Skocz do zawartości

Blackbird - Fellowship


visvamitra

Polecane posty

Blackbird pojawił się w moim piórniku nieoczekiwanie. Przeglądałem eBaya, zauważyłem aukcję. Cena nie była wygórowana, więc zalicytowałem. Inni nie zalicytowali.

 

Nie miałem w zbiorach eye-droppera, więc  zakup ten uważam za uzasadniony  :P 

 

Blackbird to solidnie wykonane pioro wieczne z tworzywa sztucznego. Nie jest może piórem pięknym, ale jako pojemny wół roboczy sprawdzi się doskonale. Mieści się w nim dużo atramentu, konstrukcja jest przemyslana a atrament nie wycieka.

 

Wygląd

 

7vg0.jpg

 

pv8n.jpg

 

Tak, jak wspomniałem pióro to nie jest dziełem sztuki. Z drugiej strony nie wszedzie zabiera się ze sobą dzieła sztuki – w czerwcu planuję dłuższy wyjazd szkoleniowy. Przyda mi się pojemny eye-dropper.

 

Pióro ma kształt cygara. Wykonano je z tworzywa sztucznego o zróżnicowanym kolorze. Klips i stalówka są pozłacane. Na końcu skuwki mieści się plastikowy „guzik”. W korpusie umieszczono okienko podglądu.

 

 

Konstrukcja

 

zhtm.jpg

 

 

xieh.jpg

Szału nie ma, wstydu też nie. Pióro jest solidnie wykonane i szczelne. Klips działa dobrze. Tworzywo sztuczne jest grubsze i sprawia lepsze wrazenie, niż tworzywo, z którego wykonano Pilota 78 G.

 

Stalówka

 

x9hd.jpg

 

sdol.jpg

 

2pqc5.jpg

Stalową, pozłacaną stalówkę oznaczono jako fellowship. Pisze się nią dobrze, choć znam lepsze. Jest mało sprężysta i raczej twarda. Grubość określiłbym jako F/M.

 

System napełniania

 

Eye-dropper.

 

Podsumowanie

 

Blackbird to ciekawa alternatywa dla Pilota 78 G. Kosztuje około 15 $ i jest warty tej ceny. Polecam zwłaszcza dużo notującym uczniom / studentom szukającym budżetowego pióra.

 

Próbki pisma (atramentem Yama-dori Sailora w notatniku Franklin-Christoph)

Zdjęcie ze smartfona

 

shyt.jpg

 

ef8q.jpg

 

kun4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale ten nie. Yama-dori był jednym z kolorów z serii limitowanej, bodajże z 2010 r. Szybko się wyprzedał. Obecnie Sailor wznowił produkcję, jedna - o ile wiem - nie eksportuje ich za granicę. Kolor jest bardzo ciekawy. Atrament ten mozna kupić u sprzedającego CoolJapan na eBayu: nie jest wystawiony w ofercie w sklepie sprzedającego, trezba napisać do sprzedawcy, wówczas wysyła dane do wpłaty. Atrament z wysyłką do Polski kosztuje 25 $.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...