Skocz do zawartości

Diamine Syrah - ku przestrodze


kasiasemba

Polecane posty

Leżał sobie w pudełku zalany ww Sheaffer Prelude. Jakieś 2 tygodnie. Wczoraj okazało się, że atrament wyparował - 3/4 konwertera- no ale tego się akurat spodziewałam. Oczywiście nie wystartował na tej resztce, co została, ale to tez mnie nie zdziwiło.

Postanowiłam pióro umyć i odmoczyć. Przedmuchałam nawet. Nadal, namoczony, zostawiał smużki. Kąpał się jakieś 4 godziny może. Kiedy go wyjęłam do osuszenia, okazało się, że sekcja jest brudna od atramentu - i nie daje się to niczym doczyścić. wygląda na to, że Syrah wżarł mi się w plastik....nie wiem czy się to stało podczas leżakowania (chyba nie, bo nie nie wylewał), czy podczas kąpieli, czy może wczesniej jakoś ubrudziłam tą sekcję i nie zauwazyłam tego, nie wiem. Ale ostrzegam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przestańcie, to nie wina atramentu. Po prostu Preludy nie są już takie jak kiedyś - amerykańskie, tylko chińskie. Dąży się do taniości, to dają gorsze materiały i tyle. Myślę, że podobnie się nieodwracalnie odbarwi w zetknięciu z Syrahem Sheaffer gift 100, 300 i ten najnowszy model Sagaris.

Od siebie dodam, że Syraha testowałem w codziennej pisaninie w starym 20 letnim WM Hemi i nic się nie działo, a po zużyciu 2 ml próbki bez problemu przeszedłem na inny kolor. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżał sobie w pudełku zalany ww Sheaffer Prelude. Jakieś 2 tygodnie. Wczoraj okazało się, że atrament wyparował - 3/4 konwertera- no ale tego się akurat spodziewałam. Oczywiście nie wystartował na tej resztce, co została, ale to tez mnie nie zdziwiło.

Postanowiłam pióro umyć i odmoczyć. Przedmuchałam nawet. Nadal, namoczony, zostawiał smużki. Kąpał się jakieś 4 godziny może. Kiedy go wyjęłam do osuszenia, okazało się, że sekcja jest brudna od atramentu - i nie daje się to niczym doczyścić. wygląda na to, że Syrah wżarł mi się w plastik....nie wiem czy się to stało podczas leżakowania (chyba nie, bo nie nie wylewał), czy podczas kąpieli, czy może wczesniej jakoś ubrudziłam tą sekcję i nie zauwazyłam tego, nie wiem. Ale ostrzegam.

Przeczytałem uważnie ten post i przyszedł mi do głowy pomysł, którym się z Tobą, Kasiu podzielę. Są dwie osoby na forum które mogą ci pomóc.

W sprawie wyczyszczenia zabarwionej sekcji polecam Krzyśka z Inahona. Myślę, że będzie to nielada wyzwanie dla jego teamu z fabrycznego serwisu Sheaffera. Być może mają jakieś profesjonalne środki czyszczące niedostępne dla nas i poradzą usunąć Syraha z sekcji Preluda. Jak już pióro będzie czyste, to trzeba się jakoś zabezpieczyć na przyszłość. Proponuję Nicponiowi zadać zadanie sporządzenia antidotum na Syraha. Dokonanie analizy rozkładu chemicznego tego atramentu to dla niego pestka, więc myślę, że zrobienie wywabiacza, też nie powinno być jakoś specjalnie trudne.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Przez dwa lata zużyłem 60 ml Diamine Syrah. Zatankowałem nim około 12 piór, zarówno tańszych i droższych. O ile w kilku piórach Syrah zasychało na stalówce, o tyle nigdy nic się żadnemu pióru nie stało. Nie znaczy to oczywiście, że to co opisałaś, nie miało miejsca. Piszę po prostu, że ja - kiedyś uzależniony od Syrah - podobnych przygód nie miałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WaterMan - dobry troling nie jest zły :P

Podobno większość problemów z Diamine jest spowodowana tym że są to modyfikowane atramenty do drukarek. Ja osobiście nie probowalbym wybielenia sekcji niczym mocniejszym niż woda utleniona lub wódką - nigdy nie wiadomo z czego sekcja jest zrobiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...