Skocz do zawartości

Uważaj przed zakupem: Podróbki piór wiecznych


ArielN

Polecane posty

Elegancki Montblanc. :)

Jak najbardziej oryginał.

Nie powiedziałbym, że przepłaciłeś.

Brak mu jedynie małego cienkiego ringu pomiędzy sekcją a korpusem.

37eb8cf3c1deef51.jpg

Ale nie ma się czym przejmować. Nie wiem dlaczego Montblanc zrobił taki "dynks". Ten ring jest luźny i taki maciupki, że bardzo często w trakcie rozkręcania pióra gdzieś się zawieruszy. 

Tak wygląda komplet : MB 24, MB 22, MB 27 i MB 25. Dwa pióra, długopis i ołówek.

d0ba9f92303fc023.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

​brak, albo nie brak. zauważ drogi @konisie, że ten pierścień który powinien być od strony rączki, jest od strony osadki (ten bardziej walcowaty), zaś sama rączka przy okienku podglądu sprawia wrażenie nieco spuchniętej. na tym zdjęciu widać to chyba najwyraźniej:

9_f.jpg?1463312717

 

zdaje się, że @rittel kupił takie pióro, w którym te przekładki były podmienione. można by więc się pokusić o odkręcenie osadki i poszukanie pierścionka w rączce.

 

a po co jest ta cienka przekładka? ano bez niej skuwka podczas zamykania nie wydaje odgłosu kliknięcia. co prawda trzyma się, ale słabiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

 

Konisie, dziękuję za opinię. Piękna kolekcja :). Coś w tych piórach jest, bo po jednym dniu z nim stwierdziłem, że jednak zostaje ze mną :D:D:D W prezencie kupię inne.

 

ribit9n - również dziękuję. W sumie nie martwi mnie, że coś miałoby być zamienione, czy częściowo  nieoryginalne (zwłaszcza kiedy postanowiłem, że jednak zatrzymuję pióro), bałem się tylko jakiegoś ordynarnego chińczyka, którego w swej naiwności nie rozpoznam. Ale faktycznie, ta obrączka koło okienka jakby nie pasuje. Lekko krzywo leży, a pióro nie wydaje kliknięcia przy zamykaniu. Może uda mi się odkręcić i zobaczyć co i jak.

 

Może już nadwyrężam temat, ale: pióro pisze. Tylko, że lekko przerywa i jakby brało za mało atramentu. Powinienem do niego jakoś podejść (jakieś sztuczki na początek?), czy cierpliwie rozpisywać?

Edytowano przez Grek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ribit9n - również dziękuję. W sumie nie martwi mnie, że coś miałoby być zamienione, czy częściowo  nieoryginalne (zwłaszcza kiedy postanowiłem, że jednak zatrzymuję pióro), bałem się tylko jakiegoś ordynarnego chińczyka, którego w swej naiwności nie rozpoznam. Ale faktycznie, ta obrączka koło okienka jakby nie pasuje. Lekko krzywo leży, a pióro nie wydaje kliknięcia przy zamykaniu. Może uda mi się odkręcić i zobaczyć co i jak.

 

Może już nadwyrężam temat, ale: pióro pisze. Tylko, że lekko przerywa i jakby brało za mało atramentu. Powinienem do niego jakoś podejść (jakieś sztuczki na początek?), czy cierpliwie rozpisywać?

 

o, a tak to mnie jeszcze nikt nie przekręcił, ale nieważne, ważne, że z małej litery.

w każdym razie zrozum, że tu wszystko jest oryginalne, tyle tylko, że jest zamocowane odwrotnie. to tak jakby Cytryn i Gumiak przykręcili koła tak, że wnętrze felgi jest na zewnątrz. ta część, która robi click! jest tam (prawdopodobnie), gdzie nie powinna być, a na jej miejscu jest ta zgoła odmienna. w każdym razie jeśli nie został uszkodzony gwint, osadkę bardzo łatwo jest odkręcić od rączki, pisałem o tym w drugim linku z postu wyżej. jak odkręcisz, wyjmiesz tedy grot, spływak i co tam jeszcze jest, wymoczysz, przepłuczesz i powinno się poprawić. w moim piórze na przykład skrzydełka grotu były sklejone zaschniętym inkaustem i musiałem trochę popracować, żeby pióro zaczęło pisać jak się należy. no i jak odkręcisz, zobaczysz co tam z tymi obrączkami okienka podglądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Wam dziękuję (i przepraszam za przekręcenie nicka!).

 

Przeczytałem podane materiały, rozkręciłem, skręciłem... pióro żyje :). Przy okazji dało się zaobserwować napisy na stalówce. Drugiego pierścienia nie ma, ale po przełożeniu tego, jakby zamyka się lepiej.

Zaczyna też powoli lepiej pisać. Będę sprawdzał metodą prób i błędów jaki atrament mu bardziej smakuje. I doczytałem, że to pewnie też kwestia kąta pod jakim powinno być skierowane, cóż, pewnie się z czasem do siebie dopasujemy.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że @rittel kupił takie pióro, w którym te przekładki były podmienione. można by więc się pokusić o odkręcenie osadki i poszukanie pierścionka w rączce.

Kupił, nie poleca. Ten pierścień jest trochę za szeroki żeby tam grzecznie siedzieć, rozpycha korpus i potem pęka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupowałem tam Kaweco Studenta. Sympatyczny pan zadzwonił i spytał, czy doczytałem, że pióro które chcę kupić ma czas realizacji 14 dni. Nie doczytałem, więc po fachowej rozmowie, wymianie uwag na temat kolorów i ich odzwierciedlenia na zdjęciach zdecydowałem się na pióro w innym kolorze. Pozytywne wrażenia. Pióro i wysyłka OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Znalazłem na OLX pióra "Montblanc" oczywiście podejrzewam, że to podróbki, ale pierwszy raz widzę podróbki ze stalówką 4810. Oto link https://www.olx.pl/oferta/male-pioro-mont-blanc-zlote-promocja-CID767-ID9AEm3.html#8f99697aed no chyba, że pomimo dużego napisu Montblanc na konwerterze i tego, że nie ma wbudowanego systemu tłoczkowego jest to oryginał :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na OLX pióra "Montblanc" oczywiście podejrzewam, że to podróbki, ale pierwszy raz widzę podróbki ze stalówką 4810. Oto link https://www.olx.pl/oferta/male-pioro-mont-blanc-zlote-promocja-CID767-ID9AEm3.html#8f99697aed no chyba, że pomimo dużego napisu Montblanc na konwerterze i tego, że nie ma wbudowanego systemu tłoczkowego jest to oryginał :P.

Podróbek z tak oznaczonymi stalówkami jest niestety sryliard. Oczywiście i to pióro z linku jest badziewną imitacją. Postaraj się stargować do 10 złotych a potem zrezygnuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja dziś o mało co nie dostałem zawału, bo przyszło mi Lamy Safari, które po wyjęciu z koperty, przeraziło mnie. Obejrzałem jednakże TEN film i mi przeszło. Niestety, okazuje się, że Lamy Safari jest podrabiane i to tak dokładnie, że ciężko odróżnić. Nawiasem mówiąc, ten Rosjanin ma kilka fajnych filmów, głównie o piórach chińskich. Czasami dostaje zadyszki, ale mówi z sensem. Dla pokolenia, które miało w szkole język rosyjski, jako obowiązkowy, wszystko będzie zrozumiałe. I ciekawostka - Gość mówi na pióro "ruczka", a ja ostatnio czytałem artykuł o (już nieżyjącym) Marianie Gredze, który mówił, że przed wojną, na zachodzie Polski, też się mówiło na pióro (obsadkę) "rączka". Tak, czy inaczej, okazało się, że jednak mam oryginalną Lamę, choć było blisko... Ufff...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...