Skocz do zawartości

Uważaj przed zakupem: Podróbki piór wiecznych


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minut temu, pio142 napisał:

Mam pytanie. Co myśleć o tym piórze i w sumie całej ofercie tego sprzedawcy?

Bo są tam ciekawe rzeczy w bardzo przystępnych (niepokojąco niskich) cenach.

https://www.olx.pl/oferta/nowe-pioro-wieczne-pilot-capless-stalowka-f-CID751-IDtCb13.html#ad384151e3

To nie są niskie ceny, to standardowe ceny, jak chcesz kupić bezpośrednio w Japonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Piloty są fabrycznie pakowane w zgrzewaną foliową torebkę (podobnie jak widoczny na zdjęciach nabój)  - ten jest pozbawiony torebki - czyli nie jest nowy wg. standartu Pilota, poza tym cena +/- normalna (z importu indywidualnego z Japonii) - przy tej cenie raczej obejrzałbym przed zakupem. Konkretnego sprzedawcy nie znam osobiście, ale czasem przeglądam jego ofertę i zwykle cena  jest 10- 20% wyższa niż byłbym skłonny zapłacić za dany egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tyci napisał:

... Konkretnego sprzedawcy nie znam osobiście, ale czasem przeglądam jego ofertę i zwykle cena  jest 10- 20% wyższa niż byłbym skłonny zapłacić za dany egzemplarz.

Możliwe, że tak jest, ale w wypadku Pilota Capeless w Polskich sklepach cena waha się w okolicach 1000 zł, a tutaj jest zdecydowanie niższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, być może za lekkie niedopowiedzenie - w przypadku droższych Pilotów cena sklepowa w PL jest co najmniej nieporozumieniem i nie sądzę, żeby ktokolwiek uznał ją za miarodajną i do niej się odnosił, poza tym ja raczej mówiłem o cenach piór historycznych (po prostu takie mnie interesują). Tu masz pierwszy z brzegu link do e-baya:

https://www.ebay.pl/itm/Japan-Pilot-Fountain-Pen-Capless-FCN-1MR-series-Free-tracking-number/322819965596?hash=item4b2991c29c:m:mrGhiWaDgrJ-yp1vPN4TIRQ

Jak widać cena grubo poniżej 1000pln (dodając nawet opłaty celne) - na zdjęciach widać jak powinien być zapakowany nowy Pilot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Przymierzam się do przygarnięcia z drugiej ręki Montblanc Meisterstuck 146 LeGrand, Gold lub ew. Red Gold. Na co powiniem szczególnie zwrócić uwagę. Oczywiście podstawowe elementy znam - stalówka, napis Germany, numer seryjny na pierścieniu wokół klamry egzemplarza, napis PIX na klamerce. Czy są jeszcze jakieś cechy, które minimalizują ryzyko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 3.01.2019 o 13:11, TomaszSz napisał:

Przymierzam się do przygarnięcia z drugiej ręki Montblanc Meisterstuck 146 LeGrand, Gold lub ew. Red Gold. Na co powiniem szczególnie zwrócić uwagę. Oczywiście podstawowe elementy znam - stalówka, napis Germany, numer seryjny na pierścieniu wokół klamry egzemplarza, napis PIX na klamerce. Czy są jeszcze jakieś cechy, które minimalizują ryzyko?

ceną. 

gdy okazja to uciekaj.

zostaje zawsze zapytać sprzedawcę czy przyjmuje zwroty. Po otrzymaniu do serwisu oni potwierdzą czy oryginał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem, czy oryginał, ale nie wygląda ono najlepiej. Prócz wspomnianego przetarcia pierścienia i pękniętej skuwki można jeszcze dostrzec jakieś nacięcia na klipsie, głębokie rysy na sekcji i dziwnie zdeformowany gwint na sekcji. Ja bym się w takie pióro nie pchał.

6 godzin temu, Duku napisał:

To może ktoś z naszego forum?

Chyba nie, ktoś z forum nie pisałby raczej o zatyczce i że stalówka nie zaciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 27.03.2021 o 10:11, Duku napisał:

No właśnie też dopiero teraz dokładnie się przyjrzałem (jestem na ćwiczeniach w terenie a linka dostałem od znajomego) i odpuszczam to. Raz, że pióro wygląda jakby spędziło ze dwie tury w Afganistanie, to jeszcze stalówka M a ja wolę F.

Dzięki @tom_ek

S!

Nie wiem kto to pióro wystawiał, ale wygkąda wszystko na oryginalne. 500 zł to pewnie ze względu na pękniętą skuwkę. Visconti HS są od nowości niedoskonałe i mają taką porowatą strukturę, nierówno wycięte złobienia itd. Stereotypowa włoska robota bez dbałości o szczegóły. Imo to i tak dobry deal jeśli ktoś chce tylko w domu tym pisać.

 

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy maki-e moze wyjsc na zdjeciach jak brudne plamy? Jest takie jedno pioro w Krakowie na olx i ma byc wlasnie w tej technice. Patrzylam i sa rozne wersje, ale nie moge dopasowac podobnej. Moze zdjecia byly z lampa blyskowa i nie wyszly? Jak nie to, czy to nie jest falszywka? Aukcja nie moja, zle sobie ustawilam obserwowane na olx i takie cos wyskoczylo.

https://www.olx.pl/d/oferta/pioro-wieczne-platinum-3776-stal-m-maki-e-CID767-IDPuKoy.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...