Skocz do zawartości

MB 145 vs Sailor 1911 a może Pelikan?


iwusek

Polecane posty

Dużo czytałam o Sailorach, że niby kopia MB ale dobra jakość.

Bzdura...Sailory są niepowtarzalne szczególnie z serii PG, widziałem MB na żywo i są po prostu inne, widocznie różnią się od Sailorów. Sailory mają wschodnie zacięcie.

Edytowano przez peterek_primosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak te z serii 1911 są bardziej podobne, ale przecież Sailor to firma z tradycjami i pióra jego mają swój charakter, trudno to opisać ale jak biorę do ręki MB a jak biorę Sailora to każde z tych piór ma inną "duszę"

 

Trzeba znaleźć takie pióro, którego dusza najlepiej współgra z naszą. :) 

 

A nawiązując do głównego wątku: iwusek: wybierz to pióro, które najbardziej Ci się podoba - wizualnie, pod względem dopasowania do ręki. Za takie pieniądze jakie przeznaczyłaś na zakup każde pióro powinno (musi) dobrze pisać. Opinie, że Montblanc pisze lepiej niż np. Pelikan to opinie bardzo subiektywne, i często też zależą od konkretnego modelu pióra. Czasami stare pióro sprzed kilkudziesięciu lat kupione za grosze subiektywnie patrząc pisze lepiej niż nowy Montblanc z salonu. Używam kilku piór, z różnych poziomów cenowych - wszystkie piszą dobrze ale każde odrobinę inaczej. Trudno mi wybrać to najlepsze, bo w charakterze każdej stalówki jest coś, co mi się podoba. W jednej to odrobinę grubsza linia F, w innej to, że pozostawia na papierze bardziej nasyconą barwę atramentu, w kolejnej sposób w jaki współpracuje z kartką papieru (w tej kategorii nie do pobicia jest Parker Premier).

Poza tym, przy jednym piórze nigdy nie ma problemu, zawsze (o ile nie ma wad) będzie pisało dobrze, przyzwyczaimy się do niego. Problem polega na tym, kiedy kupisz następne i jeszcze kolejne i zaczniesz porównywać. ;)

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to lub część tego może być prawdą, ale jeśli chcę reprezentacyjne, eleganckie, niezawodne i zawsze dobre pióro, i jeszcze nie chcę przepłacac za design labo "design", to kupuję MB. MB jest świetnym piórem i świetnym piórem dla ludzi interesu. Są na to konkretne dowody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ale z elegancją innych modeli można dyskutować, kwestia gusti. A pokażcie mi kogoś, kto nie uzna za eleganckie MB

 

Jest eleganckie, ale np. mi się nie podoba - w tym sensie, że kierując się gustem znajduję wiele, dla mnie, ładniejszych piór.

 

 

jeśli chcę reprezentacyjne, eleganckie, niezawodne i zawsze dobre pióro, i jeszcze nie chcę przepłacac za design labo "design", to kupuję MB.

 

Ok, ale czy to znaczy, że pozostałe pióra mogą mieć problem z reprezentacyjnością, niezawodnością, byciem zawsze dobrym piórem? Ja uważam, że, przykładowo, Parker Premier Black Edition, którego miałem przyjemność używać spełnia te wszystkie kryteria. Elegancki, niezawodny, zawsze dobry i kosztuje mniej niż połowę nowego Montblanc.

 

 

MB jest świetnym piórem i świetnym piórem dla ludzi interesu. Są na to konkretne dowody.

 

Jak nie będziesz pisał MB nie przyjmą Cię do klubu? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję sie niezrozumiany. Przytoczę zatem zdanie mojego szwagra skądinąd biznesmena. Kiedy podpisuje on umowę, a nawet robi notatki na BARDZO WAŻNYCH spotkaniach i wyciąga swoje MB, to nikomu nie musi tłumaczyć co to za pióro, że to pióro drogie, że to MARKA. To pióro pomaga mu w pracy. Kiedy jedzie w teren, w błotniste miejsca tam, gdzie stawia konstrukcje, które ma stawiać, kiedy spotyka się tam z klientami, to nawet, chociaż w tym "naturalnym środowisku" wygląda on mało reprezentacyjnie w grubej, mokrej kurtce, podpisuje paiery/notatki Montblankiem, to inaczej na niego patrzą. Dodatkowo, pióro zawsze wystaruje zaoszczędzając mu embarasu.

Tak się składa, że nawet ludzie nie używający pióra, wiedzą co to MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Premier Black Edition to bardzo dobre pióro - niestety nie jest rozpoznawalne - nie widać logo, nie widać gwiazdek, nawet stalówka jest  szaro-czarna i nie rzuca się w oczy. Osoba nie obeznana z odległości 1m nie będzie w stanie określić jaka to marka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucic swoje trzy grosze i oddam swój głos na MB 146.

Mam Visconti Michelangelo i Liaisona Watermana i mimo że oba bardzo lubię, to właśnie z MB się nie rozstaję, a wspomniane pióra tylko mu czasami towarzyszą.

I to właśnie MB sprawia mi taką nieopisaną małą przyjemność za każdym razem kiedy wyjmuję go z etui.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Chcę kupić pióro dla siebie, nie jestem kolekcjonerem, to będzie prawdopodobnie moje jedyne, ulubione, wychuchane i zadbane. Chcę kupić raz a porządnie. Mogę na nie przeznaczyć tak racjonalnie około 2500 zł. 

Nie ukrywam, że zależy mi też na tym żeby robiło wrażenie - mam bowiem do czynienia z ludźmi którzy zwracają uwagę na to czym podpisuję umowę. 

 

....

 

 

Chcesz kupić raz a dobrze, ma to być pióro przez innych rozpoznawane jako biznesowe i robić wrażenie?...

 

jeśli tak to nie znam (nie spotkałem się) z biznesmena tudzież bizneswomen, które nie rozpoznawałyby Montblanc...

 

Natomiast pośród tych, których znam (moje środowisko biznesowe jest międzynarodowe) sporo z nich używa LeGrandów lub jak kto woli 146-tek... niektóre z kobiet Classików, czasami w wersji kiedyś w Polsce popularnej czyli Chopin-ów,...

 

sam niedawno do posiadanego od parunastu lat Chopina dokupiłem sobie Le Granda w wersji Signature for Good,... i o ile wersje standardowe nie robią wśród moich partnerów biznesowych wrażenia o tę akurat wszyscy dopytywali

 

(znają w większości moje drobne hobby, niektórzy widzieli inne moje pióra, które według nich są za mało dystyngowane i klasyczne aby na co dzień nimi się posługiwać chociaż robią nieodparte wrażenie...)

 

także nie wiem w jakiej branży się obracasz, ale w mojej MB na pewno jest rozpoznawane i doceniane tak jak ubiór czy zegarki, tudzież inne oznaki stylu i szacunku do kontrahentów lub partnerów biznesowych...

 

To tyle co miałem do napisania...

 

 

co oczywiście nie zmienia faktu, że są i będą osoby, które MB nie rozpoznają, a jeśli nawet rozpoznają to nie szanują i nie zgodzą się z moją opinią, bo wolą na przykład Parkera 45...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawnikiem, więc tu walory reprezentacyjne mają duże znaczenie. I pióro moim zdaniem czasami nawet odgrywa większą rolę niz np. zegarek, który aż tak nie rzuca się w oczy. Klienci nim otworzę usta i powiem cokolwiek, nim przekonam ich merytorycznie muszą mnie "kupić" wizerunkowo. 

 

Dlatego też to, co piszecie o MB to święta racja. Podejrzewam, że gdybym kupiła chińską podróbę za 60 zł też by było ok, byle tylko śnieżynka była. Ale oczywiście dla mnie oprócz znaczka cenne są inne rzeczy i myślę, że w moim przypadku warto nawet wydać więcej niż mój budżet np. na edycję Signature for Good. Zastanawiam się tylko czy 146 to jednak nie będzie zbyt duże. Ma być elegancko, a nie tak, wiecie…ostentacyjne. Drobna kobieta z wielkim piórem…no wiem…ale 145 Signature fog Good nie widziałam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jeśli

 

Jestem prawnikiem, więc tu walory reprezentacyjne mają duże znaczenie. I pióro moim zdaniem czasami nawet odgrywa większą rolę niz np. zegarek, który aż tak nie rzuca się w oczy. Klienci nim otworzę usta i powiem cokolwiek, nim przekonam ich merytorycznie muszą mnie "kupić" wizerunkowo. 

 

Dlatego też to, co piszecie o MB to święta racja. Podejrzewam, że gdybym kupiła chińską podróbę za 60 zł też by było ok, byle tylko śnieżynka była. Ale oczywiście dla mnie oprócz znaczka cenne są inne rzeczy i myślę, że w moim przypadku warto nawet wydać więcej niż mój budżet np. na edycję Signature for Good. Zastanawiam się tylko czy 146 to jednak nie będzie zbyt duże. Ma być elegancko, a nie tak, wiecie…ostentacyjne. Drobna kobieta z wielkim piórem…no wiem…ale 145 Signature fog Good nie widziałam. 

Gorzej, gdyby ktoś rozpoznał, że to podróbka za 60 zł wtedy zamiast prestiżu byłby wstyd - chyba się nie opłaci.

Zresztą podróbka na pewno nie będzie tak dobrze pisała ja oryginał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jeśli

 

Gorzej, gdyby ktoś rozpoznał, że to podróbka za 60 zł wtedy zamiast prestiżu byłby wstyd - chyba się nie opłaci.

Zresztą podróbka na pewno nie będzie tak dobrze pisała ja oryginał.

 

Co prawda mało widziałem, ale jeszcze się nie zdarzyło bym podróbki, którą mam pod ręką nie rozpoznał...

 

na zdjęciach, można mieć wątpliwości, ale w ręku nie spotkałem się z aż tak dobrą podróbką...

 

Iwusek, nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Wawy lub Krakówka to możesz podejść do butików MB lub możemy się spotkać...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawnikiem, więc tu walory reprezentacyjne mają duże znaczenie. I pióro moim zdaniem czasami nawet odgrywa większą rolę niz np. zegarek, który aż tak nie rzuca się w oczy. Klienci nim otworzę usta i powiem cokolwiek, nim przekonam ich merytorycznie muszą mnie "kupić" wizerunkowo. 

 

Dlatego też to, co piszecie o MB to święta racja. Podejrzewam, że gdybym kupiła chińską podróbę za 60 zł też by było ok, byle tylko śnieżynka była. Ale oczywiście dla mnie oprócz znaczka cenne są inne rzeczy i myślę, że w moim przypadku warto nawet wydać więcej niż mój budżet np. na edycję Signature for Good. Zastanawiam się tylko czy 146 to jednak nie będzie zbyt duże. Ma być elegancko, a nie tak, wiecie…ostentacyjne. Drobna kobieta z wielkim piórem…no wiem…ale 145 Signature fog Good nie widziałam. 

jest 145 w tej wersji,wczoraj widziałam. jak będę miała chwilę to ci poszukam w necie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...