Skocz do zawartości

MB 145 vs Sailor 1911 a może Pelikan?


iwusek

Polecane posty

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki! faktycznie jest i w wersji 145. Pojadę do jakiegoś sklepu i przymierzę się do obu modeli. 

 

A tak apropos marek i ich rozpoznawalności: kolega przy kliencie podpisywał dokumenty piórem sailor właśnie tym podobnym do montblanca. Klient zareagował: o, widzę że pan też pisze MB…

 

kurczę jak to jest, firma produkuje dobre pióra o zbliżonej stylistyce za 1/3 wartości MB, które uzyskują ledwie pół punktu mniej w teście Konisa :) a takie osoby jak ja i tak kupią MB. To jest dopiero siła marki. 

 

A przeglądając różne cuda branży piśmienniczej myślę, że chyba jedno pióro na wieki to zły pomysł. Może lepiej pióro jako nagroda/pamiątka ważnych życiowych momentów wartych upamiętnienia.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda, jak najbardziej!

A co do marki. MB szczegolnie pielęgnuję swoją markę/wizerunek. Pilot produkuje piora tanie i drogie, wszystko w jedym worku. MB, poza jednym w przeszłości piórem szkolnym, nigdy nie sprzedaje tanio. To dobra strategia. Luksus kojarzony jest z wysoką ceną, jak samo kreslenie wskazuje. Pelikan, Parker popełaniali i popełniaja piora tanie i czasami wręcz złe. Nie sztuka kupić tanio -- to każdy może -- sztuka kupić drogo.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co ma piernik..? (mów dziś do mnie dużymi literami bo mało spałam)

uwaga tłumaczę, jak krowie na rowie.

są tacy, to nie ludzie, to wilki, dla których elegancka jest prostota, a nie barokowe rokokoko.

i miast sukni z tysiącem halek i koszem na kuper, preferują małą czarną od Chanel.

понятно?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o to chodzi, to nie uważam tego pióra za eleganckie. prestiżowe tak, ale na pewno nie eleganckie. nie te czasy, żeby do garnituru żabot zakładać. chyba, że mówimy o elegancji rodem z ul. Dołowej.

 

No jakie?... 

 

nie bądź taki,...

 

podziel się z ludem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

jak złożysz elegancki trzyczęściowy garnitur, czy podkreślasz jego elegancję złotym łańcuchem i firmową metką na całe plecy?

 

a co do pytań o eleganckie pióro, to nie wiem jakie to jest eleganckie pióro. nie zastanawiałem się nad tym, bo nie miałem takiej potrzeby. zasadniczo mam dość utylitarne podejście do przedmiotów i swego stanu posiadania nie potrzebuję podkreślać marką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak złożysz elegancki trzyczęściowy garnitur, czy podkreślasz jego elegancję złotym łańcuchem i firmową metką na całe plecy?

 

a co do pytań o eleganckie pióro, to nie wiem jakie to jest eleganckie pióro. nie zastanawiałem się nad tym, bo nie miałem takiej potrzeby. zasadniczo mam dość utylitarne podejście do przedmiotów i swego stanu posiadania nie potrzebuję podkreślać marką.

:zdrowie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit9n bardzo proszę podaj przykłady piór eleganckich a nie ostentacyjnych. Zależy mi na różnych opiniach nim dokonam zakupu.

Na razie stworzyłam sobie taką listę:

Mb 146/145 signature for good

Pelikan m400/m600 czarny

Aurora 88 czarny

Sailor

Podobają mi się też piora białe, w kolorze kości słoniowej, czy takim waniliowym. Pelikan m320 ma taki kolor, łączony ze złotym- ivory bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać jeszcze kilka. Przykładowo: 

 

Parker Duofold Centennial Czarny GT,

Conway Stewart Wellington,

Graf von Faber Castel Classic Ebony,

Parker Premier Black Edition,

Waterman Exception Ideal/Exception Slim,

Visconti Opera,

 

Sailory i MB są oczywiście także piękne, jednakże mój prywatny gust nie gustuje w cygarowatych kształtach stąd nie umieszczam na liście cygaropodobnych piór, nie ujmując im elegancji. :)

 

Iwusek: A tak z ciekawości zapytam - Czym najczęściej pisze środowisko adwokackie i klienci prawników? Bardziej pióra czy długopisy? Jeśli te pierwsze to jakie przykładowo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zamiast MB Tribute kupiłbym taki zestaw Watermana One Hundred Year.

b28cff5dfdcbfa56.jpg

Jest chyba bawet tańszy od tego Montblanca.

Jeżeli patrzyłbym na zawartość swojego portfela, kupiłbym współczesnego następcę modelu WM 100 Year, czyli WM Charlestona.

Wersji kolorystycznych jest kilka do wyboru.

b4cba42e85565b2c.jpg

Biała, chyba najładniejsza.

9f8c4c23c014ab23.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest delikatnej natury. Bo nadmierne podkreślanie statusu gadżetami mi osobiście wydaje się sugerować, że ów status nie ma się zbyt dobrze, albo przynajmniej nie czuje się zbyt pewny swojej wartości. Ale pewnie nie jestem miarodajna, bo na mnie nawet reklamy działają w odwrotny od zamierzonego sposób.

iwusek, nie możesz po prostu wybrać sobie pióra, które Ci się najbardziej podoba? Będzie drogie (bo taką półkę cenową rozważasz), więc kto zwraca uwagę na takie szczegóły i się zna, to doceni, a będzie wyrażać Twoją osobowość i będzie Ci się nim dobrze pracowało, co da Ci prywatnie komfort.

Edytowano przez aoirghe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...