Skocz do zawartości

Tańcowały dwa Michały, jeden duży, drugi mały, czyli słowo o parkerze 51 i hero 616


rbit9n

Polecane posty

Ja się raczej za żaden szlif nie wezmę, po prostu nie wiem jak i mogłabym to sknocić, tym bardziej, że u mnie wytarcie jest wieksze niż u Ciebie.

Co do stalki, 20 też nie dam, poszukam taniej :) Z USA można machnąć za niecałe 7f, ale przesyłka kolejne 14f <_< 

Także pobuszuję po ebayu też i po targach staroci, może będzie jakieś zepsute a nóż stalówka będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tak się zastanawiałem, zakładać nowy wątek czy nie? stwierdziłem, że nie. bo po co miejsce marnować? zresztą dużo pisania nie będzie, bo i po co?
 
ale do rzeczy.
 
patrzałem ja sobie na ebay'u, patrzałem, aż wypatrzałem ja taki zestawik. pióro i długopis. i niedrogo, bo z nadrukiem reklamowym. myślę, a zalicytuję. a nuż się nie uda? ale niestety, udało się i stałem się posiadaczem wspomnianego zestawu w takim oto pudełku, czyli etui.
 
PARKER51MkIII_00001_zpse492481e.jpg
 
pudełko jak widać z lat '70. a w środku:

PARKER51MkIII_00002_zps2dbd358c.jpg
 
jak widać, reklamówka upamiętnia sto-pięćdziesięciolecie firmy chemicznej John & E. Sturge LTD. no dobra, powiecie, ale co to konkretnie jest? no to jest konkretnie parker 51 mk. iii (wg. nomenklatury z tej strony: http://www.parkerpens.net/parker51.html).
 
mark iii pojawił się w 1969 roku i był produkowany przez raptem trzy lata, jak twierdzą niektórzy, także ten tu egzemplarz jest niejako pogrobowcem, bo w handlu były już mk. iv. jeśli chodzi o wygląd mk. iii, to wprowadzono kilka zmian w stosunku do mk. ii. wszystkie zostaną pokazane na nieudolnych zdjęciach, więc nie będę się rozpisywał, bo jak to mówił Sajetan Tempe, nie będziemy gadać niepotrzebnych rzeczy.
 
PARKER51MkIII_00003_zps986b8982.jpg

 

mk. iii

mk. ii-b

mk. ii-a

PARKER51MkIII_00008_zps3191ff79.jpg 

 

j.w.

 

PARKER51MkIII_00004_zps55b10f64.jpg

 

mk. iii, mk. ii-b, mk. ii-a

 

mk. iii ma smuklejszą skuwkę i mniejszy klejnot, który nadal jednakowoż jest plastikowy (w mk. iv był metalowy, jak w hero - ptfu! na psa urok).

 

PARKER51MkIII_00006_zpsea92f4a3.jpg

 

kolejność j.w.

 

zwraca uwagę stożkowate zakończenie beczki w modelu iii.

 

PARKER51MkIII_00007_zps6a7b0c77.jpg

 

kolejność j.w.

 

tu widzimy, że klips jest dłuższy niż w poprzednich wersjach. strzała ma też inną brzechwę niż to drzewiej bywało. a i kibić smuklejsza, tu widoczną jest bardziej.

 

PARKER51MkIII_00009_zps12bb5b51.jpg

 

mk. iii, mk. ii-b (to ten gnieciony i potem klepany przeze mnie).

 

jak widać na załączonym obrazku, w wersji iii zniknął plastik wieńczący osłonę pęcherza. trochę mniej widać, że osłona jest chromowana, w opozycji do szczotkowanej dwójki.

 

PARKER51MkIII_00012_zps4fb63af5.jpg

 

zmianie uległ też pierścień pośredni. w trójce jest węższy, a i wcięcie ma przekrój trójkątny, a nie prostokątny, jak w dwójce.

 

PARKER51MkIII_00011_zps5d0db669.jpg

 

raz jeszcze widok na pierścień, klepaną osłonę, oraz nieco stalówki. ta z trójki jakby więcej wystawać się zdawała. jeszcze nie odkręcałem kaptura, więc nie wiem czy jest to jak należy, czy nie.

 

wymiarów nie spisywałem, ale na oko wydają się być zbliżone bardzo do poprzednich wersji.

 

co do recenzji pisarskiej, to nie ma czego recenzować, bo jest dokładnie tak samo jak w przypadku bordowej mk. ii. czyli bardzo dobrze, gładko, bez zadziorów, wyśmienicie.

 

pozdrawiam staropolskim

tally ho!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Kupuj, kupuj to może kiedyś się załapię na odkupne stalóweczki jakieś ^^

Na razie mam zezowate szczęście, żeby nawet jakieś zmęczone pióro wyrwać tylko dla stalówki.... :angry:

Jak jakieś znajdziesz, rzuci Ci się w oko daj znać... Ja tracę cierpliwość  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ibełju widziałem Turczyn jakiś lekko startą eFkę sprzedaje. za 13 quids. ale nie wiem czy warto.

 

a propos skojarzeń, to pudełko parkera z lat '70. nieodmiennie mnie się kojarzy z tym oto tutaj pojazdem, a Wam?

Specs-1969-Dodge-Charger.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...