie sekcje właściwie-one są zrobione z takiego samego materiału, tzn takiego jakby gumowego plastiku, myślę że na to należy uważać. Kto ma Urbana albo Preluda, to wie, o co mi chodzi. Bo np nie poczyniły szkód w Sonnecie, a on ma sekcję z czego innego.

 

Dodatkowo, nieprawdopodobnie długo płukałam i moczyłam pióra po Diaminach, po 2 dniach jeszcze wyłaził....

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Oxblood też jest OK. Mam go dłuższy czas w Pelikanie M200 demonstratorze i nie widzę, żeby niszczył pióro. Parę raz wypłukiwałem go już z tego pióra i wychodził w 100%. Z grey też mam dobre doświadczenie. Evergreen leżakował długo w Aurorze i obyło się bez zniszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...